تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

نقد شورا نقد اولیه رمان کابوس افعی جلد سوم| سادات.۸۲

وضعیت
موضوع بسته شده است.
برترین گوینده سال ۱۴۰۲+گرافیست آزمایشی
تیم تگ
منتقد انجمن
ژورنالیست انجمن
مقام‌دار آزمایشی
برترین‌ مقام‌دار سال
Nov
391
2,372
103
21
جالب نیست
مجموعه نبرد با شیاطین یا پادشاه پریان، احضارگر و ... که معروفن این کار رو نکردن
گلم من نمیدونم نظر دادنم درسته یا نه ولی یه کتاب که میخوندم نوشته بود توی مجموعه های چند جلدی چون گذر زمان زیاده، کاراکترها تغییر میکنن پس میتونی توی وصف تغییراتشون ،این معرفی رو خیلی ظریف انجام بدی
با انیمه بخوام مثال بزنم ارن فصل ۴ رو میگم
که اخلاق و مدل موهاش و چهره ش به شدت تغییر کرده بود ولی ما با خلاقیت نویسنده تونستیم دوباره ارن رو بشناسیم

آخرین ویرایش توسط مدیر:
برترین سرپرست سال ۱۴۰۲
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده افتخاری
مدرس انجمن
تیم تگ
برترین‌ مقام‌دار سال
Oct
2,130
7,932
148
اردکان - یزد
وضعیت پروفایل
تخیل من جای پیچیده ای است، بگذارید آسوده در آن غرق شوم.
گلم من نمیدونم نظر دادنم درسته یا نه ولی یه کتاب که میخوندم نوشته بود توی مجموعه های چند جلدی چون گذر زمان زیاده، کاراکترها تغییر میکنن پس میتونی توی وصف تغییراتشون ،این معرفی رو خیلی ظریف انجام بدی
با انیمه بخوام مثال بزنم ارن فصل ۴ رو میگم
که اخلاق و مدل موهاش و چهره ش به شدت تغییر کرده بود ولی ما با خلاقیت نویسنده تونستیم دوباره ارن رو بشناسیم
درسته بانو خب ما از فصل اول تا چهار رو به ترتیب دیدیم که ارن رو شناختیم و تغییر شخصیت رو توش دیدیم. کسی نمیاد از جلد سوم بخونه رمان رو یا مثلا کسی نمیاد ارن رو از فصل چهار ببینه و انتظار داشته باشه نویسنده از اول کل ماجرا رو توضیح بده

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Nov
7
11
3
درسته بانو خب ما از فصل اول تا چهار رو به ترتیب دیدیم که ارن رو شناختیم و تغییر شخصیت رو توش دیدیم. کسی نمیاد از جلد سوم بخونه رمان رو یا مثلا کسی نمیاد ارن رو از فصل چهار ببینه و انتظار داشته باشه نویسنده از اول کل ماجرا رو توضیح بده
خب من هم نمی‌دونم درسته نظرم رو بگم یا نه
ولی اتک ان تایتان یه مانگا بود و با رمان فرق داره
اون رو باید از اول خوند به دلیل تصویری بودن رمان
ولی بازی با کلمات فرق داره.
تو بیای خلاصه‌ای کلی از جلد‌های قبل بدی، هم یادآوری‌ای میشه برای اشخاصی که خیلی وقت پیش رمانت رو خوندن و هم یه معرفی‌نامه میشه برای اونایی که جلد‌های قبل رو نخوندن و یهو پریدن جلد سوم.
از آثار فاخر می‌تونم به مدرسه‌ی خیر و شر، سایه و استخوان، مجیستریوم و من پیش از تو اشاره کنم که همین کار رو کردن و قبل از شروع جلد جدید، خلاصه‌ای ظریف و غالب از جلد قبل رو نوشتند.

درحالی که مانگا یه داستان تصویریه و نمیشه به صورت تصویری خلاصه‌های جلد قبل رو وارد کرد چون آرت خودش طولانیه و نمیشه با آرت خلاصه رو شرح داد.
ولی اوضاع تو رمان نوشتاری خیلی فرق می‌کنه.

درکل برای ما ذره‌ای فایده نداره که شما خلاصه رو وارد کنید یا نه، فقط برای کیفیت کار و پوینت مثبتی که این تکنیک داره بهتون پیشنهاد می‌دیم
در آخر راحتی شما و رضایت شما از اثرتون مهمه و نظر چندان اهمیتی نداره.
خودتون بهتر صلاح می‌دونید به هر حال

آخرین ویرایش توسط مدیر:
برترین سرپرست سال ۱۴۰۲
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده افتخاری
مدرس انجمن
تیم تگ
برترین‌ مقام‌دار سال
Oct
2,130
7,932
148
اردکان - یزد
وضعیت پروفایل
تخیل من جای پیچیده ای است، بگذارید آسوده در آن غرق شوم.
خب من هم نمی‌دونم درسته نظرم رو بگم یا نه
ولی اتک ان تایتان یه مانگا بود و با رمان فرق داره
اون رو باید از اول خوند به دلیل تصویری بودن رمان
ولی بازی با کلمات فرق داره.
تو بیای خلاصه‌ای کلی از جلد‌های قبل بدی، هم یادآوری‌ای میشه برای اشخاصی که خیلی وقت پیش رمانت رو خوندن و هم یه معرفی‌نامه میشه برای اونایی که جلد‌های قبل رو نخوندن و یهو پریدن جلد سوم.
از آثار فاخر می‌تونم به مدرسه‌ی خیر و شر، سایه و استخوان، مجیستریوم و من پیش از تو اشاره کنم که همین کار رو کردن و قبل از شروع جلد جدید، خلاصه‌ای ظریف و غالب از جلد قبل رو نوشتند.

درحالی که مانگا یه داستان تصویریه و نمیشه به صورت تصویری خلاصه‌های جلد قبل رو وارد کرد چون آرت خودش طولانیه و نمیشه با آرت خلاصه رو شرح داد.
ولی اوضاع تو رمان نوشتاری خیلی فرق می‌کنه.

درکل برای ما ذره‌ای فایده نداره که شما خلاصه رو وارد کنید یا نه، فقط برای کیفیت کار و پوینت مثبتی که این تکنیک داره بهتون پیشنهاد می‌دیم
در آخر راحتی شما و رضایت شما از اثرتون مهمه و نظر چندان اهمیتی نداره.
خودتون بهتر صلاح می‌دونید به هر حال
صحیح عزیزم. متوجه شدم منظورتون چیه💙 ممنونم اجرا می کنم روی رمان

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا