تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

نقد کاربران نقد رمان اریتما | *SHAKIBAgh*

• شروع کننده موضوع *SHAKIBAgh*
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 234
  • پاسخ ها 4
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Aug
54
940
93
رمان: اِریتما
ژانر: فانتزی، درام، عاشقانه
نویسنده: SHAKIBAgh
لحن: ادبی
از زبان: سوم شخص و اول شخص
ناظر: @@ReiHane
خلاصه رمان اِریتما از shakibagh:
باید گشت به دنبال آشنایی؛ آن کس که بتواند دخترک را در این دنیا ماندگار سازد.
تا دخترک بتواند با عشق او، گرگینه‌های هم‌خونش را رام کند!
باید گشت، دنبال مردی خون‌خوار، خون‌آشامی که با او یکی شود.
هرچند که دشمن‌اند!
رازی سر به مُهر که زندگی دخترک را احاطه کرده!
آیا می‌توان چشم به روی تمام دشمنی‌ها بست و عاشق شد؟
با ما همراه باشید.

پ.ن: اریتما در زبان یونانی، مترادف لوپوس و به معنای گرگ و سرخیِ جدا شده است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
Jul
12,194
58,179
270
سވހیܣ
وضعیت پروفایل
یه متن پاک شده...
با سلام خدمت نویسنده گرامی
عالی بود
سیر مناسب و داستان کامل و بی‌نقص
با اینکه شاید خون‌آشام‌ها و گرگینه ها کمی کلیشه شده باشند اما نویسنده به خوبی توانسته مرزهای کلیشه بودن را در هم بشکند و تا به حال عالی بود و امیدوارم همین طور ادامه بدهد
خسته نباشی و به امید موفقیت?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Jun
1,906
11,206
168
مرگ برگشته
وضعیت پروفایل
Livin La Vida Broka
از نظر من به شدت قشنگ بود، بیشتر رمان های ژانر فانتزی و تخیلی کلیشه هستن اما این رمان بیان قوی داشت و برای همین از کلیشه بودن خارج میشد. درکل حس قوی رمان و بیان خوب و تصویر پردازی خوبی که داشته باعث شده که یه رمان خیلی خوب با سطح بالا باشه.
امیدوارم که همینجوری هم پیش بره **

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Aug
54
940
93
با سلام خدمت نویسنده گرامی
عالی بود
سیر مناسب و داستان کامل و بی‌نقص
با اینکه شاید خون‌آشام‌ها و گرگینه ها کمی کلیشه شده باشند اما نویسنده به خوبی توانسته مرزهای کلیشه بودن را در هم بشکند و تا به حال عالی بود و امیدوارم همین طور ادامه بدهد
خسته نباشی و به امید موفقیت?
از نظر من به شدت قشنگ بود، بیشتر رمان های ژانر فانتزی و تخیلی کلیشه هستن اما این رمان بیان قوی داشت و برای همین از کلیشه بودن خارج میشد. درکل حس قوی رمان و بیان خوب و تصویر پردازی خوبی که داشته باعث شده که یه رمان خیلی خوب با سطح بالا باشه.
امیدوارم که همینجوری هم پیش بره **
خوشحالم که خوشتون اومده عزیزان و ممنونم ازتون که وقت گذاشتید و مطالعه کردید 977.gif :aiwan_light_heart:

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
کاربر انجمن
Sep
1,299
5,654
148
خلوچلستان
وضعیت پروفایل
وَ دَر نَهایَت این مَن هَستَم که غَرق دَر آرامِشَم اَما سیراب نیستَم و باز خواهان آنَم!
دیلام و خسته نباشید به نویسنده‌ی عزیز!
حس میکنم نقدم این‌جا، جاش خالیه!?
اول از همه بگم که واقعاً انتخابِ زاویه دیدِ دانای کل در بعضی موارد و اول شخص خیلی رمان رو از اون مقدار کمِ یکنواختی در آورده و جذابش کرده و بایستی به این کارتون احسنت گفت!
و اینکه منظور از یکنواختی، دلیل بر این نیست که قلمتون ضعیفه یا رمانتون مشکلی داره؛ نه جانا، قلم شما در سطح ادبیِ متوسط رو به بالا هستش و مطمئنم پتانسیل این رو دارید که به سطحِ حرفه‌ایِ ادبی برسونید!
حقیقتاً بایستی اعتراف کنم که من چنین رمان‌هایی رو به هیچوجه سمتشون نمیرم و نمیخونمش چون نمیتونم زیاد درکشون کنم ولی خب.. به پیشنهاد ی فردی، رفتم و خوندمش و به شخصه میگم؛ عالی بود!?
این تیکه بسیار بسیار قابل اهمیت هستش که توصیفاتتون به شدت عالی و قشنگ بودن و خیلی به جزئیات پرداختید که مسلماً چون رمان هستش کار درست و بجایی هستش.
و در مورد رمان بگم که سیر خوفی داره و تا اینجا من رو دل‌زده نکرده و باعث شده منتظر قسمت‌های بعدیش از جانب شما باشم!?
راجب اسم رمان بگم که خیلی قشنگ و گیرا هستش و هم کوتاهه و پر مفهوم!
و اما ژانر! فانتزی و درام و عاشقانه، کاملاً درست هستش و با وجود اینکه فانتزی هستش و فانتزی کاملاً در تلاشه که باور پذیری رو نقض کنه، درام و عاشقانه میان وسط و به رمان چاشنیِ باور پذیری اضافه میکنن! یک جورایی پارادوکس میشه به نظرم و این خیلی خیلی از نظرم جذابه!!
راجب جلد هم بگم که زیبا بود! مخصوصاً با معنیِ اریتما که گفتید به معنی گرگ و سرخیِ جدا شده هستش، هماهنگیِ قشنگی داشت.. در این زمینه خوب عمل کردید!
از نظرم این رمان قطعاً بدون نقص هستش ولی خب بایستی تا آخرش پیش بریم تا ببینیم این بی نقصی رو حفظ میکنین یا نه!
به امید موفقیت‌های روزانه‌تون!??
پ.ن: امیدوارم از نقدم راضی باشید?

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا