تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

اخبارموسیقی بازگشت فرهاد فخرالدینی با «منظومه سیمرغ»

سرپرست بخش فرهنگی و هنری + طراح آزمایشی وبتون
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
منتقد انجمن
ژورنالیست انجمن
مقام‌دار آزمایشی
Dec
1,669
2,454
133
دنیای نهنگ‌ها

همرمان با روز عطار انجام می‌شود؛​

بازگشت فرهاد فخرالدینی با «منظومه سیمرغ»​

بازگشت فرهاد فخرالدینی با «منظومه سیمرغ»

فرهاد فخرالدینی آهنگساز و رهبر ارکستر از نگارش «منظومه سیمرغ» بر اساس منطق الطیر فریدالدین عطار نیشابوری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، ‌موزیسین سرشناس و نامدار ایرانی از اتمام نگارش تازه‌ترین اثر خود با عنوان «منظومه سیمرغ» هم زمان با روز ۲۵ فروردین (روز ملی عطار) خبر داد.

سرپرست بخش فرهنگی و هنری + طراح آزمایشی وبتون
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
منتقد انجمن
ژورنالیست انجمن
مقام‌دار آزمایشی
Dec
1,669
2,454
133
دنیای نهنگ‌ها
فرهاد فخرالدینی با اعلام اتمام نگارش مجموعه جدید خود، گفت: اوایل سال ۱۴۰۰ نگارش این مجموعه را با عنایت و ارادتم به ادبیات کهن ایران‌زمین آغاز کردم. عطار نیشابوری در ادبیات ما چهره‌ای شناخته‌شده و شاعری بسیار شیرین‌سخن و دلنشین است. «منطق‌الطیر» هم بی‌شک بهترین اثر عطار است. بنابراین تصمیم گرفتیم در یک روند زمان‌بر، چکیده‌ای از اشعار را انتخاب و کار نگارش موسیقی را آغاز کنیم.

‌فخرالدینی درباره ایامی که به دور از هیاهو، تصمیمی برای فعالیت هنری جدید نداشت نیز توضیح داد: با وجود اینکه آزرده خاطر بودم و شخصا تصمیم به کناره‌گیری از فعالیت‌های هنری گرفته بودم، این انگیزه بار دیگر من را به وجد آورد و احساس کردم می‌توانم اثری قابل توجه را به موسیقی وطنم ارایه کنم. من همیشه مشغول کار بوده‌ام و همواره از مطالعه دور نبودم. خلاصه اشعار و گزینش را بر عهده دوست هنرمندم آقای آرش امینی گذاشتم و این هنرمند هم با نهایت دقت و وسواس، گلچینی از اشعار عطار را آماده کرد. حقیقتا انتخاب‌های درستی هستند و من گزیده‌ای از ابیاتی را که ایشان انتخاب کردند استفاده کردم. به شرطی که انسجام داستان به هم نریزد. این مجموعه را «منظومه سیمرغ» نامگذاری کردم و در پنج موومان طراحی شده است.
این هنرمند گفت: همه توان من و دوستانم در تیم اجرایی بر این است که بتوانیم به‌زودی این مجموعه را به شکلی متفاوت و به بهترین شکل روی صحنه ببریم و دوست دارم تا زمانی که هستم، در حضور مخاطبان موسیقی آن را اجرا کنیم.
منبع: خبرگزاری مهر

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا