تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

بیوگرافی حاج مجید بنی فاطمه | مداح اهل‌البیت (ع)

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Aug
4,560
7,698
173
MIDDLE OF THE NIGHT
انجمن رمان نویسی | کافه نویسندگان

" به نام خداوند بخشنده ی مهربان"

حاج مجید بنی فاطمه
مداح اهل‌البیت (ع)

زندگی-مجید-بنی_-فاطمه-600x750.jpg

سید مجید بنی فاطمه نامی آشنا در میان دوست داران امام حسین (ع) است که هر ساله هیئت ریحان الحسین (ع) که وی در آن حضور دارد مراسم باشکوهی را برگزار می کند. وی بشترین تاثیر را در مداحی از حاج منصور ارضی گرفته است و خود را شاگرد ایشان می داند. گفتنی است چهره های مشهور هنر و سیاست از وی حمایت و در هیئت هایش حضور دارند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Aug
4,560
7,698
173
MIDDLE OF THE NIGHT

"زندگی مجید بنی‌ فاطمه مداح مشهور"
سید مجید بنی فاطمه متولد بهمن ۱۳۵۶ در تهران، مداح است. وی تا مقطع دیپلم تحصیل کرده ولی صدای بسیار زیبا و شخصیتی آرام دارد، با نوحه عمو عباس در دلها جا باز کرد و با بسیاری از سلبریتی های هنری و ورزشی ارتباط دارد.
مداحی را به طور رسمی از سال ۷۱ و با شاگردی سعید حدادیان و دیگر مداحان مشهور شروع کرده و حالا در شمال غرب تهران بزرگترین مجالس محرم را دارد. وی از ازدواج خود با همسرش دو فرزند به نام های سید علی و زینب سادات را دارد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Aug
4,560
7,698
173
MIDDLE OF THE NIGHT

"آغاز مداحی"

کلاس اول دوم ابتدایی بودم. در تلویزیون در زمان عملیات و … می دیدم می خوانند. من هم یک چیزهایی می خواندم. در مسجد نزدیک مان یک آقایی بود که از عکس امام و شهدا نقاشی می کشید، گاهی یک چیزی برای من می خرید می گفت حالا بخوان.

یک روزی آمدم دیدم نیست، پرسیدم کجاست؟ دیدم شهید شده. الان اسمش یادم نیست ولی این اتفاق خیلی حال من را به هم ریخت و چون او همیشه یک چیزی می خرید و دوست داشت من بخوانم، اهالی گفتند باید بخوانی.

یادم است من را بالای یک نیسان آبی فرستادند. یک شعری بود لاله ها ای لاله های سرخ… من این را خواندم و از آنجا کارم را شروع کردم ولی به طور حرفه ای از سال ۷۱ هر روز خواندم. به تشییع جنازه شهدا و هیات ها می رفتم. یک دوستی داشتم که با او به جلساتی می رفتیم. بعد با آسید محمد جوادی که هم شاعر و هم ذاکر هستند، می خواندیم. یک محفلی به نام محفل بیت الاحزان بود که آنجا می رفتیم و خیلی هم اذیت شان می کردیم. اصلا همین که من را راه می دادند حق به گردن من دارند، آقای خرسندی مسئولش بود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Aug
4,560
7,698
173
MIDDLE OF THE NIGHT
"زندگی مجید بنی‌ فاطمه مداح مشهور از کودکی تا الان"
در دستیغب هم با حاج حبیب و اینها بودم. سال ۷۴ یا ۷۵ اولین فاطمیه ها را ما خواندیم. آنجا با حاج سعید آشنا شدم. بعضی چیزها گفتنی نیست که بیایید بگویید این کار را بکن، آن کار را نکن؛ حاج سعید در آن سن به من خیلی اعتماد کرد. با ایشان بودم. قبل از ایشان هم در هیات یا زهرا حاج محمد طاهری بودم. سال ۷۵ به کوچه مهدیه می رفتم، حاج منصور ارضی به من فرصت داد خواندم. یعنی از اول با بزرگان بودم و ممنون شان هستم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Aug
4,560
7,698
173
MIDDLE OF THE NIGHT

"مجید بنی‌ فاطمه مداح مشهور در خندوانه"
برنامه «خندوانه» میزبان سید مجید بنی فاطمه مداح اهل بیت شد. در ابتدا بنی فاطمه در خصوص شروع فعالیت خود در عرصه مذهبی گفت: کلاس اول ابتدایی من همزمان با جنگ بود. هر صدایی از رادیو و تلویزیون پخش می شد، در ذهنم ضبط می‌کردم و می‌خواندم.
وی ادامه داد: با فرا رسیدن محرم و تشویق خانواده در هیئت مداحی می‌کردم. اوایل استرس داشتم اما بعدها کمتر شد و آرام آرام رشد کردم. در این مسیر با بزرگانی همچون حاج منصور ارضی، حاج سعید حدادیان، حاج محمود کریمی و … آشنا شدم.
بنی فاطمه در پاسخ به سوال جوان درباره اینکه تا به حال سوتی داده یا نه،‌ گفت: مگر می‌شود آدم در جایی باشد و سوتی ندهد (خنده). خب بعضی‌ از آنها قابل گفتن نیست. اما؛ زمانی که ۱۶ سال داشتم در تهران سینه زنی دو دستی مرسوم بود. ۵ دقیقه از روی کاغذی می‌خوندم. میون‌دار مجلس خواست به من انرژی بدهد، نزدیکم شد اما کاغذی که دستم بود رفت روی هوا. به خاطر همین منم شروع کردم فقط آهنگ آون متن را خواندم (خنده).
بنی فاطمه درباره اینکه آیا عصبانی می‌شود یا نه؛ اظهار داشت: عصبانی نه، اما زیاد ناراحت می‌شوم. یکی از چیزهایی که انسان ها را ناراحت می‌کند، این است که راحت به مسائل شخصی آنها ورود کنیم.
وی افزود: در این چند سال خیلی ناراحتم؛ چرا که ما مردم و فرهنگ خوبی داریم. فکر می‌کنم فضای مجازی جای کتاب خواندن، درد دل و جای صحبت کردن را گرفته و در این فضا به راحتی قضاوت کرده و دل طرف مقابل شکسته می شود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Aug
4,560
7,698
173
MIDDLE OF THE NIGHT

بنی فاطمه در بخش پایانی صحبت خود اظهار داشت: به خاطر خدا و اهل بیت بیاییم، خوب زندگی کنیم. وی در این زمینه اشاره ای به عیادت پیامبر (ص) از یهودی که سنگ به حضرت می‌زد، داشت.
این مداح اهل بیت در پایان تاکید کرد: در ضمن اگر ما راحت حرف می‌زنیم، می‌خندیم، قدم بر می‌داریم؛ همه و همه به خاطر امنیتی است که مدیون شهدا به خصوص شهدای مدافع حرم و تدبیر رهبر عزیزمان است. واقع بین باشیم و صبر و درک خود را بالا ببریم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا