به انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان خوش آمدید!

در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید.

همگانی [ حرف حساب ]

یادم می‌رود با خودم قرار گذاشته‌ام به هیچ‌چیز علاقه‌مند نباشم. یادم می‌رود دوست نداشته باشم. دلم نمی‌خواهد صبح‌ها به عشق خواندن ادامه‌ی کتاب دیشب یا نوشتن بیدار شوم. دوست ندارم چیزی مرا مشتاق زندگی کند. نباید خندید. نباید خوشبین بود. نباید خواست. نباید. اما خیلی زود می‌بینم همه را فراموش کرده‌ام و با چشمان خواب‌آلود دارم شعر مینویسم. چهار صبح از فیلمی که می‌بینم عکس می‌گیرم تا کِیفش را با دوستانم قسمت کنم. می‌بینم دارم عجله می‌کنم که برسم ادامه‌ی کتاب را بخوانم. می‌بینم از برگ‌های جدید گلدانم خوشحالم. میبینم از اینکه تو هستی و میخندی خوشحالم. زندگی مرا با خودش می‌برد. شکستم می‌دهد. اسیرم می‌کند و می‌گوید بخند! بخند و فراموش کن چه بلایی سرت می‌آورم! بخند تا ضربه‌ی بعدی، تا زخم بعدی، تا درد بعدی!
زندگی کارش را خوب بلد است و من نه کارم را بلدم نه یاد می‌گیرم.

#وحید_عیسوی

آخرین ویرایش توسط مدیر:
همه‌ی انسان‌ها هر روز صبح که بیدار می‌شوند ، موهایشان را درست می‌کنند؛
اما قلبشان را نه...!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
ما گشته‌‌ایم ، نیست
تو هم جستجو مکن
آن روزها گذشت ، دگر آرزو مکن

آخرین ویرایش توسط مدیر:
روزهایی خواهد آمد؛
که من نخواهم بود
ولی هنوز
دوستت خواهم داشت...??

آخرین ویرایش توسط مدیر:
چت کردن با ادم درونگرا مثل مصاحبه میمونه، اگر ازش سوال نپرسی اون دیگه چیزی واسه گفتن نداره

》لیل دیاکو《

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بیشتر مردم اصلا خوب زندگی نمی‌کنند؛
اون‌ها فقط فرسوده میشن!

#چارلز_بوکوفسکی

آخرین ویرایش توسط مدیر:
به قولِ نزار قبانی :
اگر برای تو خیری داشت میماند،
اگر دوستدارت بود حرف میزد و
اگر مشتاقِ دیدنت بود می آمد ..

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وقتی طوری زندگی می کنی
که دیگران رو راضی نگه داری
معلومه که خود واقعیتو فراموش کردی ...

آخرین ویرایش توسط مدیر:
این که
‍‍دلتنگ توام
اقرار میخواهد مگر...؟

آخرین ویرایش:
چند ماه پیش ما تا ۳ نیمه شب باهم بیدار می‌ موندیم و حرف می زدیم، ولی امروز ⁦ حتی⁩ نمی دونم⁩ چطور بهت⁩ بگم⁩: “سلام⁩.”

آخرین ویرایش توسط مدیر:
اون آهنگی که واست میفرستم، حرفام بهت نیست. اون آهنگ، تورو یادم میندازه

آخرین ویرایش توسط مدیر:
‏من اگه بخوام تنهایی رو معنا کنم، میگم بعد شنیدن خبرهای خوب، کسی رو نداشته باشی براش تعریف کنی.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
‏عاشق شدن قشنگه ولی تاحالا شده یه چیزی بگی و همه آدمای دور و برت از خنده قهقه بزنن؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:
تا وقتی به این فکر چسبیده‌اید که
دلیل خوب زندگی نکردنتان بیرون از وجودتان است؛ هیچ تغییر مثبتی رخ نمی‌دهد.

[اروین یالوم]

آخرین ویرایش توسط مدیر:
ولی من فقط در صورتی چاق میشم که یکی باشه برام بخونه:
دلبرم چاق که نه باب دل یار شده، شکل آن سوگولی دوره قاجار شده

》بلو دختری در توییتر《

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مي با ديگران خورده است و با ما ؟
با ما سر خيلي گران دارد...

آخرین ویرایش توسط مدیر:
... آدم باید با توقعاتِ برابر به یه را*بطه متعهد بشه، همون اندازه کوتاه بیاد که طرف مقابلش حاضره، نه اینکه یکی فقط بخواد خودشو سرگرم کنه و دیگری دنبالِ عشق واقعی باشه . به نظر من از اینجاست که تمامِ رنج‌ها شروع میشه .

- آلن دو باتن/ جستارهایی دربابِ عشق

آخرین ویرایش توسط مدیر:
شبایی که گریه می کنی صبحش مژه هات توی قشنگ ترین حالت ممکن خودشونن، موقعی که از زمین و زمان ضربه می خوری بعدش رفتارت توی درست ترین و تحسین برانگیز ترین حالت ممکن خودشه، موقع هایی که برای به دست آوردن یک چیز کلی سختی می کشی و پشت هم به مشکل می خوری ولی به دستش می آری اون موقع لبخندت زیبا ترین و معنادار ترین لبخندیه که جهان تاحالا به خودش دیده، وقتی از شدت عصبانیت و فشار داری منفجر می شی و یکی می خندونتت، خندت به نظر خیلی شیرین و امیدوار کننده می آد، می بینی؟ درد به مرور زمان همه چیز و همه کس رو تبدیل به چیزی که نیستن ولی خب قشنگ ترین و پر مفهوم ترین نسخه خودشون می کنه.

?دیاکو

آخرین ویرایش توسط مدیر:
«و زندگی آنقدر کوچک شد
تا در چاله ای که بارها از آن پریده بودیم
افتاديم.»

- گروس عبدالملکیان.ٓ

فقط به لحظه به دست آوردن آرزوهات فکر کن.
قطعا چیزای جالبی برای رسیدن بهشون رو تجربه میکنی و از همه مهم‌تر! احساس خوشبختی داری.

چه کسی این موضوع را خوانده است (مجموع: 0) دیدن جزئیات

عقب
بالا