تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

پرونده‌های معاونت قضائی بر مبنای "دقت، سرعت و سلامت" رسیدگی خواهند شد.

• شروع کننده موضوع HILDA
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 103
  • پاسخ ها 3
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158

معاون قضائی قوه قضائیه در مراسم معارفه خود گفت: سه چیز برای رسیدگی به پرونده‌های معاونت قضائی سرلوحه خواهد بود؛ اول دقت، دوم سرعت و سوم، سلامت.

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگذاری تسنیم، رحیمی معاون قضائی قوه قضائیه با تبریک عید غدیر خم و با تشکر از از اعتماد رییس قوه قضائیه، اظهار کرد: از سال 1373 که وارد تشکیلات قضائی شدم، بیشتر عمر من در معاونت قضائی سپری شده است. سال 83 وارد معاونت قضائی شدم و تا 1399 در این معاونت در سمت‌های مختلف به عنوان بازرس قضائی، مستشار قضائی، مدیرکل پرونده‌های‌ خاص و با ابلاغ داخلی آقای حصاری و مرحوم خلفی، معاونان وقت قضائی به عنوان قائم‌مقام خدمت کردم. به همین دلیل به معاونت قضائی، کار آن و نقاط قوت و ضعف و نیروهای آن آشنا هستم و اشرافیت دارم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158
وی افزود: این معاونت و این ماده 477 مسیر طولانی را طی کرده است. زمانی بحث بود که آیا ریاست قوه قضائیه جایگاه و سمت اداری است یا سمت قضائی هم محسوب می‌شود. رئیس قوه قاضی نصب می‌کند اما آیا خودش هم می‌تواند به عنوان قاضی تصمیم قضائی بگیرد. عده‌ای بر این عقیده بودند که فقط سمت اداری دارد. مرحوم یزدی نظرش این بود که این سمت اداری است و نمی‌تواند به قاضی دستور دهد و حق ورود در پرونده‌ها را ندارد. اما مرحوم هاشمی‌شاهرودی فرمود که رئیس قوه قضائیه که او را مقام معظم رهبری نصب می‌کند و او قضات را منصوب می‌کند اختیار و سمت قضائی دارد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158
وی افزود: در 8 آبان سال 87 قانونی تصویب شد تحت عنوان اختیارات قضائی رئیس قوه قضائیه. طبق ماده 2 آن قانون ریاست قوه سمت قضائی است و اگر حین بازرسی متوجه شود که رأی خلاف بین شرع است، می‌تواند دستور بررسی مجدد آن را به مراجع صالحه صادر کند. این نطفه ماده 477 بود.

رحیمی ادامه داد: بیشتر حجم پرونده‌های معاونت قضائی پرونده‌های ماده 477 است اما کار معاونت قضائی فقط رسیدگی به این پرونده‌ها نیست و مباحثی مانند عفوهای موضوع ماده 114 و عفوهای ورشکستگی هم می‌شود.

معاون قضائی قوه قضائیه افزود: سه چیز برای من اصل است و سرلوحه کار من خواهد بود؛ اول دقت؛ چون خروجی کار ما با امضای رئیس قوه قضائیه است و باید از اتقان و استحکام برخوردار باشد. دوم؛ زمان، اینکه باید فرایند رسیدگی در پرونده‌ها را به جایی برسانیم که از زمان ورود تا اظهار نظر یک ماه بیشتر نباشد و آخرین هم بحث سلامت است.

وی در پایان تأکید کرد: قول می‌دهم که در احقاق حق و خروجی کار و گزارش به رئیس قوه قضائیه نهایت دقت را داشته باشیم؛ اما در نتیجه با هیچ کس معامله نخواهیم کرد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jul
3,528
676
158
به گزارش خبرگزاری تسنیم، آیین تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید معاونت قضائی قوه قضائیه برگزار شد. در این مراسم حجت‌الاسلام رحیمی به عنوان معاون جدید قضائی قوه قضائیه حکم خود را از حجت‌الاسلام مصدق، معاون اول قوه قضائیه دریافت کرد. حجت‌الاسلام مظفری، معاون سابق قضائی قوه قضائیه امروز به ریاست دیوان عدالت اداری منصوب شد که این سمت پیش از این در اختیار حجت‌الاسلام مصدق بود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا