تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

بیوگرافی امیر عابدزاده| دروازه‌بان تیم ملی

May
13,949
20,887
238
Shz
وضعیت پروفایل
خودت شاید نمی‌دانی چه کردی با دلم اما، دل یک ادم سرسخت را بردی خدا قوت!
امیررضا عابدزاده فرزند فوتبالیست و دروازه‌بان تاریخی و بنام ایرانی، احمدرضا عابدزاده است. امیر، سابقه بازی برای پرسپولیس و راه آهن را داراست و در حال حاضر نیز برای باشگاه مطرح ماریتیمو توپ می زند. در این بخش از بیتوته بیوگرافی امیر عابدزاده را به همراه عکس‌های جدید و جذاب از او دنبال کنید.
خلاصه‌ای از بیوگرافی امیر عابدزاده:

نام کامل: امیررضا عابدزاده

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تاریخ تولد: ۶ اردیبهشت ۱۳۷۲

محل تولد: تهران، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,887
238
Shz
وضعیت پروفایل
امیررضا عابدزاده، دروازه‌بان فوتبال، متولد ۶ اردیبهشت ۱۳۷۲ در تهران است. امیر فرزند فوتبالیست و دروازه‌بان تاریخی و بنام ایرانی، احمدرضا عابدزاده است. احمدرضا عابدزاده دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال ایران، استقلال تهران است.

سوابق فوتبالی امیر عابدزاده

امیررضا عابدزاده از ۷ سالگی زیر نظر پدرش تمرین کرده است و در سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۷ عضوی از آکادمی فوتبال پرسپولیس تهران بود.

مهاجرت امیر عابدزاده به انگلستان

امیررضا عابدزاده از سن ۱۵ سالگی به انگلستان منتقل شد. و در سال ۲۰۰۸ مدتی عضو تیم برنتفورد بود، سپس در سال ۲۰۰۹ به آکادمی باشگاه تاتنهام پیوست و پس از آن به تیم لندن تایگر رفت.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,887
238
Shz
وضعیت پروفایل
عضویت امیر عابدزاده به تیم‌های آمریکایی

امیر عابدزاده در سال ۲۰۱۱ به کشور آمریکا و تیم لس‌آنجلس بلوز رفت و مدتی نیز در تیم ۲۳ سال لس‌آنجلس بلوز بازی کرد.

حضور امیر عابدزاده در پرسپولیس

عابدزاده در سال ۲۰۱۲ به باشگاه فوتبال پرسپولیس پیوست. او در فصل اول حضورش در تیم پرسپولیس یعنی در زمان سرمربیگری مانوئل ‍ژوزه و یحیی گل محمدی فرصت بازی کردن در بازی‌های رسمی را پیدا نکرد. امیررضا عابدزاده در فصل دوم هم چند هفته ابتدایی را با تیم بزرگسالان تمرین کرد اما با نظر علی دایی سرمربی وقت تیم و موافقت خودش به تیم امید پرسپولیس ملحق شد. او نسبت به مدیران پرسپولیس نارضایتی داشت.

پیوستن امیر عابدزاده در تیم ماریتیمو

امیر عابدزاده در حال حاضر دروازه بان تیم ماریتیمو پرتغال است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,887
238
Shz
وضعیت پروفایل
دعوت امیر عابدزاده به تیم ملی ایران

درخشش امیر عابدزاده در پرتغال باعث دعوت کیروش در آبان ماه سال ۱۳۹۶ برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای نخستین بار به تیم ملی شد.

افتخارات امیر عابدزاده
پرسپولیس

- لیگ برتر فوتبال ایران: ۹۳–۱۳۹۲ (نایب‌قهرمان)

- جام حذفی: ۹۲–۱۳۹۱ (نایب‌قهرمان)

احمدرضا عابدزاده درباره‌ی پسرش امیر می گوید:

امیر از همان روزی که توانست راه برود شروع کرد به بازی با توپ. بهترین و جذاب ترین بازی برایش بازی با توپ بود و بعد از مدتی به دروازه‌بانی علاقه پیدا کرد. خدا را شکر که در این زمینه پیشرفت کرد و توانست برای خودش نامی دست و پا کند. البته او در کنار دروازه‌بانی درس را هم ادامه داد و من از مسئله بسیار خوشحالم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,887
238
Shz
وضعیت پروفایل
گزیده‌ای از مصاحبه امیر عابدزاده

امیر عابدزاده درباره هدف فوتبالی‌اش می‌گید:

پیوستن به رئال مادرید و بازی در اسپانیا هدف فوتبالی‌ام است. خیلی‌ها به خاطر این آرزو تمسخرم می‌کنند، اما من این هدف را بسیار جدی می‌دانم.

از شرایطت در باشگاه پرتغالی بگو... در آنجا فوتبالت چگونه پیش می رود؟

امیر عابدزاده: حقیقتا من خیلی علاقه داشتم در فوتبال اروپا بازی کنم و یکی از دلایلی که توانستم مسیر را خوب بروم این بود که سعی کردم تسلیم نشوم و خودم را با تمرین زیاد به مربیان تحمیل کنم.این بهترین راه برای یک فوتبالیست است که تسلیم نشود، تمرین و تلاش کند تا خودش را نشان بدهد. در مصاحبه اولی که بعد از پیوستن به ماریتیمو داشتم اشاره کردم که دوست دارم اولین نفر به تمرین بیایم و آخرین نفر از محل تمرین بروم. تا الان هم فکر کنم عملکرد خوبی در آنجا داشتم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,887
238
Shz
وضعیت پروفایل
معمولا فرزندان فوتبالیست های بزرگ تحت سایه پدرهایشان قرار می گیرند. مثلا بعضی مواقع این موضوع یک پوئن است و بعضی وقت ها هم به ضررشان می شود که می گویند با اسم پدرشان جلو می روند... این ها نوعی فشار مثبت و البته منفی است، این فشارها را حس می کنی؟

این موضوعات وجود دارد ولی من با خودم تصمیم گرفتم به مسائل بیرونی فکر نکنم. اگر انتقادی باشد که کمکم کند قطعا به آن فکر می کنم، رویش کار خواهم کرد ولی حرفهایی که بگویند فلانی پسر فلانی است و ... را اصلا گوش نمی کنم و رویم تاثیری ندارد، چون وقتی به پرتغال رفتم تا یک سال کسی نمی دانست اصلا پدر من فوتبالیست بوده.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,887
238
Shz
وضعیت پروفایل
وقتی وارد تیم شدم روزنامه ها نوشتند من پسر گلر اسطوره ای ایران هستم که به ماریتیمو پیوستم اما با این وجود هیچکس نمی دانست پدر من در ایران فوتبالیست ملی و بزرگی بود.قشنگ یادم است بعد از یک سال مربی گلرهای تیم ما از من پرسید این تکنیک را چه کسی یادت داده که به او گفتم پدرم این کار را انجام داده است. او از من پرسید که مگر پدرت دروازه بان بوده که من توضیح دادم احمدرضا عابدزاده چه کسی است.

منظورم این است که در جایی هستم که خودم با یک تصمیم قوی و اراده به اینجا رسیدم اما یک چالش در زندگی ام وجود دارد که باعث افتخار پدرم باشم.جدا از اینکه پدرم یک گلر فوق العاده در ایران بوده دوست دارم همیشه زحمات او را جبران کنم. او از کودکی به من تکنیک های گلری را یاد داده و من همیشه دوست دارم محبت های خانواده ام را جبران کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,887
238
Shz
وضعیت پروفایل
تا به حال خودت را به جای پدرت تصور کردی؟

خودم را جای او تصور نکردم ولی همیشه سعی کرده ام آن حس را که چقدر مردم را خوشحال کرده تجربه کنم. همیشه به این موضوع فکر می کنم که حس شادی دادن به مردم چیست. این موضوع من را جلو می کشد و یکی از دلایل تلاش هر روز من است.

من هر جایی با پدرم می روم و وقتی می بینم که چقدر او را دوست دارند و با عشق با او حرف می زنند لذ*ت می برم. من این حس را دوست دارم. پدر من سالها تلاش کرده و الان به خاطر درد پایش سخت راه میرود و کتفش درد دارد ولی اینها در دل مردم می ماند. من هم دوست دارم این تجربه را در دوران حرفه ای فوتبالم داشته باشم.

امیر عابدزاده,بیوگرافی امیر عابدزاده,عکس امیر عابدزاده

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,887
238
Shz
وضعیت پروفایل

خانواده

امیر رضا عابدزاده پسر احمدرضا عابدزاده است. او فرزند دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس تهران و عقاب آسیا است. یک خواهر به نام نگار دارد و مادرش نفیسه لطیفیان دارای سالن آرایشی است.

همسر امیر عابدزاده کیست

وی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

دوران تیم ملی ایران

این فوتبالیست در آبان ماه سال ۱۳۹۶ از سوی کارلوس کی‌روش برای نخستین‌بار به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد و حالا دروازه‌بان اول تیم فوتبال ماریتیمو است که در لیگ برتر فوتبال پرتغال به همراه علی علیپور بازی می‌کند

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,887
238
Shz
وضعیت پروفایل

سوابق ورزشی

امیر در سال ۲۰۰۶ در آکادمی فوتبال پرسپولیس تهران فعالیست میکرد و از سن ۱۵ سالگی به انگلستان منتقل شد.

وی در سال ۲۰۰۸ مدتی در تیم برنتفورد و سپس در سال ۲۰۰۹ به آکادمی باشگاه تاتنهام و پس از آن به تیم لندن تایگر رفت

در سال ۲۰۱۱ به تیم لس‌آنجلس بلوز در آمریکا رفت و مدتی نیز در تیم ۲۳ سال لس‌آنجلس بلوز بازی کرد.

دوران بازی در پرسپولیس

در سال ۲۰۱۲ به باشگاه فوتبال پرسپولیس پیوست و در فصل دوم به تیم امید پرسپولیس ملحق شد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا