تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
مدیر تالار ترجمه
عضو کادر مدیریت
مدیر رسـمی تالار
گرافیست انجمن
Nov
2,379
20,208
193
20
خم یک کوچه?
وضعیت پروفایل
-پس زخم‌هامان چه؟ - نور از محل این زخم‌ها وارد می‌شود!
انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

•|• بسم الله الرحمن الرحیم •|•

باعرض سلام.

باتشکر از نقد پذیری شما نویسنده‌ی عزیز.

لازم به ذکر است که:

√ پس از نقد، روی ‌اپیزود شما نظارت خواهد شد و در صورت عدم توجه به حرف‌ها و راهنمایی‌های منتقد، با درخواست‌های نقد بعدی شما، موافقت نخواهد شد!

√ نقدها در کمال انصاف بوده و منتقد فرد وارد به مباحث ادبی‌ست؛ و از بابت صحت نقد و راهنمایی ِ منتقد، نگرانی‌ نداشته باشید.

√ نقدپذیر باشید و در برابر نقد خود، جبهه نگیرید. چرا که تمام تلـاش ما در جهت پیشرفت نویسنده‌هاست.

√ از ارسال پست اسپم، تشکر و... خودداری کنید.

لینک اپیزود:

موفق باشید،

? تیم مدیریت تالـار ادبیات ?

آخرین ویرایش:
مدیر تالار ترجمه
عضو کادر مدیریت
مدیر رسـمی تالار
گرافیست انجمن
Nov
2,379
20,208
193
20
خم یک کوچه?
وضعیت پروفایل
-پس زخم‌هامان چه؟ - نور از محل این زخم‌ها وارد می‌شود!
ن والقلم و ما یسطرون

*موضوع و ایده

احساسات ساده ترین پیچیده جهانند، غم از همه ساده تر و سنگین تر است، هنگامی که با زجر همراه شود درد به ارمغان می ‌آورد و بعد دیگر چیزی نمی ماند که زخمی نشده باشد.
ایده مسئله ای ساده است ولی قابل تامل، بیان غم به اندازه ی تحملش سخت است. ممنون که انقدر زیبا این درد را منتقل کردید.
اپیزود ۵ با یک غافلگیری روبرو می‌شدیم، ما به تنهایی و آن چتر غم عادت کرده بودیم و این می تواند شروعی برای اثبات وجود عاطفه باشد، بارقه ای از آنچه هنوز کاملا از دست نرفته است.

*نام اثر
برای فردی شکست خورده و یا پا‌پس کشیده، تنها چیزی که به پایان رسیده خودش است، آنچه در نظرش میخواست باشد و به آن نرسیده. دنیا هنوز در حرکت است و فقط "من" ایده آل در هم شکسته، پس این نام زیباترین است.
البته در نگاه اول من فکر کردم قرار است داستانی درباره نبودن بشنوم اما داستانی درباره ی از دست دادن شنیدم و این لذ*ت بخش تر بود.

*جلد اثر
متاسفانه اثر جلد ندارد.

*لحن نویسنده
لحن گاها از گفتاری به نوشتازی تغییر پیدا می‌کرد، از آنجایی اپیزود قال انتخابی شما برای بیان این داستان بوده باید از هماهنگی لحن برخورددار باشد.

*ساختمان نوشته
به دلیل همان تغییر ناگهانی لحن بعضی از کلمات نیاز به تغییر دارند.
چندباری هم با غلط های تایپی رو به رو شدم.

*علائم نگارشی
علائم نگارشی خوب و دقیق بود.

*هدف و کاربرد محتوا
هدف صرفا آینه ایست برای بازتابش شکستگی های تیز و برنده ی نوری که از دل شکسته شخصیت بیرون زده است، نویسنده با لحنی ساده هر آنچه خواننده باید می شنید را به گوشش رسانده است.
در اپیزود بیش از آرایه نیاز به فهم عمیق است، انتخاب کلماتی که آرام و عمیق رسوخ کنند، در این بخش هم موفق ظاهر شدید.

*نکات کلیدی
احساس می کنم در حال ورود به بخش جدیدی از این اپیزود هستیم، قرار است با چفت‌و‌بندهای ناگسستنی روح آدمی به عاطفه روبرو شویم. شمشیر تیزی‌ایست که باید مراقب باشید قبل از از هم دریدن تفکرات خواننده، خود داستان را تکه‌پاره نکند. با احتیاط وارد شوید و با ظرافت از سلاح عاطفه استفاده کنید، تا متن کلیشه ای نشود.

موفق باشید
نویسنده: @bahar...
منتقد: @MRyWM

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا