تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

دانلود بوف کور| صادق هدایت

• شروع کننده موضوع Alin628
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 27
  • پاسخ ها 1
ژورنالیست
ژورنالیست انجمن
تیم کتابخوان
Feb
152
411
63
19
بنام پروردگار قلم
نام کتاب: بوف کور
نویسنده: صادق هدایت

به عنوان آخرین معرفی از آثار صادق هدایت، به بوف کور که مشهورترین اثر هدایت است می‌پردازیم.
او بوف کور را در سال ۱۳۱۵ هنگامی که به هندوستان سفر کرد، نوشت و ۵۰ نسخه از آن را برای دوستان خود فرستاد.
بوف کور که رمانی کوتاه است، از نخستین نثرهای داستانی ادبیات ایران در سدهٔ بیستم میلادی و شناخته‌شده‌ترین کار هدایت است.
این رمان به سبک فراواقع(سورئال) نوشته شده و تک‌گویی یک راوی است که دچار تَوَهُم و پندارهای روانی است. بوف کور در هفتاد کشور، از فارسی به ۳۲ زبان زنده از جمله انگلیسی، فرانسه، آلمانی و عربی ترجمه شده‌است.

برشی از کتاب: در این دنیای پست پر از فقر و مسکنت، برای نخستین بار گمان کردم که در زندگی من یک شعاع آفتاب درخشید – اما افسوس، این شعاع آفتاب نبود، بلکه فقط یک پرتو گذرنده، یک ستاره پرنده بود که بصورت یک زن یا فرشته بمن تجلی کرد و در روشنایی آن یک لحظه، فقط یک ثانیه همه بدبختیهای زندگی خودم را دیدم و بعظمت و شکوه آن پی بردم و بعد این پرتو در گرداب تاریکی که باید ناپدید بشود دوباره ناپدید شد – نه، نتوانستم این پرتو گذرنده را برای خودم نگهدارم.

ژورنالیست
ژورنالیست انجمن
تیم کتابخوان
Feb
152
411
63
19
327068_c7b92e8c45c2ad54cea1405463587645

پیوست ها

• بوف-کور-صادق-هدایت.pdf
    643 کیلوبایت · بازدیدها: 0