تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

❉ دفتر تمرین منتقد | Nazanin.Raminiya ❉

وضعیت
موضوع بسته شده است.
نویسنده رسمی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
2,053
3,774
148
18
بسم‌روح‌القلم
61519_2c74eae6bfab5541e5c93d87ce284ac5.jpg

به دفتر تمرین منتقد @Nazanin.Raminiya خوش آمدید.
منتقد ارجمند زین پس تمرینات مرتبط با کارگاه آموزش نقد‌نویسی را در این تاپیک ارسال کنید؛ تا توسط مدیر تالار نقد بررسی شود.

از ارسال هرگونه اسپم و پست نامربوطه بپرهیزید!

پس از پایان آموزش‌های نقد، تاپیک قفل خواهد شد.

مدیریت تالار نقد

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
سیانور:
- نام اثر تک واژه‌ای است. پیچیدگی خاصی نداشت، ممکنه فقط برای تعدادی جلب توجه کنه؛ و در نگاه اول من کافه نویسندگان جنایی و معمایی تصور کردم

عروس نسیان:
- نام اثر ترکیبی است. درنگاه اول برای من، یک ژانر تراژدی و درام تجسم شد. واژه‌ی عروس کلیشه‌ای است! نویسنده می‌تونه یک عنوان بهتری انتخاب کنه؛ چون در طی ماه‌های اخیر، این‌قدر رمان با عنوان عروس روی سایت‌های مختلف رفته؛ که فکر نمی‌کنم کسی برای خوندنش ترغیب بشه!

قم*ار اطلس:
- نام اثر ترکیبی است. من فکر می‌کنم ژانر رمان جنایی و عاشقانه باشه؛ چون توی اکثر رمان‌هایی که قم*ار هست، به یکباره عشق به وجود میاد. یا این‌که می‌تونه ژانر جنایی، معمایی داشته باشه. قم*ار کلمه‌ای کلیشه‌ای و سطحی است؛ اما با این حال می‌تونه جذب مخاطب بالایی داشته باشه.
بررسی شد✅
بی‌نقص بود!

نقد خلاصه رمان رهایش:
- اندازه خلاصه کافی و مناسب بود. با جمله‌های مبهمی که به کار گرفته بود، می‌تونه جذب بالایی داشته باشه؛ خلاصه رمان گنگ هست و قابلیت کشش مخاطب را دارد. فکر می‌کنم درمورد دختری هست؛ که بین مشکلات و یا غم‌هایش گیر کرده!

نقد خلاصه رمان این عشق مرد می‌خواهد:
- اندازه خلاصه کمی بلند بود؛ و نسبت به رمان رهایش جذب مخاطب کمتری دارد و کمی کلیشه‌ای هست!
چون معلومه از اوم رمان‌هایی هست؛ که دختره پر از احساس‌های عاشقانه‌ست و پسره پر از خشم و کینه!
بررسی شد✅
موارد زیر رو بررسی نکردین؛
۱. همخوانی با چه‌ ژانرهای

نقد مقدمه1 :
- اندازه خلاصه مناسب بود و حس و حال عاشقی دارد. در یک نگاه به نظر زیباست؛ و همین‌طور به نظر می‌رسه رمانی قوی و جذب مخاطب بالا داشته.

نقد مقدمه2 :
- اندازه مقدمه کافی و منبع مقدمه ذکر شده.
بازهم فکر می‌کنم رمان در را*بطه با غرور زیاد؛ و عاشق شدت هست.
و همین‌طور مقدمه، باعث جذب مخاطب می‌شود.
بررسی شد✅
بی‌نقص بود!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
بررسی زوایه دید:

زوایه دید از دید سوم شخص عینی نامحدود بود؛ اما در پارت‌های بعدی ادامه نداشت و به سوم شخص محدود تغییر می‌کرد! شخصیت‌ها واضح بودند، بعضی از پارت‌ها، زوایه دیدشان به وضوح مشخص نبود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
بررسی زمان روایت
زمان روایت به کار گرفته شده، بیشتر توی زمان حال بود. جملات و چند پا*رتی هست، که با گذشته و آینده سر و کار دارد؛ یا نشان دهندع اتفاقاتی جدید هستند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا