تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

نقد کاربران نقد رمان کوتاه گسستن یک اتکا‌ |‌ HILDA

• شروع کننده موضوع HILDA
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 325
  • پاسخ ها 9
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158
^به نام خالق قلم^

1629528728553.png

عنوان:‌ گسستن یک اتکا
ژانر:‌ تراژدی، عاشقانه

خلاصه:‌
و هنگامی می رسید که آنها روح او را در میان حسرت‌ها و آمال‌های از دست رفته‌اش،‌ دفن می‌کردند.‌ هنگامی می‌رسید که آنها خاکستری از تبار مرگ را مانند قاصدکی که از قفسش رها گشته باشد،‌ بر سر او آواری از جنس گزند می‌ساختند.‌
آنها اما نمی‌دانستند که گسستن یک اتکا،‌ تاوانی غیر قابل باور و جبران‌ناپذیر را به همراه دارد!

لینک:‌
{°گسستن یک اتکا°}

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
2,040
3,697
148

43565_2cd1f758b5974a1b1c7e9cda7c31847c.png

بسم‌تعالی
نویسنده عزیز از شما بابت انتقاد‌پذیری و احترام به نظرات دنبال‌کنندگان رمانتون سپاس‌گذاریم.
خواهش‌مندیم پس از ایجاد تاپیک نقد کاربران مروری بر قوانین ساب نقد کاربران داشته باشید؛
?️قوانین ساب نقد کاربران

همچنین در صورت بروز هرگونه پرسش یا سوالی می‌توانید در تاپیک زیر مطرح کنید؛
?️تاپیک جامع پرسش و پاسخ تالار نقد

نویسنده ارجمند شما نیز می‌توانید انتقادات، پیشنهادات و شکایات خود را در تاپیک زیر با ما به اشتراک بگذارید؛
?️تاپیک جامع انتقادات و پیشنهادات تالار نقد

یاحق
مدیریت تالار نقد
@شکارچی(تیک)

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Jun
459
1,137
118
ورامین
سلام و خسته نباشید خدمت نویسنده عزیز بابت نگاشتن این رمان زیبا.
خدمت نویسنده باید عرض کنم رمان بسیار زیبا دارید و قلمتان روان و قوی است ولی حتی نویسنده‌های برتر جهان نیز اشکالاتی در رمانشان دیده می‌شود.
اسم رمان کمی طولانی ولی به محتوای رمان میخورد. اگر بتوان اسمی کوتاه‌تر انتخاب کنید بهتر نیز می‌شود.
خلاصه رمان که مانند دلنوشته بود و به دل می‌نشست و مقدمه نیز همینطور.
شروع رمان از نقطه اوج بالایی برخوردار بود و خواننده را وادار می‌کرد که کنجکاوی که برای چه به دنبال دخترک می‌دوند و قصد کشتن او را دارد.
در پارت‌های بعدی دخترک دارد انتقام می‌گیرد و خیلی راحت ادم‌های اطرافش را می‌کشد و ککش هم نمی‌گزد.
خب کمی این از نظر من خواننده مورد دارد.
چطور وقتی کاوه می‌داند ترنم می‌خواهد او را بکشد هیچ حرکتی نمی‌کند تا خود را نجات دهد.
تنها مبهوت او را می‌کند.
جدا از این‌که زنان جنس لطیفی دارد و این‌گونه کشتار برایشان سخت هست.
اما کم نیستند زنانی که حتی زمین و ادم‌هایشان به نابودی کشانده‌اند.
بعد چیزی که خیلی گنگ به نظر می‌آید روابط بین شخصیت‌های داستان است.
کمی پیچیدگی بین روابط احساسی هست.
ترنم عاشق رادمان هست یا داریوش؟ در بعضی جاهاش این‌گونه بیان شده.
بعد هم برای هر کدام از آن‌ها فقط چشمانش را مقایسه کردید و همشون هم رنگ چشمشون سبز است.
اوایل برای رادمان هم این گونه بود اما بعد به آبی تغییر پیدا کرد.
در چند جایی هم غلط املایی دیده می‌شد.

امیدوارم نقد من باعث بهتر شدن رمان و قلمتون بشه.
و از دست بنده ناراحت نشوید. من زیاد از قوائد نقد مطلع نیستم و به عنوان خواننده که چند سالی هست که رمان می‌خونه این نکات به چشمم خورد.
قلمتان مانا?

آخرین ویرایش:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
May
1,267
1,701
168
shadow moon
وضعیت پروفایل
walking Dead
سلام خدمت نویسنده ی قشنگمون? اول از همه خسته نباشید میگم بابت رمانس زیباتون! بعدش هم اینکه من انقدر لذ*ت بردم، که سعی میکردم غلطی از توش پیدا کنم تا اینجا بگم?‍♀️
به نظر من نام رمانتون خیلی زیباست اما طولانی بودنش شاید باب علایق کسی نباشه..شروع رمانتون خیلی زیبا بود و من چند بار خوندمش! من به شخصه عاشق رمان های هیجانی هستم و شروع رمانتون، خواننده رو وادار به خواندن ادامش میکرد? اما یک نکته ای که هست، به نظرم بعضی از قسمت های رمانتون زیادی سنگین بود و شاید برای بعضیا گنگ باشه هرچند که به نظرم این سطحش رو بالا می برد و خوب بود، اما بلاخره نویسنده باید اثر رو طوری بنویسه که مورد علاقه ی همه باشه? در کل خیلی خیلی زیبا بود و شما نباید از نقد ها ناراحت بشید چون برای زیباتر شدن قلمتون هست..یاحق?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158
سلام و خسته نباشید خدمت نویسنده عزیز بابت نگاشتن این رمان زیبا.
خدمت نویسنده باید عرض کنم رمان بسیار زیبا دارید و قلمتان روان و قوی است ولی حتی نویسنده‌های برتر جهان نیز اشکالاتی در رمانشان دیده می‌شود.
اسم رمان کمی طولانی ولی به محتوای رمان میخورد. اگر بتوان اسمی کوتاه‌تر انتخاب کنید بهتر نیز می‌شود.
خلاصه رمان که مانند دلنوشته بود و به دل می‌نشست و مقدمه نیز همینطور.
شروع رمان از نقطه اوج بالایی برخوردار بود و خواننده را وادار می‌کرد که کنجکاوی که برای چه به دنبال دخترک می‌دوند و قصد کشتن او را دارد.
در پارت‌های بعدی دخترک دارد انتقام می‌گیرد و خیلی راحت ادم‌های اطرافش را می‌کشد و ککش هم نمی‌گزد.
خب کمی این از نظر من خواننده مورد دارد.
چطور وقتی کاوه می‌داند ترنم می‌خواهد او را بکشد هیچ حرکتی نمی‌کند تا خود را نجات دهد.
تنها مبهوت او را می‌کند.
جدا از این‌که زنان جنس لطیفی دارد و این‌گونه کشتار برایشان سخت هست.
اما کم نیستند زنانی که حتی زمین و ادم‌هایشان به نابودی کشانده‌اند.
بعد چیزی که خیلی گنگ به نظر می‌آید روابط بین شخصیت‌های داستان است.
کمی پیچیدگی بین روابط احساسی هست.
ترنم عاشق رادمان هست یا داریوش؟ در بعضی جاهاش این‌گونه بیان شده.
بعد هم برای هر کدام از آن‌ها فقط چشمانش را مقایسه کردید و همشون هم رنگ چشمشون سبز است.
اوایل برای رادمان هم این گونه بود اما بعد به آبی تغییر پیدا کرد.
در چند جایی هم غلط املایی دیده می‌شد.

امیدوارم نقد من باعث بهتر شدن رمان و قلمتون بشه.
و از دست بنده ناراحت نشوید. من زیاد از قوائد نقد مطلع نیستم و به عنوان خواننده که چند سالی هست که رمان می‌خونه این نکات به چشمم خورد.
قلمتان مانا?
سلام،‌ ممنون از اینکه نظرتون رو گفتید.
از اینکه رمان رو مطالعه کردید تشکر میکنم.

در را*بطه با احساساتی که وجود داره،‌ من هیچ اشاره‌ای مستقیم به نوع روابط عاشقانه‌ای که ممکنه وجود داشته باشه نکردم، و مشخصه که ترنم عاشق کی هستش.
در خصوص رنگ چشم‌ها،‌ بله، شاید باید بیشتر به ظواهر بپردازم.

ممنون از اینکه نظرتون رو بیان کردید.
قطعاً برای من باارزش است.♧

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158
سلام خدمت نویسنده ی قشنگمون? اول از همه خسته نباشید میگم بابت رمانس زیباتون! بعدش هم اینکه من انقدر لذ*ت بردم، که سعی میکردم غلطی از توش پیدا کنم تا اینجا بگم?‍♀️
به نظر من نام رمانتون خیلی زیباست اما طولانی بودنش شاید باب علایق کسی نباشه..شروع رمانتون خیلی زیبا بود و من چند بار خوندمش! من به شخصه عاشق رمان های هیجانی هستم و شروع رمانتون، خواننده رو وادار به خواندن ادامش میکرد? اما یک نکته ای که هست، به نظرم بعضی از قسمت های رمانتون زیادی سنگین بود و شاید برای بعضیا گنگ باشه هرچند که به نظرم این سطحش رو بالا می برد و خوب بود، اما بلاخره نویسنده باید اثر رو طوری بنویسه که مورد علاقه ی همه باشه? در کل خیلی خیلی زیبا بود و شما نباید از نقد ها ناراحت بشید چون برای زیباتر شدن قلمتون هست..یاحق?
سلام بانو،‌ خسته نباشید.
ممنون از اینکه رمان رو مطالعه کردید و قابل دونستید نظرتون رو بیان کنید.

حتماً تصحیح میشه، متشکر.♡♧

قطعاً کسی که به فکر پیشرفت و ترقی کردن هستش هیچ‌وقت از نقد کسی ناراحت نمیشه.♧

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Sep
79
192
53
وضعیت پروفایل
به راستی من کیستم؟
سلام خسته نباشید
با نظر دوست مون موافق هستم یکم متن سنگین بود البته من لذ*ت بردم
توجه به جزییات خوب بود
خلاصه جالب و دوست داشتم
امیدوارم بدرخشید!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سرپرست بازنشسته
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Apr
1,611
2,024
168
سلام هیلدا جان خسته نباشی?
شروع رمان خوب پیش رفت با ابهام شروع شد، ما شخصیتی رو می‌دیدیم که در حال فرار از یه کسی بود که قصد قتلش رو داشت، شروع مناسب بود و اون حس ابهام رو اول رمان می‌داد که خواننده مشتاق خوندن ادامه رمان بشه.
قلم نویسنده روان و در عین روان بودن خسته کنند و حوصله سر بر نبود و استفاده از کلمات خاص به جذابیت قلم می‌افزود اما تشبیه زیادی توی بعضی از جمله زیاده روی بود و اون حالت رو یکم مصنوعی جلوه می‌داد، بهتره که یکم از تشبیه و توصیفات اضافی کم بکنید.
فضاسازی و توصیفات خوب بود اما می‌شد روی فضا سازی بیشتر کار کرد.
یه جاهایی غلط املایی و عدم استفاده درست از علائم نگارشی بود که نویسنده با یه نگاه کلی می‌تونه ویرایش بکنه و از این لحاظ رمان رو بی‌نقص بکنه.
رمان جالبی بود و ایده به دور از کلیشه بود، موفق باشید?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158
سلام خسته نباشید
با نظر دوست مون موافق هستم یکم متن سنگین بود البته من لذ*ت بردم
توجه به جزییات خوب بود
خلاصه جالب و دوست داشتم
امیدوارم بدرخشید!
سلام،‌ متشکر شما هم خسته نباشید.?
متشکر که رمانم رو قابل دونستید و مطالعه کردید.‌
و متشکرم از اینکه نظرتون رو با من به اشتراک گذاشتید.??

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158
سلام هیلدا جان خسته نباشی?
شروع رمان خوب پیش رفت با ابهام شروع شد، ما شخصیتی رو می‌دیدیم که در حال فرار از یه کسی بود که قصد قتلش رو داشت، شروع مناسب بود و اون حس ابهام رو اول رمان می‌داد که خواننده مشتاق خوندن ادامه رمان بشه.
قلم نویسنده روان و در عین روان بودن خسته کنند و حوصله سر بر نبود و استفاده از کلمات خاص به جذابیت قلم می‌افزود اما تشبیه زیادی توی بعضی از جمله زیاده روی بود و اون حالت رو یکم مصنوعی جلوه می‌داد، بهتره که یکم از تشبیه و توصیفات اضافی کم بکنید.
فضاسازی و توصیفات خوب بود اما می‌شد روی فضا سازی بیشتر کار کرد.
یه جاهایی غلط املایی و عدم استفاده درست از علائم نگارشی بود که نویسنده با یه نگاه کلی می‌تونه ویرایش بکنه و از این لحاظ رمان رو بی‌نقص بکنه.
رمان جالبی بود و ایده به دور از کلیشه بود، موفق باشید?
سلام بانو،‌ سلامت باشید. شما هم خسته نباشید.
از اینکه رمانم رو برای مطالعه انتخاب کردید سپاسگزارم، و خوشحالم از اینکه رمان در نظرتون خوب بوده.??
حتماً ویرایش می‌شود بانو،‌ متشکرم.??

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا