تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

نقد سینما نقد سریال la casa de papel

معاونت اجرایی بازنشسته
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
May
7,313
36,574
268
25
کرج
با سلام
خدمت همراهان تالار سینما?
59CAE09B-F593-4DF3-94BB-9EBD0E91D487.jpeg

امروز بنده اومدم یکی از سریال های مورد علاقه خودم رو برای شما نقد کنم. در نظر داشته باشید من به عنوان یک فیلم باز و با توجه به تجربه خودم براتون می‌نویس❤
پس اول یه بیوگرافی کوتاه براتون می‌ذارم

نام اسپانیایی: la casa de papel
نام فارسی: خانه‌ی کاغذی
نام انگلیسی: money heist

داستان
گروهی از دزدان منحصر به فرد به کارخانه of و timbre حمله کردند تا کامل‌ترین دزدی را در تاریخ اسپانیا انجام دهند و 2.4 میلیارد یورو به خانه بازگردند .

ژانر : اکشن , جنایی , رازآلود , هیجان انگیز

• بازیگران : Úrsula Corberó,Álvaro Morte,Itziar Ituño,Pedro Alonso,
  • کارگردان : N/A
  • کشور : اسپانیا
  • تاریخ انتشار : 2017
  • وضعیت پخش: ۴ فصل و فصل ۵ در حال ساخت

آخرین ویرایش:
معاونت اجرایی بازنشسته
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
May
7,313
36,574
268
25
کرج
سریال خانه‌ی کاغذی ابتدا توی سال ۲۰۱۷ توی شبکه‌ی تلویزیونی Antenna 14 پخش میشه فصل اول به شدت قوی بوده و توی کشور های اسپانیا، پرتغال و حتی آرژانتین پر طرفدار میشه. اما متاسفانه با شروع فصل دو بیننده ها به شدت کاهش پیدا می‌کنه و تهیه کننده ها انقدری ضرر می‌بینند که سریال رو یه پروژه شکست خورده اعلام می‌کنند.
چند وقتی می‌گذره تا ابر قهرمان دنیای سریال‌ها ( نتفیلکس) به کمک این سریال میاد.
و اینجوری میشه که بازیگر‌های این سریال که فقط تو اسپانیا معروف بودند الان جزو هنرمندان بین المللی محسوب می‌شند.?
سریال خانه‌ی کاغذی الان جزو پر بیننده ترین سریال های خارجی توی شبکه نتفیلکس هست.
انقدری که وقتی نتفیلکس دید بیننده ها همینجوری زیاد میشه درخواست ساخت فصل ۳ و ۴ رو به عوامل فیلم داد.
زبان اصلی سریال اسپانیایی و نسخه فارسی و انگلیسی سریال رو من قبول ندارم چون من آدمی هستم که هیچ چیزی اصل خود جنس برام نمیشه?
پس پیشنهاد من به شما نسخه زبان اصلی هست تا بتونید بهتر با شخصیت ها کنار بیاید.
در ادامه من شخصیت های اصلی سریال رو براتون معرفی می‌کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
معاونت اجرایی بازنشسته
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
May
7,313
36,574
268
25
کرج
وقتی سریال شروع میشه شما با یه اکیپ خلافکار و دزد آشنا میشید که به رهبری سر دسته‌اشون یعنی پرفسور قصد سرقت به خانه‌ی چاپ اسکناس اسپانیا رو دارند، طبیعتاً اولین چیزی که شاید بخواید اینه که پلیس زودتر اون‌ها رو دستگیر کنه!
اما توی این سریال خبری از آدم بده های همیشگی نیست. بهتون قول میدم این شما هستید که از اول سریال دعا می‌کنید پلیس ها نتونند این گروه رو نابود کنند?
پروفسور :
یه آدم به شدت باهوش ولی منزوی هست، کسی که به قول کارگردان سریال یه بازنده هست! اما این آدم تصورات شما رو بهم می‌ریزه و جزو قوی ترین کارکتر‌های سریال هست. آلوارو مورته به نظر من بهترین بازیگر برای این کارکتر بود!
ترکیبی از هوش، جذابیت، احمق بودن رو داشت.

برلین:
چرا رو این آدم که انقدر جذاب و کارزماتیک هست نباید کرا*ش زد؟!?
برلین جزو اون شخصیت‌هایی بود که اکثراً عاشقش بودند و رتبه‌ی اون جزو کارکترهای محبوب انقدر زیاد بود که خود پدرو آلنسو گفت: (مردم دیووانه شدند که عاشق شخصیت من هستند! حالشون اصلاً خوب نیست.) برلین شخصیت دیوونه، خودخواه و خیلی رک بگم شاید مزخرفی داره. ولی با وجود اخلاق های بدش آدم به شدت وفاداری بود ، من که به شخصه دوسش داشتم!?

توکیو:
در یک کلام به شدت روی مخ بود?
توکیو یه کله خره واقعی هست کسی که از اول سریال تا آخر سریال شما رو حرص میده، البته خیلی از جاها به لطف اون اتفاق های هیجان انگیز می ‌افته اما به هر حال من اصلاً دوستش نداشتم و با اینکه خودش رو یک زن قوی می‌دونست مثل دختربچه‌های نق نقو رفتار می‌کرد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
معاونت اجرایی بازنشسته
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
May
7,313
36,574
268
25
کرج
من چون نمی‌خوام زیاد براتون اسپویل کنم وارد جزئیات شخصیت ها نمیشم، پس از شخصیت ها فاصله می‌گیرم تا خودتون ببینید و لذ*ت ببرید.
خب اکثر سکانس های سریال توی بانک فیلم برداری شده و خب محیط جذاب و پرتنشی رو نشون میده و شما دقیقاً می‌تونید خودتون رو هم جای تیم پروفسور و هم گروگان ها بذارید.
فیلم برداری بسیار قوی بود و توی خیلی از سکانس ها انگار خودتون اونجا هستید.
طراحی لباس جزو نقاط قوت سریاله و به محض پخش شدن سریال، سرهمی‌های قرمز و ماسک‌های دالی توی سراسر دنیا پرفروش شده. انقدر که توی اکثر اعتراضات توی کشورهای مثل: لبنان، شیلی و عراق مردم با این لباس و ماسک دالی توی خیابون رفتند.
ما توی سینمای دنیا یک عالمه فیلم و سریال پلیسی داریم اما چرا این سریال انقدر محبوب شده؟
چون این سریال از مقاومت، عشق، وفاداری و صد البته خانواده میگه.

خطر اسپویل?

نکته‌ی جالب دیگه‌ی سریال اینه که توی فصل ۳ و ۴ سریال بیشتر از یک ماه هنرپیشه ها توی کلاس آب کردن طلا شرکت کردند و تمامی سکانس هایی که ضبط شده واقعی و حتی بازیگرهای که نقش جوشکار و آهنگر داشتند واقعا جوشکار و آهنگر بودند.
به طور کلی شما با این سریال؛ می‌خندید، گریه می‌کنند، هیجان زده می‌شید، شوکه می‌شید!
پس اگه دنبال یه سریال پر از حوادث غیر منتظره هستید، خانه‌ی کاغذی رو از دست ندید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا