تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

نقد سینما بررسی سریال دنیای متاهلی

• شروع کننده موضوع HADIS.HPF
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 1,317
  • پاسخ ها 2
معاونت اجرایی بازنشسته
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
May
7,313
36,574
268
25
کرج
با سلام
روز همگی بخیر❤️

امروز براتون قراره از یک سریال فوق العاده جذاب و دیدنی بگم؛ پس اول بریم برای یک بیوگرافی کوتاه ?
B6A0C4FF-B609-4741-BC20-6B29EB0FE1F9.jpeg

نام فارسی : دنیای متاهلی

نام انگلیسی : The World of the Married

هانگول : 부부의 세계

ژانر : عاشقانه | درام | خانوادگی – Romance | Drama | Family

روز های پخش : جمعه | شنبه

شبکه پخش : jTBC

زمان هر قسمت ۹۰ دقیقه

تعداد قسمت ها : ۱۶ قسمت

کشور سازنده : کره جنوبی

نویسنده : Joo Hyun

کارگردان : Mo Wan Il

خلاصه داستان

جی سان وو (Kim Hee-Ae) پزشک و زن متاهلیست که یک فرزند پسر داشته و در ظاهر زندگی شاد و خانواده خوب و حرفه ای موفق دارد ، اما در واقع اتفاقات دیگری در جریان است. از طرفی همسر او که ، لی تائه اوه (Park Hae-Joon) هست ، آرزوی این را دارد که کارگردان مشهوری شود ، زندگی او با عشق به همسرش و حمایت های او درحال سپریست تا اینکه …

آخرین ویرایش توسط مدیر:
معاونت اجرایی بازنشسته
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
May
7,313
36,574
268
25
کرج
به عنوان یک سریال ببین که فقط آمریکایی نگاه می‌کرد، این سریال من رو با دنیای کیدراما آشنا کرد.
این سریال یک شاهکاره!
سنین پایین احتمالاً این سریال رو نمی‌پسندند اما برای هم سن و سال های من می‌تونه خیلی جذاب باشه.
داستان سریال راجع به ازدواج، خیا*نت،طلاق و حضانت فرزند هست!
پرببینده ترین سریال شبکه‌ی کابلی و بالاترین ریت در هر قسمت شده که واقعاً از هزار تا سریال تینیجری بهتره.
شخصیت‌ها:

سان وو مظهر یک زن قوی بود. زنی که با وجود همسرش خرج خونه رو می‌داد، هزینه‌های درمان مادر شوهرش هم با اون بود. یک دکتر فوق العاده با استعداد که با وجود جنسیتش معاون بیمارستان بود. خیلی از جاهای سریال تحسینش کردم و خیلی از جاهای دیگه از تصمیم های احمقانه اش حرصم گرفت. سان وو توی سخت ترین روزهای زندگیش مثل ریشه‌ی درخت مقاوم موند و به نظرم این سیاستش خیلی برای ما دخترها آموزنده بود?
از بازیش نگم براتون که، ترکونده!
اشک‌هاش دل آدم رو کباب می‌کنه?

شخصیت مرد سریال لی تا هوو یک آدم بی ثبات، رو اعصاب و تو مخی بود
رک بهتون بگم که از قسمت اول تا آخر شما رو حرص میده. یعنی آدم انقدر منفور؟!
مردی که توی آستانه چهل سالگی، زنش خرجش رو میده اما قدر نمی‌دونه! مردی که هیچ احترامی برای همسرهاش قائل نیست. اینجوری بهتون بگم برای این مرد فرق نمی‌کنه زنش کی باشه؛ فقط خیانتش رو می‌کنه?
شخصیت نوجوان سریال من رو یاد جمله‌ی (حلال زاده به داییش میره ) با فرق اینکه اینبار به باباش رفته بود؛ انداخت.
پسر نوجوانی که تقریباً کل سریال از مادرش طلبکار بود. سعی کردم به عنوان بیننده درکش کنم و بهش حق هم میدم. فرزند طلاق بودن سخته! چون در عرض چند روز زندگیش از این رو به اون رو شد، اما اصلاً مادرش رو درک نمی‌کرد شاید چون پسر بود.
داکیونگ مثل همه‌ی مع*شوقه‌های تو سریال های درام بود. با این تفاوت که اون هم جوونیش رو باخت. البته حقش بود. کسی بود که روی خرابه‌های زندگی یک زن دیگه، زندگی جدیدی رو ساخت. دختر با سیاست و خبیثی بود.

آخرین ویرایش:
معاونت اجرایی بازنشسته
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
May
7,313
36,574
268
25
کرج
شخصیت‌های مکمل دیگه‌ای هم بودند که اکثرا اعصاب خورد کن هستند. برای همین این سریال رده‌ی سنی بزرگسالان رو داره.
طراحی لباس و صحنه

طراح لباس می‌تونم بگم مورد قبول بود. تیپ و لباس شخصیت‌ها بر اساس سن و سال یا موقعیت اجتماعیشون خوب از آب در ا‌ومده بود.
دکور خونه ها هم قشنگ بود و واقعاً ساختمون‌های قشنگی رو انتخاب کرده بودند.

تم و ژانر
از لحاظ تم و ژانر هم که این سریال یک درام اجتماعی بسیار قوی هست.
فیلم نامه‌ی قوی داره و اصلاً وسطش خسته نمی‌شید.چون هر لحظه با یک اتفاق جدید سورپرایز میشید

پایان

هر چند مثل سریال های کره‌ای دیگه یه سری باگ داشت و من ترجیح می‌دادم نویسنده آخر سریال رو یک جوره دیگه تموم بکنه.

نکات تکمیلی
از من به یاد داشته باشید که اگر حوصله‌ی سریال جدی و هیجانی رو ندارید، سراغ این سریال نرید.
خیلی از بچه‌ها دنبال عشق‌های کلیشه‌ای توی سریال های کره ای هستند. توی این سریال خبری از دختر و پسر جوون نیست.
رنج سنی بازیگر ها تقریباً چهل سال هست و همه‌اشون از بازیگر‌های قدیمی صنعت کیدراما هستند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا