تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

نقد کاربران نقد رمان گافتاب|فاطمه عطایی

کاربر انجمن
کاربر انجمن
Dec
370
0
100
Urmia
وضعیت پروفایل
زندگی برای زندگی کردن است نه رویابافی.
♥♥ | با یاد اوس کریم| ♥♥
عنوان اثر:
با اولین نگاه مخاطب با دیدن عنوان تک کلمه‌ای که به یاد داشتنش بسیار آسان بوده و در ضمن خیلی گُنگ و مرموز هست اما زمانی کلمه گافتاب رو زیر ل*ب زمزمه کنی ناخوداگاه یاد کلمه آفتاب خواهی افتاد.
خلاصه اثر:
بسیار ساده و مبهم بود و برای ساده بودنش خاص هست اما معلومه که رمان مهیج و هیجانی هست.
# ساده اما خاص
ژانر:
با محتوا همخوانی دارد چون قالب کلی عاشقانه بوده پس نوشتن محتوا بسیار سخت است چون مخاطب با دیدن ژانر می‌فهمد باید در رمان عاشق شد پس دقت و تمرکز زیادی لازم است چون نباید کلیشه‌ای شود.
جلد اثر:
کیفیت خوبی دارد در کنارش سبک عاشقی را هم در کنارش حفظ کرده است.
آغاز اثر:
بسیار ساده و خوب است صد البته کلیشه‌ای نیست پس باید دقت کرد تا مبادا به کلیشه نزدیک شود.

سخن منتقد:
رمانت عالیه پس بهش اهمیت بده باهاش انس بگیر و خودت را جای هر کارکتور بزار تا بدونی چه خواهی نوشت.

♤ تینا اسعدی عضو تیم کتابخوان♤

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Jun
459
1,137
118
ورامین
♥♥ | با یاد اوس کریم| ♥♥
عنوان اثر:
با اولین نگاه مخاطب با دیدن عنوان تک کلمه‌ای که به یاد داشتنش بسیار آسان بوده و در ضمن خیلی گُنگ و مرموز هست اما زمانی کلمه گافتاب رو زیر ل*ب زمزمه کنی ناخوداگاه یاد کلمه آفتاب خواهی افتاد.
خلاصه اثر:
بسیار ساده و مبهم بود و برای ساده بودنش خاص هست اما معلومه که رمان مهیج و هیجانی هست.
# ساده اما خاص
ژانر:
با محتوا همخوانی دارد چون قالب کلی عاشقانه بوده پس نوشتن محتوا بسیار سخت است چون مخاطب با دیدن ژانر می‌فهمد باید در رمان عاشق شد پس دقت و تمرکز زیادی لازم است چون نباید کلیشه‌ای شود.
جلد اثر:
کیفیت خوبی دارد در کنارش سبک عاشقی را هم در کنارش حفظ کرده است.
آغاز اثر:
بسیار ساده و خوب است صد البته کلیشه‌ای نیست پس باید دقت کرد تا مبادا به کلیشه نزدیک شود.

سخن منتقد:
رمانت عالیه پس بهش اهمیت بده باهاش انس بگیر و خودت را جای هر کارکتور بزار تا بدونی چه خواهی نوشت.

♤ تینا اسعدی عضو تیم کتابخوان♤
سلام عزیزم ممنون بابت نقد پر انرژیت...
واقعا انرژی گرفتم... امیدوارم که بتونم همون‌طور که انتظار دارید رمان رو پیش ببرم...
خوشحالم که خوشت اومده...

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Sep
79
192
53
وضعیت پروفایل
به راستی من کیستم؟
سلام خسته نباشی یسنا جان...
ممنونم بابت تقد قشنگت.
منم مثل تو پاییز رو خیلی دوست دارم و از نظرم فصل قشنگیه و بهش نمی‌خوره غمگین باشه...
من تاجایی که یادم میاد در مورد پاییز و بدی‌هاش که میگن ننوشتم اگه منظورت همون قسمتی که افرا با ناراحتی میره ل*ب پنجره و از اینکه زبانش لکنت داره ناراحته‌ که این بحثش جداس به علت‌های عاشقانه هم ربطی نداره...
و اینکه منطقه‌ی جغرافیای رمانم در یک شهر شمالی به اسم مازندرانه که بیشتر اوقات بارون میاد و هیچ شکی درش نیست.
ببخشید من منظورت که در مورد تکرار کلمات رو نگرفتم کجا کلمات تکرار شده؟ منظورت موقع حرف زدن افراست؟
و اینکه از فعل زیاد استفاده کردم رو متوجه نمی‌شم.

سلام عزیزم ممنون از انرژی بسیار خوبت....
ممنون که حواست هست و این نکات رو گفتی... حتماً ویرایش خواهد شد.
Screenshot_۲۰۲۲۰۳۰۳-۱۹۲۸۵۴~2.png
Screenshot_۲۰۲۲۰۳۰۳-۱۹۳۵۲۷~2.png

نه پاییز اینجا رو گفتم:
ببارد کاش بارانی نه از آب بلکه از امیدواری در سرزمین خشك و پاییزی دلم تا سبز شود بار دیگر...

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Sep
79
192
53
وضعیت پروفایل
به راستی من کیستم؟
کلمات تکراری رو یه مورد گفتم درسته جمله تموم شده اما وقتی تو می‌خونی کلمات تکراری اذیتت می‌کنند!
فعل‌هایی که زیرش خط کشیدم می‌تونستی حذف کنی.
خسته نباشی عزیزم.

آخرین ویرایش:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا