تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

[ احادیث امام صادق (ع) ]

May
13,949
20,890
238
Shz
وضعیت پروفایل
خودت شاید نمی‌دانی چه کردی با دلم اما، دل یک ادم سرسخت را بردی خدا قوت!
قَالَ علیه‌السلام: مَنْ بَدَأَ بِكَلَامٍ قَبْلَ سَلَامٍ فَلَا تُجِيبُوهُ. (تحف‌العقول، ص۳۶۰)

امام صادق علیه‌السلام فرمود: هرکه پیش از سلام، آغاز سخن کند، جوابش نگویید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,890
238
Shz
وضعیت پروفایل
عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ علیه‌السلام قَالَ: تَصَافَحُوا فَإِنَّهَا تَذْهَبُ بِالسَّخِيمَةِ. (کافی، ج۲، ص۱۸۳)

از امام صادق علیه‌السلام روایت شده که فرمود: به‌هم دست بدهید که کینه را می‌برد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,890
238
Shz
وضعیت پروفایل
قَالَ علیه‌السلام: اتَّقِ اللَّهَ بَعْضَ التُّقَى وَ إِنْ قَلَّ وَ دَعْ بَيْنَكَ وَ بَيْنَهُ سِتْراً وَ إِنْ رَقَّ. (تحف‌العقول، ص۳۶۱)

امام صادق علیه‌السلام فرمود: از خدا اندکى هم که باشد، پروا کنید؛ و میان خود و خدا پرده‌‏اى، هرچند نازک، بگذارید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,890
238
Shz
وضعیت پروفایل
قَالَ علیه‌السلام: مَنْ مَلَكَ نَفْسَهُ إِذَا غَضِبَ وَ إِذَا رَغِبَ وَ إِذَا رَهِبَ وَ إِذَا اشْتَهَى حَرَّمَ اللَّهُ جَسَدَهُ عَلَى النَّارِ. (تحف‌العقول، ص۳۶۱)

امام صادق علیه‌السلام فرمود: آن‌کس که هنگام خشم، طمع، ترس، و خواهش نفس خویشتن‏‌دار باشد، خدا بدنش را بر آتش حرام می‌کند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,890
238
Shz
وضعیت پروفایل
قَالَ علیه‌السلام: الْعَافِيَةُ نِعْمَةٌ خَفِيفَةٌ إِذَا وُجِدَتْ نُسِيَتْ وَ إِذَا عُدِمَتِ ذُكِرَتْ. (تحف‌العقول، ص۳۶۱)

امام صادق علیه‌السلام فرمود: عافیت، نعمتى سبک‌وزن است. تا هست، فراموش مى‌‏شود و چون رفت، به یاد مى‏‌آید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,890
238
Shz
وضعیت پروفایل
قَالَ علیه‌السلام: لِلَّهِ فِي السَّرَّاءِ نِعْمَةُ التَّفَضُّلِ وَ فِي الضَّرَّاءِ نِعْمَةُ التَّطَهُّرِ. (تحف‌العقول، ص۳۶۱)

امام صادق علیه‌السلام فرمود: خداى را در حال گشایش، نعمت احسان و تفضل است، و در سختى، نعمت پاکى [از گناه].

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر ارشد بازنشسته + نویسنده ادبی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
May
3,702
9,688
193
رَهـایـی
امام صادق (علیه السلام) :

تسبیحات فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در هر روز پس از نماز نزد من محبوب تر از هر رکعت نماز در روز است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
May
3,702
9,688
193
رَهـایـی
امام صادق (علیه السلام) :

هر گاه از خانه بیرون رفتی مانند کسی بیرون رو که دیگر باز نمی گردد ، و بیرون رفتن تو از خانه جز برای اطاعت یا برای راهی از راههای دین نباشد. و پیوسته آرامش و وقار داشته باش و در نهان و آشکار یاد خدا کن.

سفینه البحار، ج1، ص470

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
May
3,702
9,688
193
رَهـایـی
?‌ امام صادق (علیه السلام) :

✍‌ به پدرانتان نیکی کنید ، تا فرزندانتان هم به شما نیکی کنند و نسبت به زنان مردم عفت داشته باشید ، تا زنان شما هم عفیف و پاکدامن بمانند.

?‌ تحف العقول ، ص359

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
May
3,702
9,688
193
رَهـایـی
?حضرت امام صادق (علیه السّلام) فرمودند :

? هر گاه دیدید کسی به دنبال گناهان مردم بوده، و گناهان خود را فراموش کرده است ، بدانید گرفتار مکر خداوند شده است.

? وسایل الشیعه ، ج ۱۵ ، ص ۲۹۱

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا