تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

دفتر تمرین دفتر تمرین نویسندگی | zahrapl کاربر انجمن کافه نویسندگان

• شروع کننده موضوع TELMA
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 216
  • پاسخ ها 3
وضعیت
موضوع بسته شده است.
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,697
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨
71352_74bf9abbf25683d1776f1c187cd86433.png

بسم الرحمن

نویسنده‌ی محترم @Zahrapl
در این تاپیک،
تمرینات محول شده از سمت کارگاه آموزش نویسندگی را قرار دهید.
امید است که روند کار مورد رضایت شما قرار گیرد.
? از ارسالِ پست اسپم خودداری نمایید.

با تشکر
|مدیریت بخش کتاب|

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Jun
441
230
103
17
وضعیت پروفایل
چرخ گردون چه بخندد چه نخندد تو بخند... .
20210910_183916.jpg

گاه سر به زیر اب به دور از تاریکی این جهان خالی از احساس، با چشمانی بسته شده به روی تاریکی.

آخرین ویرایش:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Jun
441
230
103
17
وضعیت پروفایل
20210913_163608.jpg

روح: ترسیدی؟
جسم: نه. اتفاقاً به طرز عجیبی، حس آرامش رو برای اولین بار انگار می‌خوام تجربه کنم.
روح: چطور بود؟
جسم: بد بود، خوب بود، زشت، قشنگ، ترسناک،غمگین، شاد همش بود ولب هرچی بود داره تموم میشه.
جسم: میدونی قراره کجا برم؟
روح: جایی که بهش تعلق داری. جایی که اولین بار اون‌جا متولد شدی؛ جایی که سوگندهایی خوردی که یادت نیست.
جسم: پس حتما قشنگ‌تر از اینجاست.
روح: اگر دنیا زنده بود و جون داشت دوست داشتی این لحظه اخری چی بهش بگی؟
جسم: دنیا ک... که زند... زنده... هست. تا وقتی... ک... ادم‌هاش زنده‌ان و امید‌توشون ه... هست. پس... می... می‌خوام بهش... ب... بگم... خو... خوش گذشت... .

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Jun
441
230
103
17
وضعیت پروفایل
چجوری ایده ها به ذهنتون می‌رسه؟
یا قبل خواب بهش فکر میکنم و تصور میکنم. یا خیلی موفع ها هم شده که یک دفعه چند تا صحنه توی ذهنم میاد مثل فیلم صحنه هایی که تخیلم میسازه شاید شخصیت ها از فیلم یا کتاب باشن ولی صحنه ها از تخیلم میاد و بعد اون‌ها رو به داستان تبدیل میکنم.
اگر یه ایده بنویسبد که تکراری باشه یا بیخیالش میشید یا ادامه میدید؟ اگر ایده تکراری باشه سعیم رو میکنم ننویسم بیشتر. اگر هم بنویسم شاید تیکه های کوچیکی بنویسم اون‌هارو هم باز خودم تغییر میدم.

• شخصیت اصلی به چی میل داره؟به این که شاد زندگی کنه.
  • بهترین و بدترین عادتش چیه؟بهترین عادتش اینه که توی هر شرایطی تلاشش رو میکنه که شاد باشه. بدترین عادتش اینه که گاهی کارهای خودسرانه‌ای انجام میده که باعث دردسر میشه.
  • درون‌گراست یا برون‌گرا؟درونگرا
  • طرز صحبت کردنش از چه لحاظ متفاوته؟ (عبارت‌های گوگولی، تکرار عبارت یا واژه‌ی خاص، لهجه، صدای بلند یا آرام) موقع خوشحالی بلند بلند حرف میزد مواقع دیگه اروم.
  • به خودش شک داره یا زیادی شجاعه؟بستگی به موقعیتش داره گاهی به خودش شک میکنه که داره کار درست رو انجام میده یا نه. ولی سعی میکنه حتی اگر شک داره به خودش شجاعت هم داشته باشه.
  • حیوون خونگی داره؟ (یا شخصیت اصلی حیوان، آیا صاحب انسان داره؟)نه نداره
  • چی خوشحالش می‌کنه؟ شادی کسایی که دوسش داره. سوپرایز کردن دیگران و سوپریز شدن هم خوشحالش میکنه.
  • رازی داره؟ نه
  • چه کاری رو بعیده انجام بده؟ کشتن خودش چه روحی چه جسمی.
  • چی رو دوست داره که اکثراً ازش متنفرن؟ اینکه ناامید هم بشه باز هم به تلاشش ادامه میده.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا