تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

بیوگرافی بیلی آیلیش

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
شاعر انجمن
مدیر بازنشسته
May
6,565
15,429
218
میان ستاره‌ای
بیلی آیلیش پایرت بیرد اوکانل (به انگلیسی: Billie Eilish Pirate Baird O'Connell؛ زاده ۱۸ دسامبر ۲۰۰۱) ترانه‌سرا و خواننده آمریکایی است. او در هایلند پارک لس آنجلس متولد شد و آواز خواندن را از سنین نوجوانی شروع کرد.
آیلیش در سال ۲۰۱۶ نخستین آهنگ خود به نام چشم‌های اقیانوسی را در ساند کلادز منتشر کرد که متعاقباً در رده‌های دارک روم نیز منتشر شد. این ترانه توسط برادرش فیننس ساخته شده‌است و با او در موسیقی و برنامه‌های زنده همکاری می‌کند. آیلیش بیشتر به خاطر تک آهنگ " آدم بده" در سال ۲۰۱۹ شناخته شده‌است، که در صدر بیلبورد هات ۱۰۰ قرار داشت و ۱۹ هفته صدر نشینی آهنگ "Old Town Road" را از بین برد.
نخستین آلبوم چندآهنگه او به نام به من لبخند نزن در اوت سال بعد منتشر شد و در ایالات متحده آمریکا، انگلستان، کانادا و استرالیا به جمع ۱۵ نفر برتر رسید. آیلیش با خواننده آمریکایی خالد برای تک آهنگ «دوست داشتنی» همکاری کرد، که در آوریل ۲۰۱۸ منتشر شد و برای فصل دوم ۱۳ دلیل برای اینکه به موسیقی متن اضافه شد. نخستین آلبوم استودیویی او نیز با عنوان وقتی همه می‌خوابیم، کجا می‌ریم؟ در ۲۹ مارس ۲۰۱۹ منتشر شد و در بالای بیلبورد ۲۰۰ آغاز شد و در انگلیس، کانادا و استرالیا به شماره یک رسید. او در آرآی‌ای‌ای هفت آهنگ طلایی و دو آهنگ نقره‌ای دارد. او نخستین و تا به امروز تنها هنرمندی است که در دهه ۲۰۰۰ متولد شد و یک تک آهنگ شماره یک را در ایالات متحده دارد.
از جمله جوایز او می‌توان به پنج جایزه گرمی، دو جایزه موسیقی آمریکا، دو رکورد گینس و سه جایزه موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی اشاره کرد. بیلی آیلیش جوان‌ترین و دومین هنرمندیست که موفق شده‌است در یک سال هر چهار جایزه اصلی مراسم گرمی، شامل بهترین ضبط سال، بهترین آلبوم سال، بهترین ترانه سال و بهترین هنرمند جدید را برنده شود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
شاعر انجمن
مدیر بازنشسته
May
6,565
15,429
218
میان ستاره‌ای
اوایل زندگی

آیلیش در هایلند پارک در شهر لس آنجلس بزرگ شد. پدر و مادر او "مگی بیرد" و "پاتریک اوکانل"، بازیگر-نوازنده-فیلمنامه‌نویس هستند. او عمدتاً تبار ایرلندی‌ها/ایرلندی و اسکاتلندی دارد. فینیاس اوکانل برادر ناتنی وی می باشد. در کودکی در خانه آموزش دید و در هشت سالگی به گروه کُر کودکان لس‌آنجلس پیوست. در یازده سالگی تحت تأثیر برادر بزرگترش فینیاس اوکانل که در آن زمان خواننده و ترانه‌سرا بود، شروع به نوشتن و خواندن آهنگ‌های خودش کرد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
شاعر انجمن
مدیر بازنشسته
May
6,565
15,429
218
میان ستاره‌ای
حرفه موسیقی

220px-Billie_Eilish_-_Los_Angeles_2017_%2807%29.jpg

اجرای بیلی آیلیش در سال ۲۰۱۷

آیلیش در اکتبر ۲۰۱۵ تک‌آهنگ چشم‌های اقیانوسی را که متن آن توسط برادرش فینیاس نوشته‌شده بود، ضبط کرد و آن را به معلم رقصش فرستاد تا به او برای ساخت ویدئوی رق*ص این تک‌آهنگ کمک کند.

چشم‌های اقیانوسی در سال ۲۰۱۶ به عنوان نخستین تک‌آهنگ آیلیش در ساوندکلاود منتشر شد. موزیک‌ویدئوی آن در ۲۴ مارس همان سال و ویدئوی رق*ص آیلیش روی این آهنگ در ۲۲ نوامبر بیرون آمد. آیلیش در آن سال تک‌آهنگ شش فوت زیر را نیز بیرون داد. تک‌اهنگ چشم‌های اقیانوسی به‌طور گسترده توسط دارک‌روم و اینتراسکوپ رکوردز منتشر شد و نقدهای مثبت زیادی دریافت کرد. او در ژانویه ۲۰۱۷ یک آلبوم چندآهنگه دربردارنده ۴ ریمیکس از آهنگ چشم‌های اقیانوسی بیرون داد.

پس از موفقیت‌هایی که چشم‌های اقیانوسی به دست آورد، او در ۲۴ فوریه ۲۰۱۷ تک‌آهنگ دل‌درد را بیرون داد. فینیاس تهیه‌کننده این آهنگ بود و در نوشتن متن آن نیز همکاری کرده‌بود. موزیک‌ویدئوی آن در ۲۲ مارس ۲۰۱۷ بیرون آمد. در ۳۰ مارس آهنگ بی‌حوصله را به عنوان موسیقی متن برای سریال ۱۳ دلیل برای اینکه بیرون داد. در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷ تک‌آهنگ تماشا را بیرون داد. در ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۷ تک‌آهنگ میمون‌صفت را بیرون داد و خبر انتشار آلبوم جدیدش، به من لبخند نزن، را نیز اعلام‌کرد. آیلیش در هر جمعه ماه ژوئیه یک آهنگ از این آلبوم را بیرون می‌داد. در همین ماه آهنگ‌های دیگر نمی‌خواهم تو باشم و پسر من منتشر شدند. به من لبخند نزن در ۱۱ اوت ۲۰۱۷ بیرون آمد. او با همکاری رپر آمریکایی، وینس استیپلز، ریمیکسی برای آهنگ تماشا ساخت.

۲۰۱۸-اکنون: وقتی همه می‌خوابیم، کجا می‌ریم؟

آیلیش در فوریه ۲۰۱۸ تور عقلم کجا رفته را آغاز کرد؛ که در آوریل ۲۰۱۸ به پایان رسید. او با خالید رابینسون برای ساخت آهنگ دوست‌داشتنی همکاری کرد. این آهنگ در آوریل ۲۰۱۸ بیرون آمد و به موسیقی‌متن فصل دوم ۱۳ دلیل برای اینکه اضافه شد. او همچنین تک‌آهنگ‌های قلب‌های شکسته پتیاره‌ها و باید من را با تاج ببینی بیرون داد. او در ۱۷ اکتبر ۲۰۱۸ تک‌اهنگ وقتی مهمونی تموم میشه را بیرون داد. در ۳۰ ٰژانویه ۲۰۱۹ تک‌آهنگ به‌خاک‌سپردن یک دوست را به عنوان سومین آهنگ آلبوم وقتی همه می‌خوابیم، کجا می‌ریم؟ منتشر کرد. چهارمین تک‌آهنگ این آلبوم با عنوان کاش گی بودی در ۴ مارس ۲۰۱۹ بیرون آمد. آلبوم وقتی همه می‌خوابیم، کجا می‌ریم؟ سرانجام در ۲۹ مارس ۲۰۱۹ بیرون آمد.

آیلیش نخستین هنرمند متولد دهه ۲۰۰۰ میلادی است که یک آلبوم شماره یک دارد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
شاعر انجمن
مدیر بازنشسته
May
6,565
15,429
218
میان ستاره‌ای
فعالیت هنری و تأثیرات

آیلیش و برادرش فینیاس، که تهیه‌کننده موسیقی او نیز هست،در ترانه‌سرایی با یکدیگر همکاری می‌کنند. فینیاس همچنین با او در اجراهای زنده، اجرا می‌کند.
او دربارهٔ نوشتن آهنگ با برادرش گفت:
ما تلاش می‌کنیم چیزهایی رو که همه بهش فکر می‌کنند اما به زبون نمیارن، بنویسیم. چیزهایی رو که می‌گیم که نیازی نیست دارای مفهوم عمیق باشند، مثلاً می‌تونه جمله‌ای مثل «من ناراحتم» باشه، اما به‌جاش چیزی دیگه‌ای رو که مفهوم عمیق‌تری داره با نحوه خاصی که منطقی باشه می‌گی، اما واقعاً بهش فکر نکردی. [...] سعی می‌کنیم متن شعرها جالب و محاوره‌ای باشه.

فینیاس بیان‌کرد زمانی که برای آیلیش آهنگ می‌نویسد هدف‌اش این است که او با آهنگ ارتباط برقرار کند و از خواندن آن لذ*ت ببرد. او بیشتر به سبک‌های هیپ هاپ و آراندبی علاقه‌مند است. آیلیش طرفدار موسیقی رپ نیز هست و به همکاری با رپرهایی مانند ایسپ راکی، میگل و دریک تمایل دارد. او در کودکی به بیتلز، گرین دی و آوریل لوین گوش می‌کرده است و مهم‌ترین الهام بخش‌اش در موسیقی لانا دل ری است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
شاعر انجمن
مدیر بازنشسته
May
6,565
15,429
218
میان ستاره‌ای
تصویر عمومی

از مهمترین دلایل توجه به آیلیش، سبک لباس پوشیدن او بوده که شامل لباس‌های کیسه‌ای و گشاد است. او در سال ۲۰۱۷ بیان کرد که دوست دارد چنین لباس‌هایی بپوشد تا سعی کند توجه عموم را به خود جلب کند. او همچنین اظهار کرد که سعی می‌کند «خیلی متفاوت تر از مردم باشد» و لباس‌هایی متضاد با لباس‌های دیگران بپوشد. به گفته خودش، هدف او از این نوع پوشش این است که «به یاد ماندنی به نظر برسد». او اعتقاد دارد که «به مردم اثبات کرده‌است که او مهمتر از آن چیزی است که آنان فکر می‌کنند» و اینگونه مردم بهتر به او گوش خواهند داد. در سال ۲۰۱۹ او در یکی از تبلیغات کلوین کلاین ظاهر شد و اشاره کرد که لباس‌های گشاد و شل می‌پوشد تا مردم را از قضاوت کردن راجع به اندامش بازدارد.

زندگی شخصی

در حال حاضر آیلیش به همراه والدینش در هایلند پارک، محله‌ای در شمال شرقی لس آنجلس زندگی می‌کند.

در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۸ پس از انتشار ویدئوهایی در فضای مجازی مبنی بر مبتلا بودن آیلیش به بیماری نشانگان توره او در اینستاگرام خود اعلام کرد که به این عارضه عصبی مبتلا است. همچنین او بیان کرده‌است که حس‌آمیزی دارد و تجربه افسردگی نیز داشته‌است. او دربارهٔ استفاده از مواد مخ*در به گاردین گفت: «هیچ وقت موادمخدر استفاده نکردم و چیزی نکشیدم [...] این چیزها برام جالب نیستند.»

آیلیش گیاهخوار بزرگ شده‌است و به‌طور مرتب در رسانه‌های اجتماعی از وگانیسم دفاع می‌کند.

بیلی آیلیش یک بلیبر است او در مصاحبه‌های مختلف از جاستین بیبر به عنوان عشق اولش یاد کرده‌است:
دوازده سالم بود من فقط یک طرفدار نبودم، جاستین مانند عشق اولم بود کسی که من عاشقش بودم و در ذهن من او هم عاشقم بود مانند یک را*بطه. من همیشه گریه می‌کردم چون او نمی‌دانست وجود دارم [...] یکی از افراد گروهم به من گفت "بیلی میدونی هیلی بالدوین (همسر جاستین بیبر) نام کاربری اش را به هیلی بیبر تغییر داده؟" من گریه کردم من آدم لطیفی نیستم و برای هر اتفاقی گریه نمی‌کنم اما حسی دربارهٔ دیدن نام هیلی بیبر اذیتم کرد چون عادت داشتم خودم را بیلی بیبر صدا کنم.

تورها
به عنوان هنرمند اصلی

• ذهنم کجاست (۲۰۱۸)
  • تور تک به تک (۲۰۱۸–۲۰۱۹)
  • تور وقتی همه می‌خوابیم، کجا میریم (۲۰۱۹)
به عنوان هنرمند آغازکننده
  • فلورنس اند د مشین - تور بالا مانند امید (۲۰۱۸)

جایزه‌ها

آیلیش تاکنون جوایز متعددی از جمله ۵ جایزه گرمی، ۲ جایزه موسیقی آمریکا و ۳ جایزه موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی را برنده شده‌است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
خودت شاید نمی‌دانی چه کردی با دلم اما، دل یک ادم سرسخت را بردی خدا قوت!
بیلی ایلیش خودِ آینده است، او در عرض سه سال به یکی از مشهورترین هنرمندان روی زمین تبدیل شده است، در حالی که هنوز یک نوجوان است و سن کمی دارد.

به نظر می رسد که صدای منحصر به فرد بیلی برای سالها بر روی صنعت موسیقی سایه بیفکند.

همه آنچه که درباره بیلی ایلیش باید بدانید

بیلی ایلیش متولد ۱۸ دسامبر ۲۰۰۱ است. او ۱۸ سال سن دارد. قد او ۱۶۱ سانتی متر است و متولد اواسط دسامبر است. این باعث می‌شود که او یکی از متولدین برج قوس در آخرین ماه سال باشد.

بیلی ایلیش آمریکایی است. او اهل لس آنجلس است و در منطقه «های لند پارک» بزرگ شده است. او اصلیتی اسکاتلندی و ایرلندی دارد.

این خواننده‌ی نوجوان در یک خانواده‌ی هنرمند و موزیسین رشد یافته و جای هیچ تعجبی ندارد که استعداد او از سنین کم توانست در چنین محیطی به درستی شکوفا شود. پدر بیلی «پاتریک اوکانل» دخترش را در سنین پایین به نواختن ساز تشویق می‌کرد. همچینین مادر او «مگی بَیرد» که یک بازیگر و فیلم نامه نویس است

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
و در رشد او نقش بسزایی داشته. بیلی در ۸ سالگی به مدت سه سال در گروه کُر آواز خواند و در سن ۱۱ سالگی نوشتن و خواندن ترانه های خودش را آغاز کرد.

بیلی ایلیش خواننده و ترانه سرای آلترناتیو پاپ و هورر پاپ است و بیشتر بخاطر آهنگ‌های Party’s Over و Bury a friend شناخته می‌شود.

[adrotate banner=”8″]
او در حال حاضر بیش از ۲۷ میلیون شنونده ماهانه در اسپاتیفای و ۱۳ میلیون فالوور اینستاگرام دارد. بسیاری از منتقدان او را به عنوان آینده موسیقی جهان قلمداد می کنند.

برادر بزرگتر بیلی موسیقیدان و بازیگر مشهور که به خاطر بازی در نقش Alaster در مجموعه کمدی “glee” معروف شده است. بیلی بیشتر آهنگ‌ها و ترانه هایش را به کمک برادرش مینویسد.

بیلی ایلیش

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
بیلی ایلیش چگونه کشف شد؟
در اکتبر ۲۰۱۵ بیلی ترانه «چشمان اقیانوس» را که برادرش برای خودش نوشته بود ضبط و آن را در سال ۲۰۱۶ در ساندکلود (soundCloud) آپلود کرد که به سرعت همه گیر شد. او بلافاصله بعد از آن به Darkroom و Interscope records رسید. بیلی «چشمان اقیانوس» را به عنوان اولین تک آهنگش در نوامبر همان سال منتشر کرد.

بیلی ایلیش اولین آلبوم خود به نام «به من لبخند نزن» (Don’t Smile at me ) را در ۱۱ اگوست سال ۲۰۱۷ منتشر کرد که شامل آهنگ‌های «Bellyache , Ocean eyes , I don’t wanna be you any more» بود و تحسین گسترده‌ای را از طرف طرفداران و منتقدان به طور همسان دریافت کرد.

صدای بیلی در موسیقی متن سریال «۱۳ دلیل چرا…»

بیلی ایلیش دو آهنگ را برای سریال «۱۳ دلیل چرا…» شبکه نت فلیکس ضبط کرده است. در موسیقی متن فصل اول این سریال آهنگ «Bored» و در فصل دوم آهنگ «Lovely» گنجانده شده است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
بیلی‌ ایلیش کجا زندگی می‌کند؟
بیلی، اهل کالیفرنیاست و هنوز در Golden State جایی که همیشه خانه‌ش بوده است؛ زندگی می‌کند.

جزئیاتی درباره‌ی خانه‌ی کودکی‌ بیلی ایلیش در لس‌آنجلس
بیلی، مثل روزهای کودکی‌ش، در خانه‌ی ۳۷۰ متر مربعی پدری خود در نزدیکی هایلند پارک لس‌آنجلس به همراه والدینش زندگی می‌کند. برادرش پیش از مستقل شدن، تا سال ۲۰۱۹ با آن‌ها زندگی می‌کرد. خانه‌ی آن‌ها تنها دو اتاق خواب دارد و بنابراین بیلی و فینیاس یک اتاق مشترک داشتند.

وقتی که کمی بزرگ‌تر شدند، والدین‌شان برای خواب به روی یک تشک در پذیرایی خانه اکتفا کردند تا دو فرزندشان حریم و اتاق اختصاصی خود را داشته باشند و بتوانند راحت‌تر به کار حرفه‌ای موسیقی بپردازند. خانه‌ی ساده آن‌ها تنها یک سرویس بهداشتی دارد.

خانواده‌ی بیلی اهل موسیقی هستند. پس تعجبی ندارد که در خانه‌شان، سه پیانو پیدا شود ( فینیاس یک سیستم ضبط صدا در اتاقش قرار داده بود که برای ضبط آهنگ‌های اولیه از آن استفاده کردند )

خانه‌ی آن‌ها در سال ۱۹۱۲ ساخته شده است و سال ۲۰۰۱ حدود ۲۴۰ هزار دلار قیمت‌گذاری شد. در حال حاضر ارزش حدودی این بنا ۷۳۴ هزار دلار است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
خانه‌ی فینیاس اوکانل
برادر بیلی، فینیاس، شریک اوست و در سال ۲۰۱۹ خانه‌ای به ارزش ۲٫۷۳ میلیون دلار در Los Feliz در نزدیکی لس‌آنجلس خرید. او پیش از خریدن این خانه، در خانه والدینش که پیشتر در مورد آن صحبت کردیم، زندگی می‌کرد. خانه‌ی او، پیشینه‌ای ۱۰۰ ساله دارد و حدود ۷۹۳ مترمربع است. ۴ اتاق خواب این خانه مجهز به سرویس بهداشتی اختصاصی هستند. معماری بیرونی این بنا به سبک اسپانیایی و رنگ‌های متنوع و فضای داخلی آن بازسازی شده است. شایعه‌ها مبنی بر احتمال نقل مکان بیلی ایلیش به این خانه است. با این‌حال هنوز این شایعات تایید نشده‌اند.

اتوموبیل بیلی ایلیش
زندگی بیلی‌ایلیش، رویای هر نوجوان است. او صاحب یک داج مدل Challenger به رنگ مشکی مات است و در اکثر عکس‌هایی که بیلی در شبکه‌های اجتماعی پست می‌کند، می‌توان آن را دید.

دارایی خالص بیلی ایلیش

دارایی این خواننده مستقل و مجرد در سال ۲۰۱۹ حدود ۶ میلیون دلار برآورد شده است که به طور قطع با رشد و ادامه فعالیت بیلی در صنعت موسیقی، بیشتر هم خواهد شد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا