تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

اطلاعیه کلامی با نویسندگان | مهم

• شروع کننده موضوع سادات.۸۲
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 90
  • پاسخ ها 0
وضعیت
موضوع بسته شده است.
برترین سرپرست سال ۱۴۰۲
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده افتخاری
مدرس انجمن
تیم تگ
برترین‌ مقام‌دار سال
Oct
2,130
7,938
148
اردکان - یزد
وضعیت پروفایل
تخیل من جای پیچیده ای است، بگذارید آسوده در آن غرق شوم.
⭕️ سلام من به تمام نویسنده‌های خوب و حرفه‌ای انجمن کافه نویسندگان

اخیرا نویسنده‌های جدیدی به ما ملحق شدن که به اون‌ها هم سلام ویژه میدم.
می‌خوام باهاتون صمیمانه حرف بزنم و نکاتی رو بگم که شاید چند بار به همه گفتم ولی خب بازم نیاز دیدم بگم تا کمکی به نویسنده هامون باشه.

🔴 نکته‌ی اول:
عزیزانم زیاد دیدم که توی پست اول رمان هاتون اسم نویسنده رو به جای اسم کاملتون، نام کاربری زدید. من نمیگم اشتباهه اما تاییدش هم نمی‌کنم. به عنوان نویسنده‌ای که هفت ساله دارم می‌نویسم و توی مجازی فعالیت کردم بهتون میگم از نام کاربری استفاده نکنید. توی رمان اسم خودتون رو بذارید و نام کاربری اکانت مجازیتون هم سعی کنید اسم خودتون باشه یا یک نام هنری برای خودتون بذارید و همه‌جا از اون استفاده کنید. به طور مثال من اسم کاملم رو توی رمان هام می‌نویسم و در کنارش نام هنریم رو هم ثبت می‌کنم. الان هر جا عنوان سادات.۸۲ رو ببینید بدون شک اون من هستم.
اما می‌دونین برای چی میگم و تأکید دارم؟ چون زیاد دیدم دوست‌هایی که از نام کاربری استفاده کردن توی رمان هاشون و توسط چنل‌های تلگرامی دزدیده شد، کپی شد و به اسم خودشون منتشر شد. اون دوستان هم دستشون به هیچ کجا بند نبود چون شما چطور می‌خواین ثابت کنین که نام کاربری فلان فقط مخصوص شماست؟ شاید از نام کاربری شما هم‌زمان هشت نفر استفاده می‌کنن. اگر آثاری که دارین براشون زحمت می‌کشین رو دوست دارین و می‌خواین بعدا افسوس نخورین پیشنهادم اینکه همین الان اسم کاملتون رو جلوی عنوان نویسنده توی صفحه اول رمانتون بذارین. این‌طوری بخاطر قانون کپی رایت انجمن خیلی دستتون برای حفظ اثر بازه اما در غیر این صورت نمی‌تونین از اثرتون دفاع کنین. اگر در آینده قصد حرفه‌ای شدن دارین این کمک من به شما بود.

🔵 نکته‌ی دوم:
بخاطر کمبود ناظر ازتون صمیمانه تقاضا دارم که دقت زیادی روی اثر هاتون داشته باشین و اگر هم ناظرتون ویرایش می‌کنه باز بهم نریزید. فصل امتحانات هست و ناظر هامونم براشون سخته پس لطفا همراهی کنید. نکاتی که میگم رو رعایت کنید تا هم اثرتون تگ بالا بگیره و هم ناظرتون اذیت نشه.

📍جمله هاتون رو درست بنویسید. فعل باید آخر جمله باشه. مثال:
اینجا هست برای من. ❌️ اینجا برای من هست. ✔️
کجا بریم امروز؟ ❌️ امروز کجا بریم؟ ✔️

📍از علائم نگارشی حتما استفاده کنید.
امروز هوا چطور است ❌️ امروز هوا چطور است؟ ✔️
بهت قول میدم ❌️ بهت قول میدم! ✔️
دلم برات تنگ شده بود ❌️ دلم برات تنگ شده بود. ✔️
تا کی قراره باهام بد رفتار کنی ❌️ تا کی قراره باهام بد رفتار کنی؟!

📍 همین‌طور وسط پاراگراف هاتون حتما از ، استفاده کنین تا جمله‌ها طولانی نشن. اما توجه کنین که استفاده بی‌رویه از ، باعث سکته در متن میشه.

📍شکسته نویسی نکنید.
باش❌️ باشه.✔️
چش❌️ چشم.✔️
ن❌️ نه.✔️
نیس❌️ نیست.✔️

📍نیم فاصله‌ها رو رعایت کنید.
کم‌ کم ❌️ کم‌کم ✔️
فوق العاده ❌️ فوق‌العاده ✔️
میخوام ❌️ می‌خوام ✔️
میبینم❌️ می‌بینم ✔️

📍توی دیالوگ ها از - استفاده کنید.
_ سلام. ❌️ - سلام.✔️

🟠 نکته‌ی سوم:
عزیزان بعد از ۱۵ پارت می‌تونین درخواست تگ فرعی بدین و بعد درخواست نقد اولیه، حتما از امکانات انجمن استفاده کنین. اینا همه رایگان هستن پس نهایت استفاده رو ببرین. بررسی های نقد و تگ دهی باعث پیشرفت شما عزیزان میشه و زودتر حرفه‌ای می‌شین. علائم نگارشی رو رعایت کنین تا توی بخش ویرایش رمان کار هاش زودتر انجام بشه و بره برای انتشار.

ممنونم که تا اینجا مطالعه کردین. 💚

با تشکر
|مدیریت بخش کتاب|

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا