تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

بیوگرافی حمید صفت| خواننده ایرانی

May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
خودت شاید نمی‌دانی چه کردی با دلم اما، دل یک ادم سرسخت را بردی خدا قوت!
حمید صفت

• ۱زندگی‌نامه
  • ۲بازداشت و آزادی
  • ۳تک‌آهنگها
  • ۴منابع
  • ۵پیوند به بیرون

زندگی‌نامه[ویرایش]

پدر و مادر صفت وقتی او کودک بود از هم جدا شدند. مادر او در حدود سال ۱۳۸۴ با مردی به نام هوشنگ ازدواج کرد و با او در آلمان زندگی می‌کرد.[۳]
صفت قرار بود از جمله بازیگران نمایش لامبورگینی به کارگردانی سیامک صفری باشد که در مجموعه شهرزاد تهران روی صحنه رفت. از آنجا که رپرها در ایران مجاز به اجرا نیستند، او فقط یک شب روی صحنه رفت و از آن به بعد از همراهی این گروه محروم شد.[۴][۵][۶] وی همچنان در ایران به سر می برد. از ویژگی‌های آثار صفت پرداختن به مسائل روز، در عین تقیّد ملی و دینی است.[۷]

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
220px-Hamid-sefat-alo-khoda1.jpg

حمید صفت در کاور ترانه «الو خدا»

اطلاعات پس‌زمینه

نام(های) دیگر حمید صفت

زاده ۱۸ مرداد ۱۳۷۲ ‏(۲۷ سال)

تهران

خاستگاه ایرانی

سبک رپ فارسی، هیپ هاپ

پیشه

خواننده ترانه‌سرا

ناشر(ان) رادیو جوان

همکاری‌های مرتبط امیرعباس گلاب، شایان اشراقی، علی لهراسبی، محسن بازرگان

آلبوم پرآوازه عجایب شهر

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
بازداشت و آزادی[ویرایش]

در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، حمید صفت به قتل شوهر مادرش اعتراف کرد. او گفت ناپدری‌اش مردی تندخو بوده و مدام مادرش را کتک می‌زده‌است.[۳][۸] وی پس از بازداشت به زندان رجایی‌شهر بند زندانیان اعدامی انتقال یافت. پزشکی قانونی اعلام کرده بود پدرخواندهٔ حمید صفت به دلیل «خونریزی و آسیب مغزی در اثر اصابت جسم سخت به آهیانه راست متوفی» فوت کرده‌است.[۹]

وی در تاریخ ۶ خرداد ۹۷ با وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. کمیسیون ۷ نفره پزشکی قانونی در گزارش خود ۵۰ درصد علت مرگ مقتول را بیماری وی اعلام کرده‌است.[۱۰]
وی همچنین مدتی بعد از آزادی، ترانه‌ای به نام «عجایب شهر» خواند که در مورد در مورد دوران حبس وی و سپس آزادی وی است.[۱۱]

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
تک‌آهنگها[ویرایش]

• الو خدا
  • تو دلی
  • سندروم دیو ( با همراهی شایان اشراقی )
  • شاه کش (تیتراژ فیلم)
  • مشکل دار (آهنگ ورود به رینگ امیر علی اکبری)
  • ساتوری
  • عجایب شهر
  • من دیوانه نیستم (تیتراژ فیلم)
  • قفس (همراه با علی لهراسبی)
  • ققنوس (آلبوم کالیبر ۲۴ از کمپانی ۱۳)
  • هیهات
  • دیوونس
  • Hotline Bling
  • فیک
  • بخشش (با همراهی امیرعباس گلاب)
  • End of Line
  • سوختگان
  • هیس معلومه کجایی (با همراهی محسن بازرگان)
  • چرا
  • نگو شهید
  • توسل
  • هیس بهشت (ریمیکس با همراهی مجید اصلاحی)
  • جوزدانی ام

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
حمید صفت متولد ۱۸ مرداد ۱۳۷۲ در تهران، خواننده است.

او یک دهه هفتادی که خیلی زود معروف شد، چهره ای متفاوت که فعالیت اش زیرزمینی و غیرمجاز است اما هوادارانش زیادن، می گوید من یاغی ام اما احمق نیستم !

حمید صفت فعالیت خود را از دوران راهنمایی به همراه دوستش علی رهرو شروع به ساخت موزیک رپ زیرزمینی کرد الگویش را افرادی مثل امینم و ۵۰سنت معرفی میکند، اولین آهنگش موزیکی بنام خیابانی ها بود

صفت می گوید سبک رپ بیشتر به روحیه زندگی ام میخورد و بهتر میتونستم خودمو تخلیه کنم.

القاب و گروه زد و بند

لقب حمید در ابتدا حمید ابتکار بود اما بعدها ترجیخ داد همون اسم و فامیلی اش باشد، او پس از مدتی فعالیت گروه زد و بند رو بنا نهاد و شروه به ساخت اهنگ های گروهی کرد.

hamidsefat1.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
یاغی هستم …

می گوید بچه یاغی هستم، یاغی را چریکی بودن می داند و از بچگی شر بود و تو کار حد و مرز ندارد ولی می گوید احمق نیستم و در کنارش سیاست دارم و حرفم را توسط مردم به کرسی می نشونم !

الگو : چمران !

حمید صفت می گوید چمران از آدم هایی هست که درس می گیریم ازشون ! و بشتر علاقمند به چریکی بودن اش است و موزیک ویدیویی رو نیز در استایل دکتر چمران بصورت چریکی منتشر داده است.

به بازیگری و کارگردانی علاقه دارد، تمایل دارد یک فیلم کوتاه بسازد و فعالیتی هم در حوزه طراحی لباس دارد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
May
13,949
20,889
238
Shz
وضعیت پروفایل
درآمد و ازدواج

فعلا مجرد است و با خانواده زندگی می‌کند، برای گذران زندگی تکست نوشته و فروخته ، البته دوست دارد ازدواج کند و صاحب فرزند پسر شود.

رپ و پاپ و مهاجرت و ریش

می گوید اگر بهش فشار بیارن و مجبور شود از ایران می رود، اعتقاد دارد اگر رپ مجوز کنسرت بگیرید پاپ خوان ها تعطیل می شوند، مدل ریشش رو می گوید با برنامه بود و الان تو جامعه مد شده است !

رپ با جواز تناقض داره

من حرفم مشخصه، جواز حرفم رو تغییر می ده.

من اگه می خواستم حرفمو تغییر بدم اصلا نمی گفتم من حاضر نیستم شعرم رو ادیت کنم ولی طبیعتا کسانی که برای این کارها مجوز صادر می کنند برای خودشون قواعدی دارند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا