تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

نقد کاربران نقد رمان مرا از یاد نبر | نرجس شهبازی

• شروع کننده موضوع Celine*
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 408
  • پاسخ ها 7
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Apr
1,131
3,325
133
وضعیت پروفایل
ناگهان شد که زمین نبض جنونش زد و خونم از حلق، به جوش آمد و نابود شدم!

49451_d32548fc4c99af6c6699d3f1968aeaab.png

نام رمان: مرا از یاد نبر !
نویسنده: نرجس شهبازی .
ژانر: عاشقانه .
خلاصه:
دردها را چه کسی می‌شمارد؟ آن‌ها دردها را شب، موقع خواب می‌شمارند تا با بغضی سر باز نکرده، خواب‌شان ببرد. همان آدم‌های غمگینِ خودمان را می‌گویم، آدم‌های غمگین؛ آدم‌هایی از جنس سارا آزادگان! آدم‌هایی را می‌گویم که عاشقند و می‌خندند، عاشقند و می‌رقصند، عاشقند و عاشق می‌مانند و، عاشق میمیرند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر تالار ترجمه
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
گرافیست انجمن
Nov
2,359
20,097
193
20
خم یک کوچه?
وضعیت پروفایل
-پس زخم‌هامان چه؟ - نور از محل این زخم‌ها وارد می‌شود!
ن والقلم و ما یسطرون.

داستان خوب و پرکشش شروع شد، آرام آرام بعضی از گره ها باز شد تا ما بتوانیم درون قالب رمان جا بیفتیم. هنوز تعداد زیادی گره در بخش اول داستان باقی مانده که زمان برای رفعشان لازم است.
شخصیت پردازی متوسط رو به قوی بود، و ما استایل های متفاوتی رو توی هر شخصیت می‌دیدیم. مسئله قابل بحث شخصیت عطا خان هست، که ثبات درستی ندارد. من انتظار کشش بیشتر و کاریزماتیک تر بودن این شخصیت رو داشتم، چون نقش مهمی در روند داستان داره اما اونچنان که باید بهش پرداخته نشده.
فضا سازی هم مناسب بود اما گاهی اغراق دیده میشد...گفتگوهایی که بین اعضای این خانواده رد وبدل میشه باید پر تنش تر و طبیعی تر باشه. شرایطی که دختر داستان داره سریع طبیعی شد، بالاخره دو سال نبوده و یه سریی نقاط عطف قابل گسترش و قابل مانوردهی باید وجود داسته باشه.

در کل از داستان خوشم اومده، موفق باشید❤

آخرین ویرایش توسط مدیر:
Feb
2,692
17,019
168
Shiraz
وضعیت پروفایل
به کی بگم که چشمات، تو غصه زندونم کرد...؟!
سلام نرجس جان?
واقعیتش من تو رمان خیلی سخت پسندم ولی از رمانت خوشم اومد?
از اینکه اولش گنگ بود و کم کم شخصیت‌ها معرفی شدن و هم زبان نوشته شدن رمان، مثل برخی از رمان‌هایی که ادبی می‌نویسن ولی به دل نمی‌شینه نبود! آدم رو در خودش غرق می‌کرد?
کلا بگم قشنگ بود و البته دو سه جا از حواس پرتی حروف "را" و... رو جا گذاشته بودی و یه جا هم اوقات رو اقات نوشته بودی?
*من وقتی مشکلی تو رمانی نمی‌بینم که بهش گیر بدم چهار چشمی دنبال غلط املاییا می‌گردم?

موفق باشی?
۱۴۰۰/۱/۳۱
☆تیم کتابخوانی انجمن کافه نویسندگان☆

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Aug
40
478
83
22
شهر دلتنگیام
نقد و بررسی رمان مرا از یاد نبر!

" با سلام خدمت نویسنده‌ی عزیز"

رمانتون رو خیلی خوب شروع کردید؛ بدلیل توصیفات ادبی، می‌شه گفت رمانتون ادبی هست. حجم پارت ها و پست‌هاتون خیلی خوب بود. احساسات شخص اصلی داستان، خوب توصیف شده بود و بیشتر درد بین کلمات حس می‌شد! تا جایی که من خوندم نوشته فضای غمگینی داشت. ناامیدی بسیاری در شخصیت سارا دیده می‌شد و امیدوارم در ادامه‌ی متن و رمان، با توصیفات بهتری از سارا روبه رو بشم!(شخصا خیلی دلگیر می‌شم وقتی گله‌های سارا رو بین کلمات و جملات بصورت نهفته می‌بینم) البته این هنوز ابتدای داستان هست و نمی‌شه اونطور جدی در نظر گرفت! تسلطتون روی جملات ادبی‌‌تون خیلی خوبه و علاقه‌تون رو نسبت به نوشتن نشان می‌ده و من بسیار از اینکه متوجه این موضوع شدم لذ*ت بردم. علاقه‌ی نویسندگان به نوشتن گاهی در سلیقه‌ی نوشتن اون‌ها دیده می‌شه و گاهی در روند داستان! سلیقه‌ی خوبی دارید. اسم و نام کاراکترها ایرادی نداشت و محتوی‌ مستتر داخل متن بنظرم می‌تونه من رو به این نتیجه برسونه که حتما رمانتون پیام آموزنده نیز خواهد داشت. از خلاصه داستانتون بیشتر خوشم اومد؛ کاملا ادامه حیات رو حس کردم! البته چون ابتدای رمان تا جایی که تاکنون نوشته‌اید، امید و خوشحالی از دست رفته‌ی سارا رو نشان می‌ده به من این حس دست داد. بیشتر مایل شدم ادامه‌ی رمانتون رو بخونم و منتظر سوپرایزهای قلم و ذهنتون هستم! ببخشید اگه زیاد حرف زدم. در کل زیبا بود، زیبا هست، زیباتر هم خواهد شد. همگی این اتفاقات و جذابیت رمانتون به خودتون بستگی داره و من خیلی مسرور شدم از خوندن و آشنایی با نوع و نحوه‌ی نوشتنتون! خسته نباشید می‌گم و آرزوی موفقیت دارم. ممنون!!!

۱۴۰۰/۲/۱
فاطمه مقدسی
@نرجس شهبازی
♡ تیم کتابخوان انجمن کافه نویسندگان♡

آخرین ویرایش توسط مدیر:
Jul
12,190
58,151
270
سވހیܣ
وضعیت پروفایل
یه متن پاک شده...
با سلام خدمت نویسنده عزیز

قبل از هر چیز باید بگم رمان خوبی دارید و امیدوارم همین طور ادامه بدین. حجم پارت‌ها زیاد و سیر مناسب بود تنها مشکل رمان ضعف در شخصیت پردازی صحیح بود. قائدتاً فردی که چندین ساله از خانواده دور هست بعد برگشت به خانواده به این زودی پذیرفته نمیشه و رفتار خوبی با دیگران برقرار نمیکنه. تنها ضعف همین بود در کل رمان بسیار جذابی بود.

موفق باشید و قلمتان مانا?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,052
24,616
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨
سلام خسته نباشی نویسنده عزیز
نام رمانت جزو نام‌های طولانی ب حساب میاد ک معمولا پیشنهاد میشه از نام های کوتاه‌تر استفاده بشه
رمان واقعا خوب و قوی شروع شد، سیر و توصیفات عالی بود. این روزا خیلی کم رمان ادبی مینویسن یا اگرم مینویسن زیاد نمی‌تونن خوب از اب درش بیارن ولی شما واقعا با توصیفات ادبی و ... خوب نوشته بودی.
گزینه اشتراک رو زدم و منتظر ادامش هستم?
موفق باشی?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته + نویسنده ادبی انجمن
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Mar
3,244
9,302
193
اقیانوس بلاهت
وضعیت پروفایل
ما مثل دمینو بهم ضربه میزنیم تو به من من به اون اون به اون!
سلام
رمان عالی بود.
اما نام رمانت طولانی بود،اگر کوتاه بشه عالی میشه.

موفق باشی.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Apr
940
910
103
وضعیت پروفایل
Nothing
با سلام
رمان شما کافه نویسندگان ادبی بود که حقیقتا مخاطب های امروزی خیلی سخت میتونن با رمان های ادبی ارتباط برقرار کنن ؛ اما باید بگم شما با استفاده از عمق احساسات و جملات زیبا و نه چندان سخت تونسته بودید رمان رو برای مخاطب جذاب و قابل درک کنید که این کارتون قابل تحسینه که جسارت به خرج دادین و کافه نویسندگان ادبی نوشتین .
شروع خوبی داشتید و با جریحه دار کردن احساسات مخاطب ، تونستید مخاطب رو وادار به خوندن این رمان کنین ‌.
صحنه پردازی ها خوب بود و قابل درک فقط در شخصیت پردازی یکم کوتاهی شده ، در رمان مخاطب با شخصیت ها دوست داره ارتباط برقرار کنه پس قدرت شخصیت رو دست کم نگیرید و بهش بیشتر بپردازید .

رمان خوب و بسیار زیبایی بود موفق باشید ?

[ ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ ]
[ زهرا شبان عضو تیم کتابخوان انجمن کافه نویسندگان ]

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا