تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

نقد کاربران نقد داستان خضاک دخت | ارغنون

• شروع کننده موضوع ارغنون؛
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 150
  • پاسخ ها 10
▪️سردبیر روزنامه ربلز▪️
نویسنده
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
منتقد انجمن
ژورنالیست انجمن
برترین‌ مقام‌دار سال
Nov
875
5,032
118
« لـبِ شَط »
وضعیت پروفایل
[وضعیت خاصی ندارم.]
خب همان‌طور که دو دوست تیم گفتن می‌ریم یک نقد از داستان زیبات داشته باشیم.
نام: بدون کلیشه زیبا و کار خوبی کردی که پی نوشت معنی خضاک رو توضیح دادی
💫💫
خلاصه: کلمات زیبا و چینش قشنگی کنار هم قرار گرفته بود اما به نظر شبیه به متن بود تا خلاصه!
خلاصه باید یک سری اطلاعات به ما بده اما خلاصه شما بیشتر توصیف نیلوفر و دلیل به وجود آمدنش بود. فکر میکنم اگر یکم بیشتر رو خلاصه کنی بهتره
💫💫
مقدمه: زیبا عالی به اندازه و قابل درک! جای هیچ حرفی نداره
💫💫
جلد عکس: همخوانی کامل با خلاصه و نام و عوامل دیگر رو داشت و تناژ آبی روشن جلد حس آرامش و آسایش رو به آدم القا می‌کرد و همونطور که از قلمت انتظار داشتم.
💫💫
ابتدا: طبق گفته‌ی دوستان، شروع زیبا و بدون کلیشه، استفاده از کلمات نسبتا ادبی که قابل درک و مفهوم بود تنها به من حس خوب و زیبا تزریق می‌کرد و این یک پوئن مثبته.
💫💫
یک نکته که حیفه این قلم رو خر*اب نکنه.
دل‌تنگی بر گیسوان قهوه‌ای او دست کشید:
  • فاطمه‌م! گلِ قشنگم.
  • دادا. (خواهر)
  • جان... جانم؟
  • عمو امیر بهت گفته بیای پیشمون؟
ای کاش اینجور دیالوگ نویسی پشت سر هم نداشتی و برای زیبایی حداقل توصیف کارکتر داشتی که وقتی می‌خوان دیالوگ رو شروع کنن در چه حالت و رفتاری هستند.

و طبق گفته یکی از بچه های تیم اگر کلماتی که گویش محلی دارند رو پی نوشت کنی که کنارهمون کلمه داخل پرانتز بگی که چی هست خیلی بهتر میشه

سخن آخر: همون‌طور که بچه های تیم گفتن لطفاً داستان رو به اتمام برسون، قلمت زیباست و من عاشق قلم های قوی و رمان های بدون کلیشه
موفق باشی!
حتما عزیزم. مرسی ازت❤

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا