تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

آموزش نویسندگی نکته‌های نویسندگی‌

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,695
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨
#نکته‌های_نویسندگی

بکوشید در حین نوشتنِ اثرتان به قالب آن توجه داشته باشید. فضا‌سازی قالب داستان و رمان شماست در همان اولین جمله‌ی فضاسازیِ اثرتان بکوشید به اندازه و اسم فضا اشاره کنید؛ مثلاً اگر داستانتان در یک اتاق مطالعه رخ می‌دهد، بنویسید:" اتاق مطالعه بزرگ بود و... ."

#مصطفی_باقرزاده‌

?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,695
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨
ما می‌نویسم برای اینکه انرژیمان لبریز شده است، برای اینکه حساس‌تر، زنده‌تر و کنجکاوتر از دیگران هستیم. چرا از این موهبت حداکثر بهره را نگیریم؟

#جویسکارولاوتز

?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,695
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨
نویسندگی ده درصدش نبوغ است، نود درصدش نظم و انضباط. داشتن پشتکار، تمرین و کسب تجربه در نویسندگی بسیار مهم است به طوری‌که برخی از نویسندگان برجسته و مشهور دنیا هنوز ساعات زیادی از روز خود را با نوشتن سپری می‌کنند.

#اسکار_وایلد

?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,695
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨
#نکته‌های_نویسندگی

وقتی داستان یا رمانی را می‌نویسید، نیاز است که در فضاسازی آن به جزئیات هم توجه کنید؛ ولی نیازی نیست بسیار دقیق باشد؛ مثلاً اینکه بنویسید:«رنگ مبلشان فلان است، یا رنگ در و پنجره‌هایشان چنین است و... .»
مگر اینکه به روند اثرتان کمک کند؛ مثلاً:« اگر اثرتان در مورد بدسلیقه یا خوش‌‌سلیقه بودن شخصیت یا شخصیت‌های اثر است.» ولی اگر مثلاً می‌خواهید وضعیت مالی شخصیت یا شخصیت‌های اثرتان را نشان دهید می‌توانید بنویسید:«مبل‌هایشان پوسیده یا نقش و نگارهای مبل‌‌هایشان از طلاست‌.»

#مصطفی_باقرزاده

?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,695
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨
وقتی تازه نویسندگی را آغاز کرده بودم بیشتر از هزاران نفر به من گفتند:" تو نمی‌تونی. محاله. برو سمت کاری دیگه." ولی در کمتر از سه سال به خودم و همه‌ی آن‌ها ثابت شد که من می‌توانم، توانستم، بیشتر خواهم توانست و هیچ‌کس جلودارم نیست. چرا که من علاوه بر استعدادم، باوری داشتم بلندتر از سرو که از سقف آسمان عبور کرده و به استواری کوه.

#مصطفی_باقرزاده

?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,695
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨
#نکته‌های_نویسندگی

وقتی كه غلط‌گیری می‌‌كنید بسیاری از صفات و قیود را می‌‌‌‌‌توانید حذف كنید. شما كلمات توصیفی تعدیلی زیادی دارید كه خواننده برای آن‌ها مشكل ادراكی داده و نهایتاً مفهومش پوشیده می‌‌‌ماند.

#آنتوان_چخوف

?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,695
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨
#نکته‌های_نویسندگی

خیلی محشر است که بتوانید دنیای خودتان را، هر وقت که بخواهید، خلق کنید. نوشتن خیلی لذ*ت بخش است، خیلی وسوسه‌انگیز و خیلی شفابخش است. وقتی می‌نویسم، زمان خیلی سریع می‌گذرد. من سخت در فکر موضوعی هستم و زمان به سرعت می‌گذرد. احساسِ هیجان انگیزیست.

#وودی_آلن

?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,695
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨
#نکته‌های_نویسندگی

وقتی می‌نویسم، تصویرهایی را بر می‌دارم و یکی را به دیگری وصل می‌کنم. این داستان خطیست. بعد داستان خطی را برای خواننده توضیح می‌دهم. کلمات ساده و استعاره‌های خوب؛ تمثیل خوب. پس من این کار را می‌کنم. به دقت و به وضوح توضیح می‌دهم.

#هاروکی_موراکامی

?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,695
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨
#نکته‌های_نویسندگی

اول برای خودتان بنویسید و بعداً نگران مخاطب باشید.

#استیون_کینگ

?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,695
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨
#نکته‌های_نویسندگی

گاهی وقت‌ها بهتر است حین اتفاقات داستانتان؛ علاوه بر حس بیرونی شخصیت، از حس و حال درونی شخصیت یا شخصیت‌ها هم نوشت؛ مثلاً اگر اتفاق خوبی برای شخصیتی افتاده، علاوه‌بر اینکه بنویسید:" خندید و کف زد و... ." که یک حس بیرونی‌ست، بنویسید:" از ته دل احساس می‌کرد انگار بهترین هدیه‌ی دنیا را به او داده‌اند و... ."
یا اگر پیشامد تلخی برای شخصیت یا شخصیت‌های داستانتان می‌افتد؛ علاوه بر اینکه بنویسید:" گریست و... . بنویسید:" انگار تمام غم‌های دنیا را در قلبش جمع کرده بودند."

#مصطفی_باقرزاده

?

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا