تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

معرفی فیلم **زنان قهرمان دنیای سینما**

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
d00f03bb47cc20db02b172194860b8f0.jpg

سلام =))

امروز قراره راجع به یکی موضوعات خفنی که خیلی وقت پیش میخواستم راجع بهش پست بزارم، بگم.
در واقع امروز میخوام خفن ترین فیلم های چند دهه اخیر رو که درباره‌ی زن ها بوده و یا به بیان بهتر قهرمانشون زن بوده معرفی کنم.
خب درسته که اکثر فیلم های خوب با محوریت قهرمان و آدم خوبه‌ی مرد پیش میرن ولی همه‌ی فیلم‌ها اینجوری نیستن.

بریم برای معرفی**)

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
387239ce73031090541a46655b07c08a.jpg

اولین فیلم اسمش The hunger games هستش و یکی از سه گانه های محبوب و خفن هستش که در را*بطه با پادآرمان شهری هستش که هر موقعی که نوبت بازی های عطش میشه از 12 تا نقطه کشور دو تا بچه یکی دختر و یکی پسر رو جمع میکنه تا بندازتشون داخل یه میدون نبرد حالا در میان همه‌ی این آدما یه دختری هستش که خیلی متفاوت تر از همه‌ رفتار میکنه و...

بازيگر نقش اصلی این فیلم جنیفر لارنس هستش و اینکه یکی از محبوب ترین و مشهور ترین رمان های جهان بوده و این فیلم یه اقتباس از روی این رمان هست.
این فیلم نشون میده که برای ایجاد کردن تغییر در دنیا آدما باید کار درست رو انجام بدن و این به جنسیتشون ربطی نداره.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
9e11351c0cb75a6920a2e778c7e15854.jpg

فیلم Little woman یکی از قشنگ ترین و نوستالژیک ترین فیلم های ممکن هست نه بخاطر سال تولیدش بلکه بخاطر انیمه و البته کتاب جذابش که خب خیلی هم معروف هست. این فیلم راجع به زندگی پنج تا دختر هستش که تفاوت های شدیدی نسبت به هم دارند و اینکه از یه خانواده هستن این فیلم نشون میده که قهرمان های زن در زمان جنگ جهانی داخل چه سختی های پا به پای مرد ها تلاش میکنن ولی خب اکثر اوقات دیده نمیشدن و بهشون بها داده نمیشد. یه فیلم خوب و البته شیرین برای دیدن و لذ*ت بردن.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
64878000fbf14bc408af152555fb2720.jpg

فیلم maleficent یکی از لایو اکشن های موفق و مشهور دیزنی بوده که از داستان معروف زیبای خفته الهام گرفته شده. اما این فیلم بیشتر در حال نشون دادن عشق و علاقه هستش که چه شکلی باعث ضعیف شدن وجود ما میشه. داستان فیلم در را*بطه با دختری هست که با نفرین شدن توسط مالیفیسنت در تولد شانزده سالگی اش به خواب عمیقی می‌رود و تنها عشق حقیقی می‌تواند او را بیدار کند، این فیلم یکی از لایو اشکن های پر خرج دیزنی هم هست پیشهاد میکنم که حتما ببینیدش.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
2af8cb9130f54bd04e401d06ee5e2bb1.jpg

فیلم بعدی یکی از فیلم های جذاب از دنیای دی سی هستش به اسم Birds of prey که درباره ی زندگی هارلی کوئین هستش که از جوکر جدا شده و در حال پیدا کردن یه زندگی جدید برای خودش هست. این فیلم به تنهایی نشون دهنده ی این هست که این کرکتر بدون جوکر هم میتونه محبوب و مشهور باشه و همینطور داخل فیلم زندگی داشته باشه که یکی از حرفاش این هست که زنها بدون مردها هم می‌تونن زندگی کنن و زندگیشون به اونا وابسته نیست.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
1602263014714.png

فیلم بعدی که در موضوع زنان میخوام معرفی کنم فیلم جذاب Bombshell هستش که یه فیلم بر اساس واقعیت هست که در را*بطه با رسوایی مدیر فاکس نیوز هست که به آدمای که اونجا کار میکردن آزار میرسونده و اذیتشون میکرده اما خب بیشتر اذیت ها رو سر زن ها در میاورده چون فکر میکرده که اونها نمی تونن هیچ کاری کنن اما خب اشتباه میکرده. فیلم یه اسکار برده و بازیگراش به شدت خفن هستن که از نیکل کیدمن، مارگو روبی، شارلیز ثرون میشه نام برد. فیلم نشون دهنده ی همبستگی زن ها و اتحادشون هست و اینکه این فیلم نشون میده هیچ فردی مخصوصا زن ها نباید در سر کار اذیت بشن چون زن هستن.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
052f1892411e3b3cfd8e4143a30e78c4.jpg

این فیلم شاید جز فیلم های معروف نباشه اما صددردصد جز فیلم های هست که قدرت زنان رو نشون میده، اینکه یک زن چقدر میتونه ضربه بخوره ولی بازم خودش رو قوی نگه داره. داستان راجع به دختری هستش که بعد از فهمیدن اینکه نامزدش ولش کرده سعی میکنه وارد دانشکده حقوق هاروارد بشه ولی اطرافیانش معتقد هستن او نمیتونه...
فیلم کمدی هست داخل بعضی هم شاید غمگین باشه درکل فیلم جذاب با فراز و نشیب های شدیدی هستش.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
43c9b371b865c70f6e853df570c4f3ad.jpg

خب از اونجایی که توی تاریخ زنانی بودن که با تاثیرگذاریشون تونستن، تغییر ایجاد بکنن تصمیم گرفتم یه فیلم بیوگرافی معرفی کنم. همه ی ما افرادی مثل رز پارکز، مری کوری، سیمون دوبوار و... رو میشناسیم و خب از نظرمون آدمای بزرگی هستن اما من الان قراره فیلم I,Tonya رو معرفی کنم که راجع به تانیا هاردینگ اسکیت باز مشهور آمریکای هستش که سختی های زیادی رو توی زندگیش کشیده و بخاطر زن بودنش خیلی اذیت شده. این فیلم بیوگرافی همین شخص با بازی مارگو رابی هستش که یکی از نقش های خوبش محسوب میشه و من واقعا این فیلم رو دوست داشتم و میتونم به عنوان یه فیلم با محوریت حمایت از زنان معرفیش بکنم. داستان هم همونطور که گفتم راجع به زندگی تانیا هاردینگ هستش که از سه سالگی اسکیت رو شروع کرده و داخل یه خانواده عجیب و سطح پایین بزرگ شده.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
687d158a325d3fd6da9022da8c43c926.jpg

فیلم Joy یکی از فیلم های خوبی هستش که همه‌ی زنان رو مجبور میکنه تا برای یک زندگی بهتر بجنگند و جلوی کلیشه ها بایستند. داستان این فیلم راجع به زنی هست که قبلا به محکوم به قتل شده اما ثابت شده که گناهکار نیست ولی هنوزم مردم به چشم بدی نگاهش می‌کنند اما اون جا نمیزنه و شروع میکنه به ساختن زندگیش.
این فیلم با بازی جنیفر لارنس و بردلی کوپر و رابرت دنیرو جز فیلم های خوبی هست که باید حتما دیده بشه. این فیلم در ژانر بیوگرافی محصول سال 2015 هستش. این فیلم بر اساس داستان واقعی شده و جوی منگنو الان 64 سال سن داره و یه فرد کاملا واقعی هست. این فیلم سعی داره به ما بگه که فرقی نداره که گذشته ی ما چشکلی باشه مهم آینده ای هست که ما می‌سازیم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
IMG_20201108_020124.jpg

یکی از آیکون و جذاب ترین فیلم های که راجع دوتا دوست که از قضا زن هستند میشه دید فیلم کلاسیک و قدیمی Thelma and Louis هست. این فیلم بخاطر محبوبیتش حتما باید بگه گوش خیلی ها آشنا باشه و داستانش راجع به دوتا دوست هست که از زندگی خسته هستند و به دنبال تعطیلات از شهر خودشون بیرون میزنن تا حس آزادی رو تجربه کنن اما خب این وسط کشیده به ماجراهای زیادی میشن. این فیلم به شدت حال خوب کن و فان هست پيشنهاد میکنم حتما با دوستای صمیمی تون ببیند و لذ*ت ببرید. این فیلم راجع به قدرت زنان هست که میتونن بدون هیچ نیازی به مردا زندگی کنن و مسافرت برن و حس آزادی بکنن.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا