تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

[ طنزهای جالب حقوقی]

• شروع کننده موضوع مَـهـوا
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 354
  • پاسخ ها 11
وضعیت
موضوع بسته شده است.
Sep
5,845
14,915
218
21
همین حوالی
وضعیت پروفایل
هیچ حالے را بقایی نیست" بےصبری نکن'
بز و اقامتگاه

خواستم راجب اقامتگاه توضیح بدم اما از اونجایی که حس طنزم موقع امتحانات بیدار میشه ترجیح دادم یک نوشته طنز بنویسم

در زمانهای قدیم یه بز بود که سه تا بچه داشت شنگول منگول و هبه انگور. مادر این بزها آرایشگر بود و پدرشون هم در ناکجا آباد شمالی کار میکرد. یه روز که مامان بزی خونه نبود آقا گرگه میاد در خونه این بزها و در میزنه. بچه ها میگن کیه کیه در میزنه در رو با لنگر میزنه؟ آقا گرگه میگه من آقای گرگ هستم و با مادرتون کار دارم. بچه ها میگن که مامانمون خونه نیست. آقا گرگه میگه من احضاریه دادگاه آوردم به مادرتون بگید پول منوو بده وگرنه با قانون طرفه. مامور ابلاغ که همراه آقا گرگه میگه آقا من کار دارم نمیتونم صبر کنم باید به جغد و کرکس و عقاب هم رای ابلاغ کنم. خلاصه بعد از چند بار رفت و آمد بلاخره مامان بزی رو گیر میارن و بهش برگ دادخواست رو میدن.

روند رسیدگی:
بر طبق شواهد و قراین موجود آقا گرگه فرزند گرگین معروف به گرگ ادعا نموده است که ۳ کیلوگرم هویج و ۲ کیلوگرم کلم بروکلی به خانم بز تحویل داده است تا پس از ۲ هفته مبلغ آن را به حساب گرگ واریز نماید که وی تاکنون از واریز وجه خودداری نموده است از همین روی گرگ تقاضای مبلغ مذکور به همراه تاخیر و تادیه را دارد. همچنین آقای روباه و پلنگ نیز شاهد این معامله بوده اند.”

وقت رسیدگی ۲ ماه بعد تعیین شده بود که خانم بز در جلسه شرکت نکرد و آقای جغد که قاضی بود وقت رسیدگی رو تجدید نمود و یک ماه بعد نوبت داد. در جلسه بعدی رسیدگی متاسفانه آقای جغد در مرخصی به سر میبرد برای همین آقای شیر که رییس حوزه بود بدلیل کمبود قاضی به جای آقای جغد در جلسه حاضر شد که وی نیز بدلیل عدم اشراف به پرونده وقت رسیدگی رو تجدید کرد. پس از ۷ ماه بلاخره رای صادر شد ” خانم بزبز قندی فرزند بزی موظف به پرداخت وجه مذکور همچنین پرداخت خسارت ناشی از تاخیر در پرداخت شد”

رای دادگاه :
خانم بز در وقت مقرر قانونی درخواست تجدید نظر کرد. وقت رسیدگی ۵ ماه بعد داده شد و بزبزقندی قصه ما به این نکته اشاره کرد که ” اینجانب بزبزقندی فرزند بزی دارای شوهر میباشم. جناب آقای بزی به در ناکجاآباد شمالی کار میکند که به تبع ایشان اقامتگاه اینجانب نیز در آنجا قرار دارد. از اینرو دادگاه صالحه برای رسیدگی به پرونده دادگاه ناکجاآباد شمالی میباشد.”

فاصله دور و ناکجاآباد شمالی بیش از ۵۰۰ کیلومتر بود. آقا گرگه که به شدت عصبانی بود پاشد رفت در خونه شنگول و منگول و شد آنچه که همه ما در داستانها خوانده ایم. متاسفانه آقای گرگ هم اکنون به جرم قتل تحت تعقیب است. به امید اینکه این قاتل پست فطرت به سزای اعمال خویش برسد.

نتیجه اخلاقی و جرم شناسانه قانون اقامتگاه :
نتیجه اخلاقی اینه وقتی میخواهید یک پرونده رو دردادگاه مطرح کنید پیدا کردن صلاحیت دادگاه به شدت مهمه و سعی کنید حتما یک تحقیق راجب خوانده دعوا هم انجام داده باشید. یک هفته تحقیق بهتر از ۲ سال معطلی پرونده است تدر داستان ما گرگ میتوانست با اندکی تحقیق اقامتگاه بز را پیدا کند تا منجر به تاخیر چندساله در روند رسیدگی نشود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
Sep
5,845
14,915
218
21
همین حوالی
وضعیت پروفایل
هیچ حالے را بقایی نیست" بےصبری نکن'
خیار (طنز)
از آنجایی که دوستان دانشجو خیار دوست دارند و در واقع با این اوضاع اقتصادی جز خیار هم چیزی نمیتونن بردارند
بر آن شدیم که چند نوع خیار را به آنها معرفی کنیم تا خدای نکرده خیار اشتباهی برندارند و اگر اشتباه برداشتند بتوانند خیار را پس بدهند!!

خیار مجلس:

اولین خیار و گرانترین خیار همان خیار مجلسی است که در حقوق به خیار مجلس معروف است. در این خیار شما تا در مجلس هستید میتونین خیار را سوا کنین اما اگر مجلس بهم خورد شما حق پس دادن خیار را ندارید و مجبورید با خیار خریداری شده بسوزید و بسازید

خیار شرط :
در این نوع خیار طرفین شرط میکنند که یکی اختیار فسخ داشته باشد. مثلا شما میرید خیار میخرید و تاکید موکد میکنین که داداش خیاارت تلخ نباشه هاااا واس مجلس خواستگارییه ابرومون نرهه فروشنده میگه خیاالت تخت به شرط چاقو. خواهر مادر خودمم از این خیار استفاده میکنه. در اینجا اگر خدای نکرده خیار تلخ باشه میتونین خیار رو برگردونینو بکنین تو چشش.

خیار تاخیر:
اینکه نسیه خیار میخریید اما خیار فروش میگه تا پول ندی تحویل نمیدم. شما ۳ روز وقت داری پولو بهش بدی وگرنه میتونه معامله رو بهم بزنه شما باس سماق بمکی.
خیار رویت و تخلف از وصف:
خیار فروش میگه اوووف چه خیاری از میدون گرفتم بارییک ٬ دراااز ٬ قلمی. جووون دوس داری بخووریش. شما هم ندیده میگی جان مادرت بزار من از الان پول بدم ملت هجوم نیارن خیارا رو ببرن. اما دل غافل که خیار بت میندازن کوچیک و پلاسیده. ماده ۴۱۰ قانون مدنی میگه میتونی معامله رو بهم بزنی و خیار رو بکنی تو دماغ فروشنده .

کلا خیار خیلی خوبه البته اگه بشه با این قیمت ها خرید :)))

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا