تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

نقد کاربران نقد رمان برزخ جهنمی| کتایون

• شروع کننده موضوع WiNtEr WiNd1995
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 232
  • پاسخ ها 2
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Oct
3,061
8,743
193
åñžåȽȋ
وضعیت پروفایل
آخه بعد از تو تو قلب من آتیشه آخه دلتنگی غرور مگه حالیشه؟! ❤️‍??
عنوان رمان : برزخ جهنمی
ژانر: عاشقانه - اجتماعی
نویسنده: کتایون99
خلاصه:
دلوین دختری ست که گذشته‌ی پر پیچ خم و پر دردی دارد. پدر مادر وی هنگامی که او تنها دو سال بیشتر نداشت از هم جدا شده و دلوین به خوبی یاد گرفته است، به بودن هیچ کس در زندگیش اعتماد نکند! او به قدری تنهاست و تنهاییش عمیق است که هیچ بشری حق ورود به سرزمین مقدس تنهایی اش را ندارد. زندگی ساز مخالف می‌زند اما دلوین همچنان استوار یکه و تنها درد را به دوش می‌کشد و زخم های کاری ای که تقدیر به او می‌زند را به جان می‌خرد. همه چیز دردناک و زجر آورد پیش می‌رود درد به حد اعلا می‌رسد تا اینکه پسری از راه می‌رسد، پسری از جنس امید و...
رمان برزخ جهنمی

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
کاربر انجمن
Sep
1,299
5,654
148
خلوچلستان
وضعیت پروفایل
وَ دَر نَهایَت این مَن هَستَم که غَرق دَر آرامِشَم اَما سیراب نیستَم و باز خواهان آنَم!
دیلام و خسته نباشید به نویسنده‌ی عزیز!
اول از همه می‌ریم سراغ اسمِ رمانتون-> بگم که برزخ یعنی به معنای ی عالمی که بین دنیا و آخرت هستش ی جورایی بلاتکلیفی رو نشون میده! جهنم که مشخصه! یعنی ی جای داغ و خیلی گرم برای گناه‌کاران که اون‌جا مجازات میشن.
نتیجه‌ی کلیِ اسمِ رمان: برزخ جهنمی یعنی بلاتکلیفیِ شکنجه‌گر یا همچین چیزی که نشون دهنده‌ی کلِ محتویات زندگیِ شخصیت اصلیِ یعنی دلوین هستش که بایستی بین بدتر و بدترین یکی رو انتخاب کنه!

رمان:
درمورد خودِ رمان بگم که به صورت عامیانه نوشته شده و کاملاً قابل فهم هستش برای مخاطب؛ البته منکر این نمی‌شم که رمان‌های ادبی نامأنوس یا غیر‌قابل فهم یا بد هستن! به هیچ‌وجه! هردوی اون‌ها برای ما مخاطبان عزیز و ارزشمنده! رمان آروم آروم داره پرده از راز‌ها بر می‌داره و اینجوری نیست که یهویی بیاد مخاطب رو با اطلاعات زیادی خفه کنه!
پارت‌های رمان، دارای پارادوکس هستند یعنی ی پارت دارای طنز و شیرینی و پارت دیگه دارای تلخی و غم! این از نظر من یک امتیاز مثبت هستش که نشون میده نویسنده به راحتی می‌تونه کنترل کنه که این پارت چجوری تموم شه و با چه حسی پایان بیابه!
جدا از اینکه ناظر ایشون هستم، اشکالات نگارشی‌ای مشاهده نمی‌کنم و اینکه نویسنده دیالوگ‌های متاثر‌کننده‌ای می‌نویسه که باعث میشن مخاطب بیشتر و بیشتر جذبِ داستان بشه!
و ی حقیقتی رو بگم که من هنگامی که داشتم رمان رو می‌خوندم البته اوایل، زیاد به این نکته که داستان بر اساس زندگیِ واقعی هست دقت نکرده بودم و فکر کردم رمانی ساخته‌ی ذهنه! ولی حالا می‌گم که با اینکه این رمان بر اساس واقعیت هستش، نویسنده کاملاً تونسته درست و به موقع اتفاقات رو شرح بده و هیچ اتفاقی بی موقع و اضافه ذکر نشده!

آخرین مورد هم بگم که جلدِ رمانتون رو خیلی دوس دارم و به نظرم کاملاً شرح‌دهنده‌ی رمانتونه!

از نویسنده متشکرم که وقتش رو در اختیار ما گذاشته و چنین رمانی رو به ما تقدیم کرده! خواهشمندم که تا آخرش ادامه بدن که بنده به شخصه پارت به پارت همراه ایشون هستم! به امید چاپ شدن رمانتون و قلمتون جاودان!?

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
Oct
3,061
8,743
193
åñžåȽȋ
وضعیت پروفایل
آخه بعد از تو تو قلب من آتیشه آخه دلتنگی غرور مگه حالیشه؟! ❤️‍??
دیلام و خسته نباشید به نویسنده‌ی عزیز!
اول از همه می‌ریم سراغ اسمِ رمانتون-> بگم که برزخ یعنی به معنای ی عالمی که بین دنیا و آخرت هستش ی جورایی بلاتکلیفی رو نشون میده! جهنم که مشخصه! یعنی ی جای داغ و خیلی گرم برای گناه‌کاران که اون‌جا مجازات میشن.
نتیجه‌ی کلیِ اسمِ رمان: برزخ جهنمی یعنی بلاتکلیفیِ شکنجه‌گر یا همچین چیزی که نشون دهنده‌ی کلِ محتویات زندگیِ شخصیت اصلیِ یعنی دلوین هستش که بایستی بین بدتر و بدترین یکی رو انتخاب کنه!

رمان:
درمورد خودِ رمان بگم که به صورت عامیانه نوشته شده و کاملاً قابل فهم هستش برای مخاطب؛ البته منکر این نمی‌شم که رمان‌های ادبی نامأنوس یا غیر‌قابل فهم یا بد هستن! به هیچ‌وجه! هردوی اون‌ها برای ما مخاطبان عزیز و ارزشمنده! رمان آروم آروم داره پرده از راز‌ها بر می‌داره و اینجوری نیست که یهویی بیاد مخاطب رو با اطلاعات زیادی خفه کنه!
پارت‌های رمان، دارای پارادوکس هستند یعنی ی پارت دارای طنز و شیرینی و پارت دیگه دارای تلخی و غم! این از نظر من یک امتیاز مثبت هستش که نشون میده نویسنده به راحتی می‌تونه کنترل کنه که این پارت چجوری تموم شه و با چه حسی پایان بیابه!
جدا از اینکه ناظر ایشون هستم، اشکالات نگارشی‌ای مشاهده نمی‌کنم و اینکه نویسنده دیالوگ‌های متاثر‌کننده‌ای می‌نویسه که باعث میشن مخاطب بیشتر و بیشتر جذبِ داستان بشه!
و ی حقیقتی رو بگم که من هنگامی که داشتم رمان رو می‌خوندم البته اوایل، زیاد به این نکته که داستان بر اساس زندگیِ واقعی هست دقت نکرده بودم و فکر کردم رمانی ساخته‌ی ذهنه! ولی حالا می‌گم که با اینکه این رمان بر اساس واقعیت هستش، نویسنده کاملاً تونسته درست و به موقع اتفاقات رو شرح بده و هیچ اتفاقی بی موقع و اضافه ذکر نشده!

آخرین مورد هم بگم که جلدِ رمانتون رو خیلی دوس دارم و به نظرم کاملاً شرح‌دهنده‌ی رمانتونه!

از نویسنده متشکرم که وقتش رو در اختیار ما گذاشته و چنین رمانی رو به ما تقدیم کرده! خواهشمندم که تا آخرش ادامه بدن که بنده به شخصه پارت به پارت همراه ایشون هستم! به امید چاپ شدن رمانتون و قلمتون جاودان!?
قشنگترین نقد ممکن بود دقیق و بی نقص و واقعا از این همه نظر مثبت به وجد اومدم و نمیدونم چی بگم ??? تا وقتی مخاطبهای دقیق و ارزشمندی مثل تو دارم نوشتن شیرین تر کار ممکن میشه. بی تعارف میگم نصف انگیزه ی نوشتن من به خاطر نگاه قشنگ تو به رمانمه ????

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا