تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

آموزشی گزین‌گفته‌هایی از نویسندگان مشهور برای ژانر وحشت

• شروع کننده موضوع TELMA
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 71
  • پاسخ ها 2
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,697
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨
گزین‌گفته‌هایی از نویسندگان مشهور ژانر وحشت??

⚰?|• هلن اوییمی:
⚰?|• طرز احساس کردنِ مردم، همه‌چیز را تغییر می‌دهد. احساسات نیرواند. باعث می‌شوند در زمان سفر کنیم و خود را ترک کنیم، بدن‌هایمان را ترک کنیم. من احتمالاً از آن گونه روان‌شناسانی خواهم بود که می‌گویند: کاملاً درست می‌گویی، هیولاهایی زیرِ تختت هست.

⚰?|• جو هیل:
⚰?|• فکر می‌کنم این بخشی از کارِ وحشت‌نویس است: کنار گذاشتن چیزهای آشفته کنار هم. چیزی پیدا می‌کنی که به نظر بی‌آزار و معصوم می‌آید، و جنبه‌هایی آزاردهنده به آن می‌بخشی.

⚰?|• استیون گراهام جونز:
⚰?|• شیوه‌ی استفاده از طنز در ادبیات وحشت، مثل دریچه‌ی آزاد کردن فشار و اضطراب می‌ماند؛ بدون آن بلافاصله هیجان از مهار خارج می‌شود.

⚰?|• تناناریو دو:
⚰?|• با نگاه کردن به دنیا از طریق منشور فراطبیعی، می‌توانم از ترس‌های دنیای واقعی‌ام - ترس از شکست و مرگ - فاصله بگیرم. کمی حس امن‌تری دارم وقتی از شخصیت‌هایی داستان می‌نویسم که هرگز مجبور نیستم با چیزهایی روبه‌رو شوم که آن‌ها روبه‌رو می‌شوند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,697
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨

??|• ویکتور لاوال:
??|• بهترین هیولاها، دلواپسی‌های خودمان‌اند که شکل به خود می‌گیرند. آن‌ها در سطح رویا معنا دارند - یا کابوس.

??|• آر. ال. استاین:
??|• بیش‌ترِ ترس‌ها ابتدایی‌اند: ترس از تاریکی، ترس از رفتن به زیرزمین، ترس از صداهای عجیب، ترس از این‌که کسی در کمدتان منتظرتان باشد. این‌ها با شما می‌مانند، مهم نیست چقدر سن داشته باشید.

??|• مری شلی:
??|• آنچه مرا وحشت‌زده کرد دیگران را وحشت‌زده خواهد کرد؛ تنها لازم است شبحی را توصیف کنم که نیمه‌شب بالشم را تسخیر کرده بود.

??|• برام استوکر:
??|• آن‌ها که زندگی‌شان خالی از وحشت است چه رستگارند! هیچ هراسی نیست برای آن‌ها که خواب‌شان نعمتی‌ست که شبانه می‌آید و چیزی جز رویاهای شیرین نمی‌آورد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,697
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨

??|• استیون کینگ:
??|• ما وحشت می‌آفرینیم که کمک‌مان کنند با وحشت‌های واقعی روبه‌رو شویم.

??|• ادگار آلن پو:
??|• واژگان بدون وحشتِ نفیسِ گوهرشان، قدرتش را ندارند که ذهن را تحت تاثیر قرار دهند.

??|• اچ. پی. لاوکرفت:
??|• کهن‌ترین و قدرتمندترین احساس، ترس است؛ و کهن‌ترین و قدرتمندترین نوع ترس، ترس از ناشناخته‌هاست.

??|• کلایو بارکر:
??|• ادبیات وحشت نشان‌مان می‌دهد که کنترلی که به آن باور داریم توهمِ محض است، و هر لحظه بر آشوب و نسیان تلوتلو می‌خوریم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا