تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

همگانی ❃ پـرســش و پــاســخ نـویســـندگـــان ❃

مدیر تالار مشاوره + ناظر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر روابط عمومی
مدیر رسـمی تالار
نویسنده رسمی
مدرس انجمن
ناظر رمان
تیم تگ
برترین‌ مقام‌دار سال
Oct
801
3,284
103
21
آرزوهای محال
بسمه تعالی

تمام تلاش ما به جهت بالا بردن کیفیت آثار و پیشرفت هر چه سریع تر شما در این عرصه ست؛ لذا تقاضا دارم که هر نوع شوالی من باب قواعد و اصول نویسندگی یا عناصر اون دارید، و اگر در موردی شک دارید، اینجا مطرح کنید. تا اونجا که در توان من و دوستانم باشه پاسخگو خواهیم بود. ?

+ اسپم نفرستیم :‌)

با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Mar
2,354
1,964
148
.
سلام وقت بخیر
رمان‌های ادبی پرطرفدارترن یا محاوره‌ها؟
چه ژانرهایی خیلی محبوبن؟
زیر مجموعه‌های ژانر جنایی چی هستن؟
تفاوت ژانر درام و تراژدی چیه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
Jun
9,056
24,695
238
وضعیت پروفایل
مَن؛ نقآشِ بومِ کوچَک 🎨
سلام وقت بخیر
رمان‌های ادبی پرطرفدارترن یا محاوره‌ها؟
الان رمان‌های اینترنتی میشه گفت محاوره بیشتر طرفدار داره اما اما به طور معمول، نویسندگان در آثار جدی ادبی کلیت رمان را به شکل کتابی می نویسند و فقط برای نوشتن دیالوگ ها به شیوه ی محاوره ای و شکسته عمل می کنند.
یکی از دلایل این است که شکسته نوشتن قاعده ی دقیقی ندارد و هر کس ممکن است به شیوه ای محاوره و شکسته بنویسد. برای همین خواندن رمانی که سرتاسر آن محاوره ایست ممکن است برای خواننده دشوار باشد. و همچنین محاوره ای و شکسته نوشتن کل رمان از وزانت و ارزش ادبی آن می کاهد

چه ژانرهایی خیلی محبوبن؟

از محبوب‌ترین قالب‌های داستانی، می‌شود معمایی رو نام برد.
اما گاهی ژانر معمایی با شک‌وانتظار اشتباه گرفته میشود.
رمان معمایی تلاش می‌کند معمایی رو که به وجود اومده حل کند، اما در رمان شک‌وانتظار قراره معما به وجود بیاید

زیر مجموعه‌های ژانر جنایی چی هستن؟
در ادبیات جهانی
معمایی، جاسوسی، حقوقی، پلیسی، کاراگاهی، تریلر، هارد بویل

تفاوت ژانر درام و تراژدی چیه؟
به هنر بازنمايي يا بازنمودي از يك واقعه توسط بازيگران در صحنه و در برابر تماشاگران و يا به ديگر سخن به مجموعه‌اي كه از هرگونه نمايش تئاتري مايه گرفته باشد، درام مي‌گويند ولی تراژدي نمايشنامه‌ یا نوشته‌ای است كه به حوادث غم‌آور گره مي‌خورد و با پاياني ناشاد به اتمام مي‌رسد. براي نمايش غم و اندوه طرق مختلفي وجود دارد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا