تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

قفسه کتاب [قفسه کتاب اختصاصی ~آیلا~]

• شروع کننده موضوع Lidiya
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 232
  • پاسخ ها 6
L

Lidiya

مهمان
51131_64411634648fab46a8b111295345976f.jpg

تا می توانید کتاب بخوانید و برقصید این دو نهایت شادی یک انسان است و به هیچکس آزاری نمی رساند... .

˼ ??⸀

کتاب‌هایی هستند که جایی در قلب ما را به خود اختصاص می‌دهند.
در این تاپیک شما یک عکس از کتاب محبوبتان را قرار می‌دهید و احساساتتان را نسبت به آن می‌نویسید؛ یا حتی یک معرفی کوتاه از کتاب را در اختیار ما می‌گذارید.

این تاپیک قفسه کتاب اختصاصی @آیلا می‌باشد، باقی کاربران اجازه‌ی ارسال مطلب در این تاپیک را ندارند.

آخرین ویرایش:
مدیر بازنشسته + نویسنده ادبی انجمن
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Mar
3,244
9,323
193
اقیانوس بلاهت
وضعیت پروفایل
ما مثل دمینو بهم ضربه میزنیم تو به من من به اون اون به اون!
Screenshot_20210424-154859-1.jpg

به نام خالق هستی
کتاب :"مهمان هایی با کفش‌های لنگه به لنگه."
نویسندگان کتاب:محمد دهریزی،اسماعیل الله دادی.
این کتاب درباره‌ی جانبازان و معلولین به صورت طنز نوشته شده است، و بهترین موضوع این کتاب مهمان‌هایی با کفش‌های لنگه به لنگه است.
مجموعه داستان و یا در حقیقت داستانک‌هایی که اسماعیل الله‌دادی و محمد دهریزی در قالب کتاب «مهمان‌هایی با کفش‌های لنگه به لنگه» به چاپ رسانده‌اند نیز در دایره همین موضوعات می‌گنجد.

داستان‌های این کتاب گوشه‌هایی از تلخی و شیرینی زندگی جانبازان دفاع مقدس را با زبانی همه فهم و طنزی پیدا و پنهان به رشته تحریر درآورده است. طنزی که صرفاً نه برای خنداندن خوانندگان که برای دعوت از آنان به تأمل و ایجاد تکانه‌های عاطفی ارائه شده است.

این نگاه متفاوت به زندگی جانبازان در قالب 29 داستانک ارائه شده است. در این داستان‌ها، از سبک زندگی، مشکلات و البته روح بلند و عزت‌طلب یادگاران دوران حماسه و دفاع رونمایی می‌شود. تصویرهایی عینی و ملموس که در قاب یک کتاب تدوین شده و خوانندگان با خواندن آنها خود را در کنار جانبازان و خانواده‌های آنها می‌بیند. راوی داستان‌ها اغلب فرزندان جانبازان دفاع مقدس هستند. نگاه طنز و یا به تعبیر بهتر قلم شیرینی که بر محتوا و فرم این کتاب غلبه دارد، باعث می‌شود تا مشکلات زندگی این عزیزان برای مخاطب قابل درک و ملموس باشد.

مهمان‌هایی با کفش‌های لنگه به لنگه اوج رشادت، ایثار و جان‌فشانی جانبازان دفاع مقدس را با بیان چگونگی تعامل آنها با پدیده‌ها و اتفاقات روزمره جامعه بیان می‌کند. این روایتگری با قلمی طنازانه و در قالبی کوتاه اما گیرا، تأثیرگذاری بیشتری دارد. در این کتاب، جانباز بودن صرفاً به معنای نشستن روی ویلچر نیست. همچنین مجروحیت شیمیایی عاملی برای انزوا و گوشه‌گیری محسوب نمی‌شود بلکه حتی گاه زمینه‌ساز نفش‌آفرینی بیشتر و مؤثرتر در جامعه معرفی می‌شود.

در یکی از این داستانک‌ها به نام «من انگشت بابا هستم» چنین می‌خوانیم: بابا آمده بود مدرسه رضایت‌نامه امضا کند تا من به اردوی کشوری بروم. آقای مدیر، رضایت‌نامه را پر کرد و به بابا گفت: لطفاً امضا و انگشت. من رضایت‌نامه را گرفتم و امضا کردم. انگشتم را هم جوهری کردم و زدم پای رضایت‌نامه. آقای مدیر که خیلی تعجب کرده بود، به بابا گفت: چرا خودت انگشت نمی‌زنی؟ قبل از اینکه بابا حرفی بزند، من انگشت جوهری‌ام را به آقای مدیر نشان دادم و گفتم: آخه من انگشت بابا هستم. بابا هم بلافاصله دستش را که از مچ قطع شده بود، از توی آستینش درآورد و به آقای مدیر نشان داد. آقای مدیر سرش را تکان داد و گفت: اشکالی نداره. با اون یکی دستت انگشت بزن. بابا آن یکی دستش را هم که مصنوعی بود، به آقای مدیر نشان داد. آقای مدیر از روی صندلی‌اش بلند شد، خندید و به من گفت: حق با توست. همه بچه‌ها، عصای دست باباشون می‌شن. تو انگشت دست بابات شدی.

انتشارات سوره مهر، کتاب مهمان‌هایی با کفش‌های لنگه به لنگه، نوشته اسماعیل الله‌دادی و محمد دهریزی را در 74 صفحه و به قیمت 9 هزار تومان به بازار کتاب عرضه کرده است.
مشخصات کتاب:

ناشر: سوره مهر

نویسنده: محمد دهریزی , اسماعیل الله دادی

صفحات کتاب : 76

کتابشناسی ملی : 3764773

شابک : ‫‭978-600-175-985-7

سال نشر : 1394

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Mar
3,244
9,323
193
اقیانوس بلاهت
وضعیت پروفایل
Screenshot_20210424-160317.jpg

کت یکی از آثار جذاب و شنیدنی هوشنگ مرادی کرمانی است که اولین بار در سال ۱۳۷۷ مننشر شد.
خلاصه:

معرفی کتاب مربای شیرین اثر هوشنگ مرادی کرمانی​

برای همه ی ما پیش آمده که نتوانسته ا یم در یک ظرف مربا، آبلیمو یا روغن و . . . را باز کنیم، جلال هم موفق نمی شود در شیشه مربا را باز کند. حتی مادر ، آقای زینلی ، همسایه ی آنها ، همکلاسی ها ، معلم و پلیس و بقیه هم نمی توانند در آن را باز کنند. کسی نیست که بتواند درب مربا را باز کند همین مسئل ی ساده بهانه ای می شود برای داستانی شیری و جذاب.
فکر می کنید جلال چه کرد ؟ او ابتدا سراغ مغازه دار می رود ولی کار به همین جا ختم نمی شود، او به "اداره کل نظارت بر مواد خوراکی وبهداشتی" رفته و شکایت خود را مطرح می کند. رییس کارخانه هم با خبر شده و در جستجوی علت مسئله است و سرانجام معلوم می شود که . . .
گره داستان با یک مسئله ساده و پیش پا افتاده یعنی باز نشدن در شیشه مربا و در قالب طنز و اغراق در رویدادها شروع می شود و تا مدتی سبب بهم ریختگی میان خانواده ها و اهالی شهر می شود. "مربای شیرین" ضمن سر گرم کردن مخاطب به او می آموزد که نسبت به مسائل ساده ای که در اطراف او رخ می دهد حساس باشد و حقوق قانونی و شهروندی خود را بشناسد و پی گیر آن باشد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Mar
3,244
9,323
193
اقیانوس بلاهت
وضعیت پروفایل
56924_322_500.jpg

قصه های خوب برای بچه های خوب (دوره هشت جلدی)​

ناشر:امیرکبیر
نویسنده:مهدی آذر یزدی

معرفی
ادبیات پارسی از گنجینه های ادبیات جهان است چه در نظم و چه در نثر، و از غنی ترین منابع ادبی ما همین میراث ادبی شعرای ارجمندمان است. متاسفانه به دلایلی از جمله فاصله ی زبانی،سخت بودن لغات، استفاده ی زیاد از لغات و روایات عربی، زبان شعری دشوار و ... ارتباط نسل جدید و نسل کتابخوان ما با این سرچشمه های زلال اخلاق و معنویت قطع شده و داستان های آنها از یادها رفته است. شادروان مهدی آذر یزدی از کسانی بود که می خواست این فاصله ی زبانی را میان متون کلاسیک و نسل جدید از میان بردارد، و به راستی در این کار فردی موفق بود.

مجموعه «قصه های خوب برای بچه های خوب» شامل هشت جلد: «قصه های کلیله و دمنه»، «قصه های مرزبان نامه»، «قصه های سندباد نامه و قابوس نامه»، «قصه های مثنوی مولوی»، «قصه های قرآن»، «قصه های شیخ عطار»، «قصه های گلستان و ملستان» و «قصه های چهارده معصوم (ع)» می باشد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Mar
3,244
9,323
193
اقیانوس بلاهت
وضعیت پروفایل
Screenshot_20210424-161209-1.jpg

ناشر:سروش
شاعر:قیصر امین پور
معرفی
امین پور، شاعر توانای معاصر، جز در حوزه شعر برای مخاطبان بزرگسال، در حوزه شعر نوجوانان هم تجربه های ارزنده ای کرده و آثار برجسته ای از خود به جا گذاشته است. شعر برای نوجوانان، از دو حیث با شعر برای بزرگسال تفاوت دارد: یکی زبان و دیگری مضمون. اما طرفه اینجاست که امین پور به زبانی دست یافته است که مرزی میان اشعارش - چه برای بزرگسالان و چه برای نوجوانان - دیده نمی شود. او حتی مضامینی که برای نوجوانان برمی گزیند تفاوت چندانی با مضامین بزرگسالان ندارد: چشمه ها در زمزمه روزها در شست وشو موج ها در همهمه جوی ها در جست وجو چه کسی می تواند بگوید که این شعر نوجوانان است، نه مخاطب عام بزرگسال؟ به هرحال، "مثل چشمه، مثل رود" را مخاطب غیرنوجوان نیز خوانده و پسندیده است. این کتاب کم حجم حاوی بیست شعر است که همگی در سال های دهة 1360 و روزهای سخت جنگ و دفاع مقدس سروده شده اند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Mar
3,244
9,323
193
اقیانوس بلاهت
وضعیت پروفایل
Screenshot_20210424-162125-1.jpg

معرفی کتاب من ادواردو نیستم​

کتاب من ادواردو نیستم! بهترین کتابی که میشه خوندش.
عجیب و در عین حال شگفت انگیز است.
این کتاب شامل ۷۲ داستانک از زندگی ثروتمند‌ترین شهید شعیه مهدی آنیلی است.
از این کتاب می‌توان اراده‌ی پولادین را آموخت که بزرگترین دانش انسان است.

آخرین ویرایش:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Mar
3,244
9,323
193
اقیانوس بلاهت
وضعیت پروفایل
IMG_20210504_102007_588.jpg

?《پسرم حسین》

?پسرم حسین، روایت زندگی حسین مالکی نژاد به روایت مادر است؛

?این اثر درباره یک نوجوان عاشق و دلباخته اهل بیت سلام الله علیهم را که در سن ۱۲ سالگی وارد جنگ میشود و قضایای مختلفی که برایش اتفاق می افتد.

?نویسنده: فاطمه دولتی

?تعداد صفحات: ۱۶۰

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا