تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

**سوالات کمیکی**

به نظرتون این تاپیک مفیده؟

• آره باعث شد یه سری چیزا متوجه بشم **

• از نظرم چیز خاصی اضافه نمیکنه به دانشم =/

• اصلا چیز مفیدی نیستش %)

نتایج فقط بعد از شرکت در نظرسنجی قابل رویت است.
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
1605107183344.png

سلام به همه =))

کمیک کتاب مصوری هستش که یه زمانی به شدت طرفدار داشته و الان هم طرفدار داره ولی خیلی کم (مخصوصا تو کشور ما) و من داشتم به دنبال این میگشتم که چرا باید انقدر طرفدارهاش و یا اصلا کسایی که بهش علاقه نشون میدن انقدر کم باشن؟
و به این نتیجه رسیدم که شاید اطلاعات کمی نسبت به این موضوع دارند و برای همین هم دنبالش نمیرن =0
البته این میتونه یکی از دلایلش باشه.

درهر کل من داخل این تاپیک میخوام به سوالا و مشکل کسایی که نسبت به کمیک هیچ شناختی ندارن پاسخ بدم و در این خصوص میخوام تمام ارکان ها و عناصری که هر آدم عادی باید راحع به کمیک بدونه رو بگم و جواب بدم ( همون گفتن :/) تا شاید که دید آدما نسبت به کمیک یه خورده عوض بشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
1605108302899.png

اول از همه کمیک چیه؟=/
اینو شاید هزار بار توضیح دادم اما کمیک به کتاب های مصوری گفته میشه که در قرن بیستم به شهرت زیادی رسید. کمیک عکس داره و نوشته هاش مفهوم خیلی کمتری نسبت به رمان و یا داستان ها داره.
اولین کمیک بوکی که مدرن بود در سال 1933 در آمریکا به بیرون اومد.
خب همه ی اینا راجع به چیستی کمیک بودش حالا یه موضوع خیلی جذاب راجع به کمیک این هست که اصلا چرا معروف شد؟
سوال قشنگی بود و من خودم برای معروفیت کمیک در قرن بیستم یک جواب دارم.
این هست این سالها درست سالهای جنگ جهانی بودش و آمریکای ها احتیاج به قهرمان داشتن. ینی چی؟ این به این معناست که همه به یک قهرمان ملی احتیاج دارن حتی آمریکا =)
خب کمیک بوک ها با به تصویر کشیدن سوپر من و کاپتن آمریکا و... به بچه ها و عام مردم که حوصله ی خوندن رمان های بلند رو نداشتن گفتن که قهرمان ها چی هستن و مفهوم قهرمان رو یه جور دیگه توضیح دادن و این شد که کمیک ها معروف شدن و مردم که از بیشتر با تصویر ارتباط برقرار میکنند، عاشق اونا شدند.
خاب با معروف شدن کمیک در جهان نویسنده و آدمای خلاق به این نتیجه رسیدن که چرا شخصیت های بیشتری خلق نشه؟
که مردم بتونن با شخصیت های متفاوت به سمت کمیک ها بیان.
و بدین ترتیب دنیای کمیک ها خلق شدن مثلا هرکدوم مربوط به یک دنیا هستن و دوتا از معروف ترین دنیا های کمیک هم اونجرز و جاستیس لیگ هستن.
اونجرز همون دنیای هست که اسپایدر من و ایرون من رو داره.
و جاستیس لیگ هم برای بتمن و سوپرمن هست.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
1605109558655.png

حالا که توضیح دادم چرا کمیک ها محبوب شدن و کمیک چیه؟ میخوام راجع به برترین کمپانی های کمیک حرف بزنم.

مارول چیه؟
مارول شاید به گوش 90% افراد اشنا باشه بخاطر فیلمای محبوبی که داخل این چندین سال به بیرون داده و همین که خب معروف ترین کمیک های برای مارول هستش.
اما در کل مارول همون کمپانی کمیک نویسی خفن هستش که در سال 1939 توسط مارتین گودمن پایه گذاری شد. مارول از سال 1961 به رسمیت شناخته شد و با چهار شگفت انگیز معروفیت زیادی گرفت که از خالقانش میشه به استن لی بزرگ هم اشاره کرد.
مارول کمیک های زیادی داره که محبوب ترین اونها ایرون من، اسپایدر من، هالک، ثور، ولورین و... هست.

شاید بگید که مارول همش تو فاز سوپرهیرو (قهرمان بازی) هستش چرا انقد معروفه وقتی انقدر کلیشه هست؟
در جواب به این سوال باید بگم بخاطر سناریوهای مختلف؛ همونطور که قبل تر گفتم شخصیت های زیاد باعث کمتر کلیشه شدن ماجرای کمیک میشه.
مثلا داخل کمیک اسپایدر من یه پسر توسط عنکبوت نیش زده میشه و بعد از پی بردن به قدرتش تلاش میکنه که شهر رو نجات بده.
این سناریو داخل کمیک بتمن اینجوری هست که یه پسری که مادر و پدرش رو داخل یک دزدی از دست داده تلاش میکنه که با ثروتش شهرش رو از بدی نجات بده.
خب اینو قبول دارم که آخرش همه دلشون میخواد که شهر رو نجات بدن و این برای راه انداختن کلیشه کمک کردن و خوب بودن به مردم هستش.

و برای همین هیچوقت کمیک هال کلیشه نمیشن بخاطر نوع و فرم شخصیت هاشون.
حالا کاری که مارول میکنه اینه که بعضی وقتا ادم بده هم نشون بده که مردم فکر نکنن که خوب بودن تبدیل به کلیشه شده.

اکثرا ژانر کمیک های مارول اکشن و علمی تخیلی هستش.
مثلا کمیک ددپول علمی تخیلی محسوب میشه چون تو نمیتونی نامیرا باشی توسط آزمایش های عجیب غریبی که روت انجام شده.
یا کمیک ثور تخیلی هستش که یه خورده اسطوره هارو قاطیش کردن. مثلا لوکی خدای شرارت اسکاندیناوی هستش. یا خود ثور خدای رعد و برق هست.

آخرین ویرایش:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
خاب حالا که هنوز توی بحث ماورل هستیم خواستم که چندتا از دنیا ها و کرکتر های مشهور مارول رو هم توضیح بدم. که یه اطلاعات جامع از این کمپانی داشته باشیم.
خاب میریم سراغ اونجرز**
اونجرز چیه یا کیه؟
اونجرز یکی از گروه های به شدت محبوب توی سری کمیک های ماورل هست که اولین سری از این کمیک در سال 1963 به بیرون اومد و یکی از کلیدی ترین کرکترها یا همون شخصیت هاش آیرون من و کاپیتان آمریکا هستن. این سری کمیک ها تونستن با کمک صنعت سینما به شهرت جهانی و در آخر پرفروش ترین فیلم در جهان بشن. پس این نشون دهنده ی محبوبیت شدید این سری کمیک هست.
حالا یه سوال دیگه اونجرز از کجا شروع شد؟
اممم خب داخل سری های دهه 60 میلادی شروع جمع شدن اکیپ انتقام جویان اینجوری بوده که وقتی که لوکی ** (داداش ثور) به دنبال انتقام از همون ثور هست ریک جونز شروع میکنه یه تیم که شامل انت من و واسپ ( مرد مورچه ای و زنبورک =/) و آیرون من رو جمع کنه که کمک ثور و هالک بکنن و جلوی لوکی وایسن. حالا توی قسمت های بعد کاپیتان آمریکا ( در سری چهارم) و... به تیم پیوستن و این شروع تیم نجات دهنده جهان بود.
اما الان شش تن از اصلی ترین اعضای تیم، هالک، آیرون من، کاپیتان آمریکا، بلک ویدو، هاکای و ثور هستن که توی فیلمام هستن.

و اینکه استن لی بزرگ خالق تموم این کرکتر ها بوده و خب داخل فیلم های سری اونجرز و مارول تا قبل از مردعنکبوتی دوم حضور داشته.
قدرتمند ترین کرکتر مارول ثور هست و 30.68566630 سالش هم هست =//// و اینکه خدای رعد آزگارد هستش. دلیل نامیرا بودنش خو*ردن سیب های جادویی توی آزگارد هست.
ضریب هوشی تونی استارک 270 هستش و اینکه اون توی یکی از کمیک ها آدم بده هست و به مردم دارویی میفروشه که باعث میشه توی مدت کم نامیرا بشن و بعدش مردم حاضرن هرکاری کنن که دارو رو بگیرن.
کاپیتان امریکا میتونه بیشتر از 200 سال عمر کنه و تولدش توی چهارم جولای هست. در یکی از کمیک ها از اون به اسم اولین کسی که به ماه رفته یاد میشه.
دلیل سبز بودنش بخاطر مواجه شدن با اشعه گاما هست. کرکترش اقتباس از دکتر هاید هستش. اون میتونه 400 مایل در ساعت بدود و میتونه در مقابل گلوله ها مقاوم باشه.
بلک ویدو 90 سالش هست ولی خیلی جوانتر از سنش هست. اون میتونه چکش ثور رو بلند کنه. اون آموزشای سرباز زمستان رو دیده. بلک ویدو در اصل دشمن اونجرز بوده.
هاکای اولش آدم بده بوده. توسط کاپیتان آمریکا تمرین دیده. اسم اصلیش کلینت بارتون هست. اولین باری که وارد سری کمیک های اونجرز شد اون کمیک شماره 16 بود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا