تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

مدیر هماهنگی
عضو کادر مدیریت
مدیریت هماهنگی
مدیر ارشد
همیار مدیر
نویسنده رسمی
مدرس انجمن
مقام‌دار آزمایشی
بسمه تعالی

لطفا حین ارسال پست در این تاپیک موارد زیر را رعایت فرمائید؛

1. اسپم [هرزنامه] نفرستید.
2. متونی که جهت ارسال انتخاب می کنید خیلی طولانی نباشند؛ مختصر و مفید.
3. حتما عنوان کتاب و نویسنده را قید نمایید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
به همين سادگی آدم اسير می شود و هيچ كاری هم نمی شود كرد. نبايد هرگز به زنان و مردانِ عاشق خنديد. همين جوری دو تا نگاه در هم گره می خورد و آدم ديگر نمی تواند در بدنِ خودش زندگی كند. می خواهد پر بكشد.

عباس معروفی- سال بلوا

آخرین ویرایش توسط مدیر:
به تو نمی گویم از ساختمان چند طبقه بپر پایین یا
کنار نهنگ ها شنا کن یا این جور کارها
اما جسورانه زندگی کن،در زندگی‌ات شجاعت به خرج بده‌‌.‌تلاش خودت را بکن‌‌ و یک جا ننشین‌‌.!

جوجو مویز- من پیش از تو

آخرین ویرایش توسط مدیر:
من رمز خوشبخی واقعی را یافته ام. باید حال را دریابی
نه اینکه همیشه افسوس گذشته را بخوری و فکر آینده باشی.
باید قدر لحظاتی را که در اختیار داری بدانی. مثل کشاورزی:
آدم، هم می تواند در یک زمین پهناور بذر بپاشد،
هم می تواند کشاورزی خود را به یک قطعه زمین کوچک محدود کند
و از همان نقطعه ی کوچک نهایت استفاده را ببرد.
من میخواهم کشت و کارم را به یک قطعه ی زمین کوچک محدود کنم.
میخواهم از لحظه لحظه ی عمرم لذ*ت ببرم و بدانم که دارم لذ*ت می برم.
بیشتر مردم زندگی نمی کنند، فقط می دوند.
آنها سعی می کنند به هدفی دور و دراز دست بیابند
اما در وسط راه چنان از نفس می افتند و خسته می شوند که اصلا
مناظر زیبای محیط آرام اطراف خود را نمی بینند.
و وقتی به خود می آیند که پیر و فرسوده شده اند
و دیگر فرقی نمیکند به هدفشان برسند یا نه...!

جین وبستر - بابا لنگ دراز

آخرین ویرایش توسط مدیر:
هر کس که ساختن
زندان انفرادی به کله اش زده
آدم جالبی بوده و خوب میدانسته
با آدم ها چطور بازی کند!
یعنی درست تر آن است که بگوییم
می دانسته آدم بهترین دشمن خودش است.
لازم نیست او را کتک بزنند
یا زیر شکنجه لت و پارش کنند
بهترین راه این است که خودش را
با خودش تنها بگذارند تا خودش
دخل خودش را بیاورد..!

احمد غلامی- جیرجیرک

آخرین ویرایش توسط مدیر:
رام‌ترین نوع بی‌شعورها، بی‌شعورهای آب‌زیرکاهند. البته منظور این نیست که این نوع بی‌شعورها کم‌خطرتر از بقیه بی‌شعورهایند، بلکه منظور این است که زیاد به چشم نمی‌آیند. بی‌شعورهای آب‌زیرکاه با مشاهده واکنش جامعه نسبت به بی‌شعورهای تمام‌عیار ترجیح می‌دهند که پشت نقابی از مهربانی و خونسردی پنهان شوند، اما در عین حال همواره می‌دانند که چگونه این خنجر غلاف‌شده را به‌موقع بیرون بکشند و بدون اینکه هیچ‌کس تصورش را بکند، کار خودشان را بکنند.

– کتاب بیشعوری اثر خاویر کرمنت

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کتاب دوستانى هم هستند که از ترسِ اینکه گنجینه‌ى کتابشان را براى همیشه از دست بدهند، هرگز کتاب امانت نمى‌دهند. (یک ضرب المثل قدیمى عربى اندرز مى‌دهد که «کسى که کتاب امانت مى‌دهد، یک احمق است؛ اما کسى که کتاب را پس مى‌دهد، احمق‌تر است.») من به پیروى از توصیه‌ى هنرى میلر همیشه اهل امانت دادن کتاب بوده‌ام: «کتاب‌ها هم مثل پول دائما باید در گردش باشند. تا جایى که بشود، قرض بدهید و قرض بگیرید؛ هم کتاب را و هم پول را! مخصوصا کتاب را؛ کتاب‌ها به مراتب بیشتر از پول، چیزى براى عرضه کردن دارند. کتاب فقط یک دوست نیست، بلکه مى‌تواند دوستان بسیارى برایتان به ارمغان بیاورد. زمانى که با ذهن و روحتان صاحب کتابى هستید، ثروتمندید. اما وقتى آن را به شخص دیگرى بدهید، سه برابر ثروتمندید.»

– از متن کتاب تولستوی و مبل بنفش اثر نینا سنکویچ

آخرین ویرایش توسط مدیر:
چرا مرا دوست نداری؟ همان اندازه سوال غیرممکنی است (هرچند کمتر آزاردهنده است) که پرسیدن این که چرا دوستم داری؟ در هردو مورد، در چارچوب عشق، رودرروی اراده ضعیف قرار می‌گیریم، در مقابل این واقعیت که عشق، موهبتی است که به ما هدیه شده، موهبتی که هرگز نه می‌توانیم و نه لیاقتش را داریم که تشخیص‌اش بدهیم. در پرسش‌هایی از این دست، مجبوریم یا به سوی خودبینی کامل تمایل پیدا کینم یا از طرف دیگر، به حقارت مطلق: مگر چه کرده‌ام که مستحق عشق باشم؟ پرسشی که عاشق شریف و فروتن می‌پرسد؛ کار بدی نکردم. مگر چه کرده‌ام که از عشق محروم باشم؟

– کتاب جستارهایی در باب عشق اثر آلن دوباتن

آخرین ویرایش توسط مدیر:
گیاهخواری صرفا ژستی نمادین نیست. همچنین تلاشی برای منزوی ساختن خود از واقعیت‌های زشتِ جهان هم نیست، که خود را بدونِ مسئولیتی در قبال ستم و کشتارِ سرتاسر جهان پاکیزه نگاه داریم. گیاهخواری گامی علمی و کارآمد است که با انتخاب آن می‌توان هم به کشتن حیوانات خاتمه داد و هم به وارد ساختن رنج به آن‌ها.

– کتاب آزادی حیوانات اثر پیتر سینگر

آخرین ویرایش توسط مدیر:
من از خودم می‌پرسم چرا حقیقت باید ساده باشد. تجربه من کاملا خلاف این را به من یاد داده است، حقیقت تقریبا هیچ وقت ساده نیست، و اگر چیزی بیش از حد واضح و آشکار به نظر می‌رسد، اگر عملی به ظاهر از منطق ساده‌ای پیروی می‌کند، معمولا انگیزه‌های پیچیده‌ای پشت سر آن هست.

– کتاب تونل اثر ارنستو ساباتو

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا