تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

مدیر آزمایشی گالری زندگی▪️سردبیر روزنامه ویتالیا▪️
عضو کادر مدیریت
مدیر آزمایـشی تالار
سـر‌دبیر انجمن
ژورنالیست انجمن
Mar
83
62
18
Negar_1713729239800.png

هوالمخلوق
اولین مصاحبه محفل نویسندگان
نویسنده ادبی:
@Kaf_Tofan
تشکر از همراهی شما نویسنده گرامی-🌱✨

مدیر آزمایشی گالری زندگی▪️سردبیر روزنامه ویتالیا▪️
عضو کادر مدیریت
مدیر آزمایـشی تالار
سـر‌دبیر انجمن
ژورنالیست انجمن
Mar
83
62
18
  1. خودتون رو معرفی کنید.(اسم, سن, محل زندگی) به نام خدا آرش حسینی راد هستم، ۲۹ سالمه و اهل تهران هستم.
  2. اولین اثرتون چی بود؟ قطعا هر نویسنده اولین اثرش رو به یاد داره؛ ولی به منزله این نیست که اون رو انتشار بده و یا حتی اسمی برای اون انتخاب کنه؛ اما اولین اثر عمومی و رسمی من در سوشال مدیا، دلنوشته سیر در عرش بود که در اون به مسائل روز جامعه با نگاهی دراماتیک پرداخته شده.
  3. میتونید بگید دقیقا چند اثر خلق کردید؟ اثرهای به اتمام رسیده حدودا ۶ اثر؛ ولی درکل اثار خلق شده‌ی ناتمام زیادی از قلمم باقی مونده.
  4. آیا در کودکی یا نوجوانی فکر میکردید نویسنده بشین؟ راستش نه؛ چون نه علاقم بود و نه هدفم.
  5. شده در حوزه نویسندگی کتابی روی شما اثر بذاره؟ چه کتابی؟ کتاب‌های زیادی هست که من باهاشون زندگی کردم؛ اما بخوام از بینشون یکی رو انتخاب کنم؛ قطعا غرور و تعصب. اگر نسخه اصلی این رمان بخونید، میشه درس‌های زیادی ازش گرفت.
  6. چیشد که تصمیم گرفتین نویسنده بشید؟ همونطور که عرض کردم نویسندگی نه جزو علایق و نه اهدافم نبود؛ اما رویای یکی از عزیزان زندگیم بود که قسمت نشد بهش برشه. از روی علاقه‌ی اون، من این راه رو دنبال کردم.
  7. ایده آثارتون چطور و از کجا به ذهنتون میاد؟ از هرچیزی که برام خاص بنظر بیاد، یه عکس و حتی یه نوشته یا حتی یه شخص... . گاهی هم تخیل‌های ناشی از اثار کلاسیک فرانسوی!
  8. چقدر کتاب میخونید؟ معمولا دو هفته‌ای یه کتاب رو تموم میکردم و اگر نیاز بود چندبار می‌خوندم تا بیشتر درکش کنم. اما اخیراً بخاطر فشار کار و تحصیل، زیاد براش وقت نداشتم. پس میشه گفت دو ماه یه کتاب اگر همت کنم.
  9. چقدر مینویسید؟(روزانه, هفتگی...) حدود ۳ سال هست هیچی ننوشتم. قادر به نوشتن نیستم.
  10. آخرین اثری که خوندید چی بود؟ از اثار کاربران انجمن؟ دلنوشته‌ی سخت‌تر از خارا . و اگر مکتوب منظوره، کتابِ مرگ خوش از آلبر کامو
  11. کدوم اثرتون رو بیشتر دوست دارین؟ خلاصشو میگید؟ دلنوشته ذهن مریض، بیشتر به زندان روحی ربط داره و اختلالات عاطفی و روانی. درباره توهمات شخصی به اسم بهادر هست. البته برای مخاطب‌هایی که قابل لم*س و درک نیست ممکنه چندین خط با جملات نامفهوم بنظر برسه... .
  12. در چه ژانرهایی اثر دارین؟ ژانر مورد علاقتون کدومه؟ اجتماعی، عاشقانه و تراژدی. مضمون‌های اجتماعی رو دنبال میکنم و بیشتر مورد علاقمه.
  13. دیدگاهتون به ادبیات چطوره؟ یه قهوه خونه دنج که برای هر آدمی با هر احساس و سلیقه‌ای، نوشدارو سِرو می‌کنه... .
  14. چه موضوعاتی ذهنتون رو درگیر میکنه؟ مثل اکثر مردم نگرانی‌های آینده، گریبان منم رو هم می‌گیره.
  15. توی نوشتن تحت تاثیر نویسنده خاصی بودید؟ اولین مشوق من برای نوشتن مرحوم حسین پناهی بودن.
  16. بین نویسنده های ایرانی کدومو میپسندید؟ اساتید زیادی هستن که قلمشون قابل ستایشه؛ اما برای من قطعا قلم خانم م.بهارلویی و خانم جعفری مورد پسندتره.ناگفته نمونه که قلم آقای روزبه معین رو هم دوست دارم و آثارشون رو دنبال میکنم.
  17. بین نویسنده های خارجی کدومو میپسندید؟ بیشتر داستایوفسکی و بوکوفسکی
  18. تا به حال با مخاطب آثارتون برخورد داشتید؟ کدوم از همه جالب تر بود؟ بله چندباری پیش اومد. یکی از طرفدارای چندن و چندساله‌م که به قولی رفیق گرمابه و گلستان توییترم هم بود، بعد از برخورد تصادفی و مکالمه چند دقیقه‌ای، رفت و پشت سرش رو هم نگاه نکرد.
  19. چه چیزی رو به نویسنده های نوپا پیشنهاد میکنید؟ مطالعه آثار کسایی که هم سبکشون هستن. مثلا کسی که سبکش عاشقانه‌ست، دنبال تقویت قلمش با آثار معمایی و یا اجتماعی نباشه. شعر نو و سپید خوندن مداوم هم تاثیر بسزایی در مهارت دلنویسی داره.
  20. آخرین حرفتون و یا چیزی که دوست داشتید ازتون پرسیده بشه و نشد؟ نویسندگی سرگرمی خوبیه ولی شغل خوبی نیست!... . مچکرم که وقتتون گرانبهاتون رو به من اختصاص دادین. موفق و در پناه حق باشید.

مصاحبه کننده: @yasaman.Bahadory

بالا