تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

حقیقت عجیب درباره مصر باستان

May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
خودت شاید نمی‌دانی چه کردی با دلم اما، دل یک ادم سرسخت را بردی خدا قوت!

مصریان باستان از دئودورانت برای خوشبو کردن بدن‌های کثیف استفاده می‌کردند

هوای بسیار گرم و کار زیاد جسمانی باعث می‌شد مردم زیاد عرق کنند و در نتیجه بدنشان بو بگیرد. آن‌ها برای مقابله با این مشکل از دو روش استفاده می‌کردند: ۱- به طور مرتب مو‌های سر خود را می‌تراشیدند، زیرا اعتقاد داشتند که این موهاست که بوی بد می‌دهد. ۲- آن‌ها از دئودورانت‌هایی که حاوی مواد مختلفی بود همچون برگ‌های سوزنی کاج، دارچین، مرکبات، گل‌ها و حتی تخم شترمرغ استفاده می‌کردند. این دئودورانت‌ها را به صورت توپی‌های کوچکی در زیر ب*غل قرار می‌دادند تا بوی خوب مواد تشکیل دهنده آن، تا چند ساعت بوی عرقشان را بگیرد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
مرد‌ها در خیابان به زنان متلک می‌انداختند

در مصر باستان مرد‌ها برای جلب توجه زنان همین که خانمی را می‌دیدند برایش سوت می‌زدند. بر اساس نوشته‌های هِرودوت، نخستین تاریخ‌نگار یونانی‌زبان، مرد‌های جوان در مسیر رسیدن به جشن‌هایی که در معابد برگزار می‌شد سوار بر قایق‌های خود لباس‌هایشان را از تن درآورده و برای زنانی که در ساحل بودند سوت می‌زدند. این آزار خیابانی در آن زمان جرم محسوب نمی‌شد و هیچ مردی به خاطر متلک انداختن تنبیه نمی‌شد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
در آخر شاید بد نباشد بدانید که بسیاری از اشراف مصر باستان در حومه شهر ممفیس زندگی می‌کردند. تعدادی از مورخان معتقدند که آن‌ها در ویلا‌های زیبایی که از چوب و خشت ساخته شده بود، ساکن بودند. این ویلا‌ها را دیوار‌های بلندی احاطه می‌کرد و هر یک باغی داشت که دارای یک استخر پر از ماهی بود که سطح آن را نیلوفر‌های آبی می‌پوشاندند. در یک سمت استخر، معبدی کوچک قرار داشت که افراد خانواده در آن جا عبادت می‌کردند.

دنیا به باور مصریان در ابتدا دریایی عظیم بوده و از تلاطم آب‌های بیکران، زمین پدید آمده است.از همان آب‌هایی که خدای آفتاب، راع، از آن‌ها متولد شده بود، تپه اولیه سر برآورد. این تپه چهار فرزند داشت:

شو (هوا)
تفنوت (آب)
گب (خاک)
نوت (آسمان)

فرزندان گب و نوت نیز ازیریس (زندگی گیاهان)، ایزیس (زمین حاصلخیز)، ست (خشکسالی) و نفتیس (بیابان) بودند.بعدها، وقتی انسان پدید آمد، این خدایان خود را نامرئی کردند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل

زندگی پس از مرگ به باور مصریان باستان چگونه بود؟

به باور مصریان، بعد از خاکسپاری، متوفی باید در دادگاه مردگان در مورد زندگی زمینی خویش پاسخ می‌داد. کسی که در آن محکمه مردود می‌شد، برای بار دوم می‌مرد و این مرگ به معنای نابودی قطعی بود.

دادگاه مردگان در تالار حقیقت برگزار می‌شد. ازیریس، داور اعظم این دادگاه بود و ۴۲ اهریمن پلید مرده را به شدت مورد بازجویی قرار می‌دادند. تحوت کاتب دادگاه بود و آنوبیس، ایزدی که سری شبیه سر سگ داشت، ترازوی داوری را اداره می‌کرد.

ابتدا آنوبیس مرده را به تالاری هدایت می‌کرد که در آنجا باید دفاعیاتی را ایراد می‌کرد که سوگندی بر بی گناهیش بود.بعد از این سخنرانی و بازپرسی اهریمنان، آنوبیس قلب مرده را درون یک کفه از ترازویی قرار می‌داد که در کفه دیگرش تندیس کوچکی از ماعت، ایزد بانوی حقیقت و عدالت قرار داشت. اگر کفه‌های ترازو در حال تعادل باقی می‌ماندند و ترازو نمی‌لرزید، آن فرد در امتحان پذیرفته شده بود و اجازه داشت به قلمرو مردگان وارد شود. برعکس اگر ترازو به سوی کفه بدی‌های فرد سنگینی می‌کرد و نا متعادل می‌شد او در امتحان مردود شده بود و عفریتی او را تکه‌تکه می‌کرد و به خورد تمساح‌ها می‌دادند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
Untitled-1-21.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل

مصر باستان

مصر باستان را می توان مانند یک سیاهچاله ی بی سر و ته دانست. آنقدر عجایب آن زیاد است که هر کشف جدید از آن ما را به دریچه ای از کشفیات جدید می برد و می بینیم هیچ چیز نمی دانیم. تا حالا دانشمندان و باستان شناسان موفق شده اند کشفیات زیادی را از اهرام مصر، مومیایی ها و دیگر موضوعات تاریخی مصر به دست بیاورند با این حال ۱۰ کشفی که الی گشت الان در این مطلب معرفی کند، جدیدترین آن ها بوده است و دنیا را شگفت زده کرده است. با ما باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
قبرستان توت | Cemetery Of Thoth

کشف جدیدی که به تازگی اتفاق افتاد از همان اول ثابت کرد که سال ۲۰۱۸ قرار است یک سال بسیار جالب به خصوص برای متخصصان مصر باشد. در بیرون شهر مینیا در دره نیل، یک گورستان بسیار بزرگ به بیرون افتاد. گورستانی که نه مربوط به آدم های معمولی بلکه مربوط به خانواده های افراد مذهبی در مصر باستان است که در خدمت توت بوده اند. در یکی از قبرها به جز بقایای جسد، حدود ۱۰۰۰ مجسمه هم کشف شده است. یکی دیگر از کشف های عجیب در این منطقه کشف پرنده های مومیایی، حیوانات و مقبره های مومیایی بود. دانشمندان گفته اند که درک همه ی زوایای این کشف جدید و مطالعه ی آن، ۵ سال زمان می برد.

Cemetery-Of-Thoth.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
داخل مقبره های شخصی لوکسور | Luxor’s Private Tombs

مصر شهرهای باستانی زیادی دارد که شهر لوکسور آن به خاطر سبک های معماری باستانی حیرت آور و مقبره هایش شهرت دارد. در سال ۲۰۱۷ دو مقبره ای کشف شد که تاریخچه ی آن ها حداقل به ۳۵۰۰ سال قبل برمی گردد، از متعلقاتی که در این مقبره ها کشف شد مشخص شد که قبرستان متعلق به افراد رده بالای مصر باستان بوده است.

تزییناتی که بر روی دیواره ها بود نشان از این داشت که شخص در زمان پادشاهی آمن هوتب دوم دفن شده است.

Luxor%E2%80%99s-Private-Tombs.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا