تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

مشــاوره مشاوره پرورش ایده و ویراستاری

• شروع کننده موضوع سادات.۸۲
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 274
  • پاسخ ها 46
وضعیت
موضوع بسته شده است.
برترین سرپرست سال ۱۴۰۲
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده افتخاری
مدرس انجمن
تیم تگ
برترین‌ مقام‌دار سال
Oct
2,130
7,938
148
اردکان - یزد
وضعیت پروفایل
تخیل من جای پیچیده ای است، بگذارید آسوده در آن غرق شوم.
Negar-1698782748322.png

نویسندگان، مهندسان روح بشریت هستند اما مشاورین، پیمانکاران رمان، داستان و آثار مهم می باشند!

* نویسنده عزیز لطفا با مشاور خود نهایت همکاری را داشته باشید.

* در صورتی که با مشاور همکاری نکنید و مشاور گزارش دهد، رمان شما تا زمان ارتقا، قفل خواهد شد.

درخواست کننده: @MIN3RVA
مشاور: @ارغنونِ خاک بر سر

|مدیریت بخش کتاب|

آخرین ویرایش توسط مدیر:
▪️سردبیر روزنامه ربلز▪️
نویسنده
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
منتقد انجمن
ژورنالیست انجمن
برترین‌ مقام‌دار سال
Nov
882
5,055
118
« لـبِ شَط »
وضعیت پروفایل
[وضعیت خاصی ندارم.]
درود. نویسنده‌ی عزیز لطفا یک پارت از رمان رو ارسال کنید و هم‌چنین ایده‌ی رمان‌تون رو برام شرح بدید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
برترین سرپرست سال ۱۴۰۲
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده افتخاری
مدرس انجمن
تیم تگ
برترین‌ مقام‌دار سال
Oct
2,130
7,938
148
اردکان - یزد
وضعیت پروفایل
تخیل من جای پیچیده ای است، بگذارید آسوده در آن غرق شوم.
آخرین ویرایش توسط مدیر:
▪️سردبیر روزنامه ربلز▪️
نویسنده
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
منتقد انجمن
ژورنالیست انجمن
برترین‌ مقام‌دار سال
Nov
882
5,055
118
« لـبِ شَط »
وضعیت پروفایل
[وضعیت خاصی ندارم.]
آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده
نویسنده
Sep
215
754
93
22
Tehran
وضعیت پروفایل
Absolute silence
سلام گلم
کلیات داستان رو تایید صد در صدی نکردم
اما مضمون کلی به حواشی جنگ سرد می‌پردازه
از سطح خانواده‌های درگیر جنگ شروع میکنیم و تا سال‌های بعد از فروپاشی دولت شوروی ادامه میدیم
داستان اصلی حول محور یه قتل خانوادگی می‌گرده که اعضای داخلی حکومتی رو تحت شعاع قرار دادن
از کارکترها نمیتونم چیز زیادی بگم چون ارتباطات تا حدودی پیچیده‌ست و اگر بخوایم بهش بپردازیم طولانی میشه
داستان از دیدگاه راوی نوشته میشه اما کارکتر اصلی مونثه‌
لوکیشن‌های اصلی داستان بیشتر توی جماهیر شوروی، اسپانیا و آلمان شرقی توی زمان گذشته در گردشه؛ برای زمان حال هم تصمیم‌گیری قطعی نداشتم.
دیگه نمی‌دونم چی اضافه کنم، اگر مبحثی هست بفرمایید توضیح بدم عزیزم

آخرین ویرایش توسط مدیر:
▪️سردبیر روزنامه ربلز▪️
نویسنده
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
منتقد انجمن
ژورنالیست انجمن
برترین‌ مقام‌دار سال
Nov
882
5,055
118
« لـبِ شَط »
وضعیت پروفایل
[وضعیت خاصی ندارم.]
سلام سلام،
ایول حاجی
اول این‌که باید تاریخ شوروی و جنگ جهانی رو بدون تحریفات و کامل بخونی از منبع بی‌طرف. بعدشم این‌که ژانرتو چی انتخاب کردی؟ و این‌که نگران طولانی شدنش نباش من این‌جام که بهت کمک کنم و موظفم بابتش. اینم بگم که بخوای از اول انقلاب روسیه و تیرباران خانواده سلطنتی تا آخر فروپاشی بنویسی کلی زمان می‌بره و پروژه بزرگیه. بافت داستانت ادبیه یا معیار؟ زمانت رو توی گذشته نگه دار و زمان حال رو از زبان یه پیرزن ( که شخصیت اصلیه) تعریف کن. شناسنامه شخصیت‌هاتو کامل بنویس تا چیزی کم نشه، توی انتخاب اسم‌هات دقت کن با ملیت و نژاد افراد هم‌خونی داشته باشه.

سلام گلم
کلیات داستان رو تایید صد در صدی نکردم
اما مضمون کلی به حواشی جنگ سرد می‌پردازه
از سطح خانواده‌های درگیر جنگ شروع میکنیم و تا سال‌های بعد از فروپاشی دولت شوروی ادامه میدیم
داستان اصلی حول محور یه قتل خانوادگی می‌گرده که اعضای داخلی حکومتی رو تحت شعاع قرار دادن
از کارکترها نمیتونم چیز زیادی بگم چون ارتباطات تا حدودی پیچیده‌ست و اگر بخوایم بهش بپردازیم طولانی میشه
داستان از دیدگاه راوی نوشته میشه اما کارکتر اصلی مونثه‌
لوکیشن‌های اصلی داستان بیشتر توی جماهیر شوروی، اسپانیا و آلمان شرقی توی زمان گذشته در گردشه؛ برای زمان حال هم تصمیم‌گیری قطعی نداشتم.
دیگه نمی‌دونم چی اضافه کنم، اگر مبحثی هست بفرمایید توضیح بدم عزیزم

آخرین ویرایش توسط مدیر:
▪️سردبیر روزنامه ربلز▪️
نویسنده
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
منتقد انجمن
ژورنالیست انجمن
برترین‌ مقام‌دار سال
Nov
882
5,055
118
« لـبِ شَط »
وضعیت پروفایل
[وضعیت خاصی ندارم.]
سلام سلام،
ایول حاجی
اول این‌که باید تاریخ شوروی و جنگ جهانی رو بدون تحریفات و کامل بخونی از منبع بی‌طرف. بعدشم این‌که ژانرتو چی انتخاب کردی؟ و این‌که نگران طولانی شدنش نباش من این‌جام که بهت کمک کنم و موظفم بابتش. اینم بگم که بخوای از اول انقلاب روسیه و تیرباران خانواده سلطنتی تا آخر فروپاشی بنویسی کلی زمان می‌بره و پروژه بزرگیه. بافت داستانت ادبیه یا معیار؟ زمانت رو توی گذشته نگه دار و زمان حال رو از زبان یه پیرزن ( که شخصیت اصلیه) تعریف کن. شناسنامه شخصیت‌هاتو کامل بنویس تا چیزی کم نشه، توی انتخاب اسم‌هات دقت کن با ملیت و نژاد افراد هم‌خونی داشته باشه.
پیرزنه که گفتم، بعد از مثلا سال‌ها رفته یه کشور دیگه و بازماندس، حالا می‌تونه برای هرکی تعریفش کنه. شروع رمانت رو پرتلاطم درست کن مثلا توی بحبوحه سخنرانی‌های لنین یا انقلاب و... .

آخرین ویرایش توسط مدیر:
▪️سردبیر روزنامه ربلز▪️
نویسنده
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
منتقد انجمن
ژورنالیست انجمن
برترین‌ مقام‌دار سال
Nov
882
5,055
118
« لـبِ شَط »
وضعیت پروفایل
[وضعیت خاصی ندارم.]
برای ویراستاری مشکلی داری جانم؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:
▪️سردبیر روزنامه ربلز▪️
نویسنده
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
منتقد انجمن
ژورنالیست انجمن
برترین‌ مقام‌دار سال
Nov
882
5,055
118
« لـبِ شَط »
وضعیت پروفایل
[وضعیت خاصی ندارم.]
و این‌که برای شخصیت اصلیت، در موضوع شناسنامه نویسی و شخصیت پردازیش فقط به ویژگی‌های بیرونیش اکتفا نکن!
مثلا افکار سیاسیش، نظرش درباره سوسیالیسم، مشکلات روانیش، احساسات بهم ریخته‌ش، میزان شجاعتش، خواسته‌هاش و رنج‌های درونیش رو برای خودت بنویس. اخلاقیات خاصی که براش انتخاب می‌کنی توی روند داستان خیلی تاثیر داره.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده
نویسنده
Sep
215
754
93
22
Tehran
وضعیت پروفایل
Absolute silence
@ارغنونِ خاک بر سر
خب اولا بگم که خیلی خوشحالم مشاور مشتاقی گیرم اومده
نکته اول اینکه کاراکال یه رمان تاریخی نیست اما توی تاریخ جریان داره؛ من اسم‌ها، لوکیشن‌ها، سال رویدادها و... همه رو از واقعیت و طبق فرهنگ اون کشورها برداشتم. آداب و رسوم، طرز تفکر سیاسی و... رو با ظرافت و وسواس خاصی جا دادم توی پیرنگ اصلی داستان چون همونجور که گفتم خیلی تاکید دارم روی رئالیسم کارم.
درمورد داستان اصلی یه شرح کلی بگم برات. واقعا به نکته‌ی خوبی اشاره کردی، تیرباران خانواده سزار روسیه! در اصل ابتدای رمان من از دوسال قبل از انحلال دولت شوروی شروع میشه که استارتش با تیرباران خانواده‌ای کمونیست کارکتر اصلی منه. زبان داستان هم راوی ادبیه.
پشت پرده قتل این خانواده نامشخص میمونه تا اینکه توی کل داستان بهش بپردازیم اما می‌خوام یکی از جرقه‌های شروع منحل شدن دولت گورباچف رییس جمهور وقت شوروی از همین خانواده باشه. پس نیاز به رمز و راز و اسناد مهم دولتی داریم.
سکانس بعدی داستان از خود شخصیت اصلی شروع میشه که سالهاست به عنوان یه جاسوس برای دولت روسیه خدمت کرده. این آدم تفکرات سوسیالیستی عمیقی داره بدون اینکه فهم حقیقی از گذشته خودش داشته باشه؛ حالا توی قسمت معرفی شخصیت‌ها بیشتر توضیح میدم.
هدف اولیه‌ی داستان اینه که اول شخصیت اصلیمون بفهمه کجای این بازیه و خانوادش کی هستن؟
توی پست بعدی شخصیت‌هارو معرفی میکنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا