تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

معرفی نام تمام مردگان یحیاست| عباس معروفی

• شروع کننده موضوع Alin628
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 35
  • پاسخ ها 1
ژورنالیست
ژورنالیست انجمن
Feb
152
412
63
19
بنام پروردگار قلم
نام کتاب: نام تمام مردگان یحیاست
به قلم: عباس معروفی

خلاصه:
داور هیزم شکن صاحب شش فرزند به نام‌های یحیا، مسیحا، اسماعیل، ابراهیم، میکائیل و نورسا است که در طول رمان آن‌ها را از دست خواهد داد. اما در تداعی‌واره‌ای چون زکریای پیامبر در شصت و شش سالگی و بعد از اینکه از آخرین داغ فرزندشان هفت سال گذشته است صاحب فرزندی به نام مندل می‌شود. مرگ داور، زندگی مندل... مابقی ماجرای رمان است. در این بین باید اشاره کرد که روایت رمان در خواب مندل رخ می‌دهد که همانند اصحاب کهف در زیر بهمن به خواب رفته‌است و در دوران معاصر بیدار می‌شود.

آخرین ویرایش:
ژورنالیست
ژورنالیست انجمن
Feb
152
412
63
19
سخن نويسنده درباره اثر :

«نام تمام مردگان یحیی است» رمانی تک‌صدایی و تک‌موضوعی نیست.
علت اینکه این اسم را انتخاب کردم این بود که دو تا از بچه‌های کاراکتر رمان من اسمشان یحیی است. من داستان زکریا را هم در این رمان کار کرده‌ام. وقتی زکریا در سن ۸۵ سالگی است یک ندا از خدا به او می‌رسد که ما به تو بشارت پسری به نام یحیی را می‌دهیم. او می‌گوید که خدایا من پیرم. همسر من سالخورده است و ما بچه‌دار نمی‌شویم. اما خدا می‌گوید اگر ما بخواهیم این کار را می‌کنیم. شخصیت رمان من هم همین طور است. در سن پیری بچه‌دار شده‌است. یک نوجوان در خانه دارد و قبل از آن هم هفت فرزندش را از دست داده‌است. او دائماً دغدغه جان این بچه را دارد.

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا