تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

عکس بهترین دیافراگم برای عکاسی

مدیر بازنشسته + نویسنده ادبی انجمن
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
4,685
22,864
218
انتخاب بهترین دیافراگم برای پرتره ها لزوماً پیچیده نیست … اما اگر می خواهید عکس های شما خیره کننده به نظر برسند ، برخی از دستورالعمل ها برای دنبال کردن وجود دارد و در این مقاله ، من قصد دارم آن را برای شما تجزیه و تحلیل کنم. من دیافراگم های مورد علاقه خود را برای انواع مختلف پرتره با شما به اشتراک می گذارم – به طوری که هر زمان که قصد عکسبرداری دارید با اطمینان می توانید دیافراگم عالی را انتخاب کنید! پس با ما همراه باشید با انتخاب بهترین دیافراگم برای عکاسی پرتره ، بیایید شروع کنیم:

چرا دیافراگم در عکاسی پرتره مهم است؟
دیافراگم به چند دلیل مهم است:
اول ، دیافراگم یکی از سه جز نوردهی است. اگر دیافراگم خود را درست نگیرید ، ممکن است در نهایت با یک تصویر خیلی تاریک یا خیلی روشن مواجه شوید.
دیافراگم به دلیل تأثیر آن بر نوردهی ، سرعت شاتر و ISO شما را محدود می کند.
دیافراگم مناسب همچنین توجه بیننده شما را به طور مستقیم به سوژه شما معطوف می کند و عمق میدان شما را تنظیم می کند تا مقدار مناسب تاری را بدست آورد.
اکنون ، بهترین لنزهای پرتره دیافراگم وسیعی از f / 2.8 تا f / 1.2 دارند. با استفاده از این لنزها می توانید تقریباً در هر شرایط نوری عکس بگیرید ، به علاوه می توانید بوکه رویایی پشت سوژه خود را ایجاد کنید.
همانطور که در نظر می گیرید در هنگام عکسبرداری از پرتره از چه دیافراگمی استفاده کنید ، باید به فاصله کانونی لنزها و همچنین نزدیک بودن به سوژه ها توجه کنید.
دیافراگم عریض روی لنز ۳۵ میلی متری به اندازه دیافراگم عریض لنز ۸۵ میلی متر پس زمینه را تار نمی کند. همچنین ، فاصله کانونی بیشتر برای کاهش لرزش به سرعت شاتر سریع نیاز دارد ، مگر اینکه لنز یا دوربین دارای تثبیت داخلی باشد. دیافراگم های عریض می توانند به سرعت شاتر سریع و بدون نیاز به ISO بالا کمک کنند (و یک ISO بالا ممکن است منجر بهنویز یا دانه ناخواسته شود).

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
4,685
22,864
218
بهترین دیافراگم برای عکاسی پرتره چیست ؟
بهترین دیافراگم برای پرتره های فردی f / 2 تا f / 2.8 است. اگر در حال شات به دو نفر هستید ، از f / 4 استفاده کنید. برای بیش از دو نفر با f / 5.6 شات کنید.
اینها تنها دیافراگم هایی نیستند که می توانید استفاده کنید و مطمئناً عناصر دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اما اگر نتایج عالی می خواهید ، نمی توانید با این قوانین اشتباه کنید.
آنها به شما کمک می کنند پرتره های شما واضح باشد و سوژه های شما همه در کانون توجه هستند.
دیافراگم در عکاسی پرتره: تجزیه و تحلیل دقیق
متاسفانه بهترین دیافراگم برای پرتره ها وجود ندارد. عوامل بی شماری وجود دارد که بر روی عکس نهایی تأثیر می گذارد ، بنابراین شما باید دیافراگم خود را بسته به سوژه خود تنظیم کنید.
بیایید نگاهی دقیق تر به سناریوهای مختلف عکسبرداری و دیافراگم هایی که توصیه می کنم:
بهترین دیافراگم برای عکاسی پرتره (پرتره های فردی)
در حالی که من طبق توصیه قبلی خود برای گشودگی دیافراگم f / 2 تا f / 2.8 ایستاده ام ، شما باید این دیافراگم ها را به عنوان نقطه شروع یا به عنوان یک بیمه نامه در نظر بگیرید. عمق میدان در دیافراگم های گسترده تر آنقدر نازک است که بهتر است کمی بیشتر از حداکثر دیافراگم لنز شروع کنید ، فقط برای اینکه مطمئن شوید پایه های شما پوشیده شده اند.
به هر حال ، شات با f / 1.2 می تواند مژه های فرد را در فوکوس نگه دارد در حالی که عنبیه چشم او تار می شود!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
4,685
22,864
218
توجه داشته باشید که ، هنگام استفاده از فاصله کانونی عریض تر ، می توانید در دیافراگم های بزرگتر عکاسی کنید ، زیرا عمق میدان چندان کم نخواهد بود.
به عنوان مثال ، اگر از لنز پرایم ۳۵ میلیمتری استفاده می کنید ، می توانید تا f / 1.8 یا عریض تر بروید و مقدار زیادی از سوژه خود را در کانون توجه قرار دهید.
یک نکته: برخی از لنزها ، به ویژه بزرگنمایی با قیمت کمتر و حتی برخی از پرایم ها ، در حداکثر دیافراگم وضوح را از دست می دهند. به همین دلیل ، من توصیه می کنم محافظه کارانه عکس بگیرید و همیشه تا جایی که می توانید عریض نباشید.
البته ، هر لنز متفاوت است ، بنابراین دیافراگم های مختلف را آزمایش کنید و ببینید با چه چیزی راحت هستید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
4,685
22,864
218
بهترین دیافراگم برای عکاسی پرتره (عکس های گروهی کوچک)
انتخاب دیافراگم مناسب برای گروه های کوچک به عوامل مختلفی بستگی دارد.
اگرچه نمی توانید با f / 4 اشتباه کنید ، متغیرهایی وجود دارد که باید به شما کمک کند بهترین عکس های ممکن را بگیرید.
(یک دلیل خوب کار کردن f / 4 این است که به شما اتاق تکان دادن عمق میدان را می دهد در حالی که هنوز هم نتایج خوبی دارد.)
هنگام عکاسی از یک سوژه ، توجه به چشم ها یا حداقل چشمی که به دوربین نزدیک است بسیار ضروری است.
اما هنگام کار با گروه های کوچک ، به طور ایده آل می خواهید نگاه همه متمرکز شود. بنابراین عمق میدان باید عریض تر باشد که به دیافراگم کمتر نیاز دارد.
خوشبختانه ، هنگام عکسبرداری از گروه ها ، شما فاصله بیشتری نسبت به سوژه های خود خواهید داشت و این عمق میدان را عمیق تر می کند.
دیافراگم f / 4 تعادل خوبی بین تاری تصویر ، وضوح سوژه ها و دادن عکس هایی با قاب مناسب به مشتری ایجاد می کند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
4,685
22,864
218
توجه داشته باشید که دیافراگم های عریض تر از f / 4 می توانند کار کنند ، اما افراد باید کاملاً با یکدیگر مطابقت داشته باشند. در غیر این صورت ، یک احتمال وجود دارد که کسی از فوکوس خارج شود.
بنابراین دیافراگم هایی مانند f / 3.5 و f / 2.8 سرنوشت را تغییر دهند.
در واقع ، اگر سوژه های شما از تراز بودن خیلی دور باشد ، حتی f / 4 نیز کاری از پیش نمی برد. به عکس زیر نگاه کنید ؛ مادر پسرش را روی دامان خود نگه داشته و در حالی که سرش تار است ، چشمانش شارپ است. او تنها چند اینچ از پسرش عقب است و f / 4 باعث شد او از کانون توجه خارج شود

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
4,685
22,864
218
حتی اگر f / 4 دیافراگم اصلی من برای عکسهای گروهی کوچک است ، تهیه عکس در دیافراگم کوچکتر نیز ایده خوبی است. در غیر این صورت ، اوضاع به حدی آشفته می شود که ممکن است شما وقت نداشته باشید تا تمام عکس های خود را بررسی کنید و تنها پس از بارگذاری تصاویر خود در لایت روم ، متوجه می شوید که همه را در کانون توجه قرار نداده اید.
این اتفاق بیش از آنچه اعتراف کنم برای من اتفاق افتاده است! به همین دلیل ، حتی اگر کاملاً مطمئن باشید که عکس را روی f / 4 میخ زده اید ، توصیه می کنم چند عکس بگیرید.
و به هر حال عریض تر نیز شوید. فقط توجه داشته باشید که با افزایش تعداد افراد ، به مراتب کمتر توجه همه را به خود جلب می کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
4,685
22,864
218
بهترین دیافراگم برای عکاسی پرتره (عکسهای گروهی بزرگ)
هرچه گروه بزرگتر باشد ، دیافراگم کوچکتر است ، درست است؟
متأسفانه ، این خیلی ساده نیست. دیافراگم های کوچکتر به معنای ورود نور کمتری به لنز هستند ، بنابراین شما باید از سرعت شاتر کمتری و یا مقادیر ISO بالاتر استفاده کنید.
به علاوه ، کاهش دیافراگم زمینه را شارپ نگه می دارد – بنابراین پس زمینه خامه ای مورد علاقه بسیاری از مشتریان را نخواهید داشت.
بنابراین ، f / 5.6 مکانی عالی برای شروع هنگام کار با گروه های بزرگ است.
موارد استثنایی در این راهنما وجود دارد. اگر بتوانید همه را در یک ردیف قرار دهید ، می توانید از دیافراگم عریض تری استفاده کنید.
البته ، این همیشه امکان پذیر نیست ، به ویژه هنگامی که بچه ها درگیر می شوند ، زیرا آنها تا حدودی قابل پیش بینی نیستند. اما اگر گزینه ای دارید ، ارزش دیافراگم های بزرگتر را دارد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
4,685
22,864
218
هنگام انجام عکس های گروهی بزرگ ، معمولاً خیلی دورتر ایستاده اید ، بنابراین عمق میدان در مقایسه با پرتره های تک نفره مسئله چندانی نیست.
هنوز هم باید هنگام استفاده از دیافراگم های عریض احتیاط کنید ، اما گاهی اوقات شما باید نور زیادی وارد کنید و دیافراگم عریض بهترین گزینه است.
هنگام عکسبرداری از تصویر زیر ، با روشن شدن نور روز ، نم نم باران ، را از دست می دادم. همه را روی نیمکت نشاندم و این عکس را در f / 4 شات کردم.
بعد از گرفتن چند عکس در f / 4 و f / 5.6 ، همه را به پایین f / 2.8 رساندم. نتیجه مشکلی نیست ، اما بزرگسالان ردیف عقب فقط کمی از فوکوس خارج شده اند. تصویر شایسته چاپ نیست ؛ بگذارید این یک نکته در مورد اهمیت استفاده از دیافراگم های کوچکتر مانند f / 5.6 برای گروه های بزرگ باشد.
دیافراگم های عریض می توانند هنگام انجام عکاسی ماکرو با سوژه های ثابت خوب کار کنند ، اما افراد (به ویژه کودکان خردسال) آنقدر حرکت می کنند که به داشتن فضای تنفس در عمق میدان کمک می کند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا