تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

نویسنده رسمی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
2,581
3,007
167
19
مشـهد
بیشتر مردم به ترس‌ها و حماقت‌هایشان زنجیر شده‌اند و جرات ندارند بی‌طرفانه قضاوت کنند که مشکل زندگی‌شان چیست. بیشتر آدم‌ها همین‌طور زندگی‌شان را بی‌هیچ رضایتی ادامه می‌دهند بدون این که تلاش کنند تا بفهمند سرچشمه نارضایتی‌شان از کجاست یا بخواهند تغییری در زندگی‌شان ایجاد کنند. سر آخر می‌میرند در حالی که هیچ‌چیز در قلبشان نیست.

کتاب برادران سیسترز

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
2,581
3,007
167
19
مشـهد
دست از شلاق زدن روستایی‌هامان برداشته‌ایم، اما آن‌ها خودشان به شلاق زدن خودشان ادامه می‌دهند.

کتاب برادران کارامازوف

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
2,581
3,007
167
19
مشـهد
من از خودم می‌پرسم چرا حقیقت باید ساده باشد. تجربه من کاملا خلاف این را به من یاد داده است، حقیقت تقریبا هیچ وقت ساده نیست، و اگر چیزی بیش از حد واضح و آشکار به نظر می‌رسد، اگر عملی به ظاهر از منطق ساده‌ای پیروی می‌کند، معمولا انگیزه‌های پیچیده‌ای پشت سر آن هست.

– کتاب تونل اثر ارنستو ساباتو

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
2,581
3,007
167
19
مشـهد
یکی از دلایلی که چرا داستان برای بشر ضروری است این است که داستان بسیارزی از نیازهای خودآگاه و ناخودآگاه را برآورده می‌سازد. اگر داستان فقط روی ذهن خودآگاه تاثیر داشت، اهمیتی مانند ارزش کتاب‌های تشریحی داشت. اما اهمیت دیگر داستان این است که روی ضمیر ناخودآگاه نیز تاثیر می‌گذارد.

– چگونه کتاب بخوانیم اثر مارتیمر جی. آدلر و چارلز لینکلن ون دورن

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیریـت کل سایـت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
Aug
6,408
12,146
219
آدم اگر فرد مورد علاقه‌اش را از دست داده باشد، دیگر چه چیزی از او باقی می‌ماند؟
آیا می‌شود بدون از دست رفتنِ خودت فردِ مورد علاقه‌ت را از دست بدهی؟

#جری_اسپینلی | دختر ستاره‌ای همیشه عاشق

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
2,581
3,007
167
19
مشـهد
هروقت یکی می‌گرید، دیگری می‌خندد. دوست عزیز، این قانون عالم است، رمز کمال همه‌جانبه‌ی آن است. اگر غیر از گریه چیزی در میان نباشد، حاصل یکنواختی محض است و اگر جز خنده چیزی نشنوی خسته‌کننده است. اما توزیع متناسب اشک و دست‌افشانی، هق‌هق و نغمه‌خوانی، روح عالم را از تنوع لازم برخوردار می‌کند و این روح بدل به توازن حیات می‌شود.

*برشی از کتاب کینکاس بوربا اثر ماشادو د آسیس

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
2,581
3,007
167
19
مشـهد
مردم دوست ندارند شکست بخورند و شکست هم نخواهند خورد. مردم آزاد جنگ را شروع نمی‌کنند، اما شروع که شد، هرگز اسلحه‌شان را زمین نمی‌گذارند، حتی وقتی شکست بخورند. این کار از گله‌های انسانی که همه‌شان پیرو یک پیشوا هستند برنمی‌آید. به همین سبب است که گله‌های انسانی در عملیات‌ها پیروز می‌شوند و مردمان آزاد در نبردها. خواهید دید که جز این نیست، آقا.

*برشی از رمان ماه پنهان است اثر جان استاین‌بک

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
2,581
3,007
167
19
مشـهد
یک دقیقه‌ی تمام شادکامی! آیا این نعمت برای سراسر زندگی یک انسان کافی نیست؟

*برشی از کتاب شب‌ های روشن اثر داستایفسکی

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر ارشد بازنشسته + نویسنده ادبی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
May
3,702
9,681
193
رَهـایـی
الکتر: غرور جوانی من؟ بهتر است بدانید، شما بر جوانی از دست داده بیشتر تاسف می‌خورید، تا بر جنایتی که مرتکب شدید، و از جوانی من بیشتر نفرت دارید، تا از بی‌گناهیم.
کلیتمنستر: آنچه در وجود تو از آن نفرت دارم، الکتر، خودم هستم. جوانی تو نیست -آه نه!- جوانی من است.
الکتر: و من، یعنی «شما»، این حقیقتاً خودِ «شما»یید که از او نفرت دارم.

مگس‌ها _ ژان پل ساتر

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیریـت کل سایـت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
Aug
6,408
12,146
219
?

من با بسیاری‌ها صحبت کرده‌ام و بسیاری از عقاید از همه نوع را شنیده‌ام.

بسیاری از مردم درباره بسیاری چیزها می‌گفتند: "این قطعی و حتمی است". اما با باز آمدن بر روی پای خود، عقیده خود را عوض می‌کردند و در مورد عقیده‌ی نو باز می‌گفتند: "این قطعی و حتمی است" ، آنوقت پیش خود گفتم: میان همه‌ی چیزهای قطعی، قطعی ترینشان "تردید" است.

? برتولت‌برشت
? آدم، آدم‌است

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا