تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
خودت شاید نمی‌دانی چه کردی با دلم اما، دل یک ادم سرسخت را بردی خدا قوت!
امیر علی اکبری گفت:دشوار ترین دوران را در دوسالی که محروم بودم سپری کردم و قبل از اینکه دو سال تمام شود به خاطر شرایط مالی یک پیشنهاد بسیار عالی از کشور ارمنستان به من دادند و حتی قرار بود ملیت را تغییر بدهم و برای آن کشور کشتی بگیرم و از آنجایی که پول وسوسه ام کرده بود به کشور ارمنستان رفتم و چهار ماه در ارمنستان بودم.

امیر علی اکبری قهرمان جهان ادامه داد:من مدام در کشتی حمله می کردم و یک جا نمی ایستادم منتها زمانی که در ارمنستان بودم، کار برایم دشوار بود که برای پول کشتی بگیرم من آدمی نبودم که بخواهم برای پول کشتی بگیرم حتی فکر می کردم که درصورتیکه قهرمان شدم چگونه با پرچم ارمنستان دور افتخار بزنم که آقای چمن گلی به من زنگ زد و گفت دوست داری برگردی به کشور ایران گفتم خیلی، من دارم اینجا میترکم که آقای چمن گلی گفت:بیا تو بیشتر سختی راه را گذرانده ای، برگردد چنانچه مدال سنگین وزن مسابقات کشتی قهرمانی جهان را بگیری زندگیت را از این رو به آن رو می کند. اگر در کشور ارمنستان مدال مسابقات المپیک می گرفتم با دلار چهار هزار تومن آن سال چهار میلیارد به من می دادند، منتها من به کشور ایران برگشتم انتخابی برای کشتی گیران برگزار کردند که به مسابقات المپیک دانشجویان رفتیم و بعد از چند برد مقابل کشتی گیران به رضا کایالپ (قهرمان جهان و المپیک) 3_ 2 باختم.

امیر علی اکبری در برگشت به ایران در تیم دانشجویان مسابقات کشتی را شروع کرد و توانست نایب قهرمان مسابقات کشتی دانشجویان دنیا شود. سپس وارد مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان شد و با کشتی هایی که گرفت عضو اصلی تیم ملی در سنگین وزن شد.

در مسابقات کشتی فرنگی جهانی سال 2013 با سه ضربه فنی به فینال رسید و در فینال 4 بر 1 کالایا را مغلوب کرد و قهرمان سنگین وزن جهان شد که تا آن زمان مدت ها بود ایران در این وزن مدال طلا نداشت.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
بستن پیشانی بند حیدر کرار توسط امیر علی اکبری

در آخر امیر علی اکبری در را*بطه با بستن پیشانی بند یا حیدر کرار برای حضور در مسابقات mma گفت :من از دوران کودکی عاشق امیر المومنین هستم خدا از من نگذرد که فکر کنیدمن به خاطر شو این کار را می کنم در صورتی که من از روزی که این ورزش را شروع کردم گفتم یامولا خودت منو کمک کن و من تا وقتی که زنده هستم پرچم ات را به دوش می کشم و خداروشکر این نوکری اهل بیت (ع) به من کادو داده شده است .فقط توکل به خدا و امیر المومنین من را نجات داد و به موفقیت رساند.

%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%A7%DA%A9%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B4.jpg

امیر علی اکبری و بابک قربانی از قهرمانان کشتی فرنگی

امیر علی اکبری و بابک قهرمانی دو دوست و دو رقیب جدی برای یکدیگر بودند، هر دو در وزن 96 کیلوگرم کشتی می گرفتند و خوب های کشتی فرنگی ایران و جهان بودند بطوری که در سال 2010 امیر علی اکبری در مسابقات جهانی 96کیلوگرم قهرمان شد و بابک قربانی قهرمان بازی های آسیایی 96 کیلوگرم شد.

پیام امیر علی اکبری به زنده یاد بابک قربانی

پهلوون شاید یه قرن بکشه تا مثل تو مادر بزاد، خدا رحمتت کنه امشب به یادت بودیم(بابک قربانی)

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%A7%DA%A9%D8%A8%D8%B1%DB%8C.jpg

نتایج و مقام های امیر علی اکبری در مسابقات کشتی قهرمانی جهانی

امیر علی اکبری در مسابقات کشتی سال 2009

امیر علی اکبری در سال 2009 موفق به کسب مدال طلای رقابت های قهرمانی آسیا شد و در همان سال مدال برنز قهرمانی جهان در هرنینگ دانمارک را کسب کرد.

امیر علی اکبری در مسابقات کشتی سال 2010

کشتی گیر امیر علی اکبری در سال 2010 با شکست سیمافی زینیچینکا از بلاروس در دیدار فینال به قهرمانی وزن 96 کیلوگرم مسابقات جهانی 2010 مسکو رسید.

امیر علی اکبری در مسابقات کشتی سال 2013

امیر علی اکبری در مسابقات جهانی 2013 مجارستان در دورهای اول، دوم و سوم کشتی گیران را به راحتی مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد، اکبری در نیمه نهایی مقابل رضا کایالپ قهرمان جهان و المپیک از کشور ترکیه به پیروزی رسید و به فینال مسابقات راه پیدا کرد و در دیدار پایانی مقابل هیکی نابی از استونی(نایب قهرمان المپیک) با نتیجه 4 بر 0 به پیروزی رسید و مدال طلای 120 کیلوگرم جهان را کسب کرد.

امیر علی اکبری موفق شد نخستین مدال طلای کشتی فرنگی ایران در سنگین وزن را کسب کند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
مدال ها و افتخارات امیر علی اکبری

مسابقات کشتی قهرمانی جهانی

برنز مسابقات جهانی 2009 هرنینگ در وزن 96 کیلوگرم

طلا مسابقات قهرمانی جهان 2010 مسکو در وزن96 کیلوگرم

طلا مسابقات قهرمانی جهان 2013 بوداپست در وزن 120 کیلوگرم

مسابقات کشتی قهرمانی آسیا

طلا مسابقات قهرمانی آسیا 2009 پاتایا در وزن 96 کیلوگرم

مسابقات جهانی MMA

نقره مسابقات 2016 ریزین 120 کیلوگرم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا