تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

مهدی جهانی (خواننده)

IVI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jan
2,545
59
168
jahanimehdi-photokade-com-1.jpg

بیوگرافی مهدی جهانی​

مهدی جهانی متولد 19 فروردین 1369 در تهران ، خواننده و آهنگساز است.
فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته برنامه ریزی فرهنگی می باشد که ترانه سرایی نیز می کند و تجربه یک ممنوع الکاری کوتاه 6 ماهه نیر در کارنامه خود دارد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

IVI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jan
2,545
59
168

خانواده​

در تهران از مادری با اصالت شیرازی و پدری گیلانی به دنیا آمد، پدر و مادرش هر دو زمانی که در هندوستان دانشجو بودند ازدواج کردند.
مهدی یک برادر بزرگتر متولد هند دارد و خودش و برادر کوچکترش متولد تهران هستند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

IVI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jan
2,545
59
168

پدر و برادر هنرمند​

پدرش آقای محمد جهانی مدیر و موسس رادیو ورزش، رادیو آوا و مدیر رادیو پیام و رادیو تهران می باشد که سابقه قدیمی در گزارشگری فوتبال دارد.
مادرش خانه دارد بود و برادر هم از برنامه سازان رادیویی می باشد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

IVI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jan
2,545
59
168

علاقه به موسیقی​

ریشه علاقه موسیقی ام به شغل پدرم باز می گردد، من از بچگی در استودیوی های رادیو بودم و پدر هم بزرگترین آرشیو موسیقی در ایران را داشت.
یادم هست ما یه کمد بزرگ از سی دی، ریل و کاست از انواع موسیقی کشورها داشتیم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

IVI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jan
2,545
59
168

از کلاس گیتار​

با آهنگسازی هایی که در رادیو انجام می شد به موسیقی علاقمند شدم و به کلاس های گیتار رفتم اما پدرم برای ورود به هنرستان موسیقی موافقت نکرد.
با این حال کنار تحصیلات کلاسیک فعالیت موسیقی را نیز پیگیری می کردم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

IVI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jan
2,545
59
168

آلبوم مجوز دار​

در سال 1388 وقتی دانشجو بود آلبوم دنیای خواب را با تهیه کنندگی هم کلاسی اش امید معلم (پسر علی معلم) ضبط کرد اما کار 4 سال بعد مجور گرفت.
ناگفته نماند آلبوم کتاب سرنوشت اولین آلبوم او بود که به دلیل بی برنامگی شرکت پخش، در انتشار آلبوم و جذب مردم شکست خورد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

IVI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jan
2,545
59
168

شهرت​

ترک همنفس و خورشیدک زیبا از آلبوم دنیای خواب او به شدن مورد استقبال گرفت بخصوص آهنگ خورشیدک زیبا بارها در تلویزیون و برنامه های ورزشی پخش شد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

IVI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jan
2,545
59
168

همکاری با علیشمس​

مهدی جهانی تجربه چند همکاری موفق با علیشمس را داشته و حالا ارتباط نزدیک و دوستی صمیمی با این خواننده و آهنگساز دارد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

IVI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jan
2,545
59
168

ممنوع الکاری​

مهدی جهانی سال ها پیش به مدت 6 ماه بدلیل انتشار ویدیو کلیپ های بدون مجوز در فضای مجازی ممنوع الکار شد که او از آن دوران به خوبی یاد می کند!
ایشان اولین بار در شهریور 1396 نخستین کنسرت خود را در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی برگزار کرد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

IVI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jan
2,545
59
168

ترانه سرایی​

من هیچ ادعایی راجب ترانه سرایی ، آهنگسازی و حتی خوانندگی ندارم.
هر کاری میکنم دلی هستش و ترانه هایی که می نویسم وصف حال اون روزام با زبان خودم و با کلمات ساده‌ای که بلدم می نویسم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا