تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

معرفی ^امیرعباس گلاب^

• شروع کننده موضوع HILDA
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 246
  • پاسخ ها 5
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158

چکیده ای از بیوگرافی امیرعباس گلاب

نام: امیرعباس گلاب

تولد: ۲۴ آبان ۱۳۶۵

سبک: پاپ و راک

ساز: گیتار و پیانو

زمینهٔ فعالیت: خواننده و آهنگ ساز

سال های فعالیت: از ۸۶ تاکنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158

بیوگرافی امیرعباس گلاب

امیرعباس گلاب خواننده و آهنگ ساز ایرانیست که در ۲۴ آبان ۱۳۶۵ در شهر تهران بدنیا آمد. او از سن ۷ سالگی موسیقی را با آواز سنتی نزد پدر خود شروع کرد. امیرعباس گلاب ۱۴ سال بیشتر نداشت که نواختن گیتار را شروع کرد و به سبک پاپ و راک روی آورد. مادرش به اینکه پسرش خواننده شود علاقه داشت و با تشویق هـای وی بـه خوانندگی روی آورد. پدر او خواننده موسیقی سنتی و یکی از مخالفین سرسخت او در خصوص تغییر سبک و روی آوردن بـه سبک پاپ بود و حتی بـه وی می گفت اگر تار و سه تار بخواهی برایت تهیه میکنم ولی گیتار نه! پدرش همان گونه مخالف پاپ خواندن او است. بعد از مدتی با آقای فرمان فتحعلیان آشنا شد و دیدگاهش به موسیقی متحول شد و پس از آن به آموزش گیتار فلامنکو شروع کرده و کمی بعد از این آشنایی شروع به آهنگسازی و ترانه سرایی کرد.

امیرعباس گلاب در دوره ای کوتاه نزد استاد محمد نوری شروع بـه کار کرد و در سال ۸۶ اولین تک موزیک خود را با عنوان فقط برو عرضه کرد و مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت و به صورت رسمی وارد دنیای موسیقی شد. امیر عباس گلاب سال ۸۷ تیتراژ سریال ستایش با ترانه ای از علیرضا آذر و ملودی امیرعباس گلاب و تنظیم سعید شمس اجرا کرد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158
امیرعباس گلاب پس از پخش آهنگ ستایش، به پخش تک آهنگهای رسمی خود یعنی قدم، خدایا کجایی و هو*س کردم، شروع کرد. امیرعباس گلاب در پی ساخت فصل دوم سریال ستایش باز هم به مشارکت در این پروژه دعوت شد و آهنگ سریال ستایش را نیز اجرا کرد آهنگی به مراتب زیباتر با ترانه ای از مریم دلشاد، ملودی امین قباد و تنظیم سعید شمس.

امیرعباس گلاب اولین کنسرت خویش را در ۹ مرداد ۱۳۹۶ به رهبری مهیار رضوان در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برپا کرد. او در خرداد ماه سال ۱۳۹۸ آلبوم «قله» را با ۱۴ ترک منتشر کرد. در ساخت و انتشار این آلبوم تنظیم کنندگان، نوازندگان، ترانه سرایان و آهنگسازان نامدار فراوانی شرکت داشتند.

کلمه خدا در همه کارهای امیرعباس گلاب

امیرعباس گلاب می گوید: در تمام کارهایی که تا به امروز خوانده ام و از من پخش شده است کلمه خدا وجود داشته و من قصد دارم در فضای عرفانی فعالیت موسیقی ام را ادامه بدهم و کاری به این مسئله ندارم که چند نفر این حال و هوا را دوست دارند؟ موسیقی نوعی حس و نوعی عشق است. من این موضوع را دوست داشته ام.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158

حضور امیرعباس گلاب در برنامه دورهمی

امیرعباس گلاب در روز ۱ فرودین ماه ۹۷ در برنامه دورهمی حضور پیدا کرد و قطعاتی را در برنامه دورهمی اجرا کرد. یکی دیگر از مهمان هـای این برنامه مصطفی زمانی بود.

اجرای قطعات فیت امیرعباس گلاب

امیرعباس گلاب بـه اجرای موزیک هایی که به صورت همخوانی با خواننده هـای دیگر باشد علاقه دارد و می گوید: مـن بـه اجرای کارهای فیت علاقه زیادی دارم ولی مشکلی کـه وجود دارد اینست کـه متأسفانه به دلیل رقابت خواننده ها بـه موزیک هـای دوصدایی توجهی نمی شود. در دنیا خواننده هـای مشهور و بزرگی با هم فیت میدهند و شاهد این مسئله هستیم. مـن با اشوان و سیامک عباسی کار دارم. با امین قباد هم قطعه «نفرین» را خواندیم. مـن علاقه زیادی به صدا و آهنگسازی امین قباد دارم. دیوونه، قبل از تـو، تـو از کجا پیدات شد و دل خوشی و چند قطعه دیگر دارم کـه با وجود امین قباد عزیز موفق شده اسـت.

ماجرای دومین آهنگ: توبه کم امیرعباس گلاب

امیرعباس گلاب میگوید: تقریباً ۱۰ سال قبل از طریق یکی از دوستانم با خانمی آشنا شدم که چند وقتی در کما بوده است، این خانم پس از بهبودی کامل دستخوش تغییر شده و به یک آدم خیرتبدیل شده بود ایشان قطعه فقط برو را شنیده و با آن را*بطه برقرار کرده بودند، این شد که از من خواستند قطعه ای با چنین مضمونی بخوانم. جالب اینجاست که من چند وقتی دچار کابوس های وحشتناکی بودم و خواب درستی نداشتم همزمانی این اتفاق ها و آرامش نسبی که پس از خواندن این قطعه حاصل شد سبب شد که آنرا پخش کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158

خواندن تیتراژ سریال ستایش توسط امیرعباس گلاب

امیرعباس گلاب نیز گفت: یک روز پس از ضبط ویدیوی توبه به سربازی رفتم و در حدود دو سال هیچ کاری عرضه نکردم. اواخر دوره ی خدمت سربازی ام بود که آقای زرین کوب تهیه کننده سریال ستایش با من تماس گرفتند من هم خیلی علاقه داشتم که فعالیتم را در عرصه موسیقی به صورت مجاز ادامه بدهم و خواندن روی سریال آغاز مناسبی برای این نوع از فعالیت بود فیلنامه کار را خواندم و خوشم آمد. من خودم را ترانه سرا نمی دانم، همین ترانه هایی هم که تاکنون سروده ام خالی از ایراد نیست آهنگسازی هم بیش از اینکه یک هنر باشد یک حس است، یعنی شاید یک نفر نت ندارد ولی ملودی بسازد که بسیار هم پرطرفدار باشد. از روز اول هم قرارم بر این بود که برای دلم بخوانم قرار نبود که این قدر جدی به فعالیت موسیقی ادامه بدهم ولی از کودکی دوست داشتم خواننده باشم یعنی از همان انشاهای کودکی که همه دوست داشتند دکتر، مهندس و یا خلبان باشند من دوست داشنم که خواننده باشم و این را در انشاهایم هم می نوشتم.

امیرعباس گلاب خواننده,امیرعباس گلاب,کنسرت امیرعباس گلاب

اجرا و کنسرت های امیرعباس گلاب

امیرعباس گلاب و حمید صفت در تبریز اجرایی داشتند کـه مورد استقبال قرار گرفت. او نیز اجرایی زنده در برنامه ویژه شبکه جام جم را اجرا کرده اسـت.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158

آهنگ های امیرعباس گلاب

برخی از آهنگ های امیر عباس گلاب عبارتست از:

- فقط برو

- ستایش ۱ «تیتراژ سریال ستایش شبکه سه صدا و سیما»

- کابوس