تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

نکاتی که یک خواننده باید از آن مطلع باشند.

• شروع کننده موضوع آناشید
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 128
  • پاسخ ها 2
مدیر بازنشسته + نویسنده ادبی انجمن
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Mar
3,244
9,329
193
اقیانوس بلاهت
وضعیت پروفایل
ما مثل دمینو بهم ضربه میزنیم تو به من من به اون اون به اون!
نکاتی که یک خواننده باید از آنها مطلع باشد.-----
قسمت اول
یکم: آواز خوان باید برای رسیدن به قله هنری تنها به فراگیری موسیقی نپردازد.بلکه باید دانش احتماعی ٬ شناخت روانی٬ جهان بینی٬ و موقعیت ساختاری جامعه را در نظر بگیرد و
در تذهیب نفس بکوشد
بیشترین دغدغه او انسانیت و مردم باشد وبرای تعالی روان جامعه بخواند.از مساعل و گرفتاریهای اجتماعش به دور نباشد.خود را تافته جدا بافته نداند.انتقاددپذیر باشد و منتقدمنصف دیگران.
از غرور هنری به دور باشد و خاک درگه هنر.
دوم:
هنر و خود را همانگونه که هستید بپذیرید.هیچگاهددر ژست انسانهایی که ایده آل شما و مردم هستند مخفی نشوید که شما مطمعنا دچار نگرانی میکند.باحضور در مقابل دیگران معایب خود را نپوشانید البتهداین حق شماستدکهدظاهرشخصیتی خود راموقر جلوه دهید ولی بدانید کهدجمع را نمیتوان فریب داد .چرا که جمع با تجربیات و نظرهای مختلف نظاره گر شماست. پس به دنبال رفع معایب خود باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Mar
3,244
9,329
193
اقیانوس بلاهت
وضعیت پروفایل
سوم:
سعی کنید آثار مختلف را گوش کنید وبا تشخیص بهدفاخر بودن ویا سطحی بودن ٬ آنها را انتخاب و تفکیک کنید و برای سلیقه موسیقایی خود ارزش قاعل باشید.وبا گوش سپردن به موسیقی های آبکی و سطح پایین وبی محتوا ٬ نازیبایی و عدم تشخیص موسیقی خوب را از خود سلب نکنید.
چهارم:
در روانشناسی رفتار٬ با توجه به نوع لباس از نظر رنگ و دوخت٬ دکراسیون منزل٬ صحبتدنمودن٬ نظافت محیط زندگی و... می توان به شخصیت و خط تفکری افراد پی برد.و سلیقه موسیقایی نیز از این قاعده مستثنی نیست.پس برای انتخاب موسیقی آوازی ٬ که میخواهید بهدآن بپردازید بیشتر دقت کنید.
پنجم:
در هنگام تمرین و تقلید از صداهایی که تقریبا در حد صدا شما میباشد دچار عدم اعتماد نشوید .زیرا صدایی کهدشما از خود میشنوید صدایی خام و بدون هرگونه آرایش و پالایش استودیویی میباشد .اما خوانتده مورد نظر شما امکانات ضبط و موسیقی را برای خوددمهیا ساخته است.( این مقایسه زمانی معنی پیدادمیکند که هدف جنس و زیبایی صدا باشد و هردو شخص تقریبا دارای جنس و رنگ صوتی یکسان باشند)
ششم:
برای سلامتی جسم خود ارزش قاعل باشید و روزانه به ورزش و تمریناتی بپردازید که خود را مقاوم کنید وبه تغذیه نیز اهمیت دهید.به بهداشت اندام تنفسی و گفتاری خود بیشتر توجهدکنید.از غذا ها و نوشیدنیهای مضر بر حذر باشید.به خوابدو استراحت خود بیشتر دقت کنید. شنا و دویدن را در برنامه خود قرار دهید .اندام مناسب و سالم برای شما اعتماد به نفس می آورد ٬ در حفظ سلامتی و زیبایی ظاهر خود کوشا باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Mar
3,244
9,329
193
اقیانوس بلاهت
وضعیت پروفایل
نکاتی که یک خواننده باید از آن مطلع باشد .

هفتم:
یک خوانند باید بداند٬ زمانی میتوانند از تمرینات خود راضی باشد ونتیجه گیری نماید که کار حرفه ای خود را در صحنه و در مقابلجمعیت وبه طور زنده انجام دهد.
در حضور تماشاگر و شنوند شرایط جدید وغیر قابل پیش بینی نشده ای اتفاق می افتدکه هر لحظه ی آن را با تجربیات وپختگی در تمریناتمیتوان آن را سپری نمود.
هشتم:
آواز خوان باید دارای شیوه بیانی و حنجره ای چالاک باشد که ظرفیت و قابلیت پذیرش هر گونه نو آوری صوتی و تکنیکی و تغیرات آنی در لحظه و صحنه را داشته باشد.
نهم:
در مورد دم و بازدم این نکته ضروری میباشد که ورود هوا باید کاملا بی صدا انجام وبرای این کار باید گلو کاملا باز و اندام تنفس و دهان کاملا آزاد و با دیافراگم انجام شود.در ضمن ایجاد صدا در نفس گیری یعنی انقباض در عضلات و تکرار این کار تنش را در ناحیه گلو و عضلات گردن بالا برده و در نتیجه به حنجره و تارهای صوتی صدمه میزند.
دهم:
به ترشحات هورمونی خود توجه داشته باشید.
( مخصوصا خانمها) و چنانچه قصد دلرید به طور حرفه ای به صدا بپردازید به صورت دوره ای هر دوسال چکاپی کامل از غدد هورمونیذخود داشته باشید.اصلی ترین هرمون و متداول ترین که صدا را دچار مشکل میکنم و تمرینات را بی اثر ناهماهنگی تیروید میباشد.
یازدهم:
در هنگام اوج خوانی سعی کنیدداز حجم بی مورد صدا بکاهید که باعث کلفتی و خشونت صدا میشود.برای دست یابی به این کار سعی کنید از تشدید کننده ای صوت استفاده کنید و فشار به تارهای صوتی را با کنترل بیشتری انجام دهید.کنترل و تنگ نمودن بدون انقباض نیز میتواند برای بعضی از افراد پاسخگو باشد.
یازدهم:
خوانندگانی که چاق هستند باید توجه داشته باشند کهدبه علت سنگینی و حجم زیاد بالا تنه و معده و فشار آن به قفسه سینه و دیافراگم دچار کمی نفس میباشند.پس باید وزن ایده آل رادحفظ کنید .در ضمن بیشتر در حالت ایستاده تمرین و اجرا داشته باشند.
در آخر :
از استرس و اضطراب دوری کنید که رضایت روحی شما به صدا و آواز شما شادابی می بخشد .و این خوشحالی و انرژی منتقل خواهد شد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا