تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

نقد کاربران نقد رمان لوسیفر| آیدا نایبی(ماهک)

موضوعِ لوسیفر، یک اجتماعیِ آمیخته به دردِ پنهانِ جامعه‌ست که کم‌کم اخیراً داره نمود پیدا می‌کنه؛ وگرنه شاید تا ده سالِ پیش توجهِ چندانی به این موضوعاتِ حیاتی نمیشد؛ پس بی‌شک میشه از لوسیفر به عنوانِ یک اجتماعیِ قوی نام برد.
توصیه‌ای که به نویسنده دارم اینه که حینِ تایپ مکرر ویرایش نزنه؛ چون چند جایی از انسجامِ داستان کم شده بود. به نظرِ خودم، کارِ درست اینه که بعد از اتمام، به ویرایشِ توصیفات و فضاسازی‌ها و این موارد بپردازیم که به یک‌دستیِ داستانت آسیب نزنه.
و توصیه‌ی دوم؛ بی‌شوخی، آیدا تو بهترینی و بازم جا داری که از این بهتر بشی. خیلی بهتر. خیلی بالاتر. پس اعتماد به نفس داشته باش و زوارِ کارت رو بده دستِ قلمت. غوغا می‌کنی مطمئن باش :hee_hee:

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مدیر بازنشسته
کاربر انجمن
Sep
1,299
5,654
148
خلوچلستان
وضعیت پروفایل
وَ دَر نَهایَت این مَن هَستَم که غَرق دَر آرامِشَم اَما سیراب نیستَم و باز خواهان آنَم!
لوسیفر..
کلی و خلاصه بخوام بگم.. لوسیفر اول دم از مشکلات اجتماعی و خانوادگی میزد، یه جورایی دم از مشکلات و بدبختی‌ها و خب این بار غم رو به خواننده اضافه میکنه ولی الان.. الان جدی حرفِ نویسنده رو درک میکنم < لوسیفر تازه اینجا شروع میشه! >
اما جزئی ببینیم..
نگار، محمد، جانان
سه تا زندگیِ متفاوت که بهم دیگه گره خو*ردن..
خب به شخصه اولاش میگفتم ربطِ نگار به جانان چیه-_؟ و خب رفته به رفته مشخص شده..
لوسیفر یکمی پیچیدگیِ خاص خودشو داره، ممکنه خواننده اوایل متوجه نشه قضیه چیه! البته شاید.. شاید اوایل از سر بی‌حوصلگی یا اینکه ببینه تهش چی میشه، دنبالش کنه ولی رفته به رفته حتی اگرم متوجه نباشه، خود به خوده شیفته‌ی رمان میشه!
و خب بایستی گفت این جادوی لوسیفر هستش?
من خیلی از این قسمت ها که شایگان و جانان با هم هستن و لحظاتِ شیرینی رو دارن خوشم میاد ولی بایستی بگم که.. شاید اون اوایل، همون موقع‌هایی که بارِ غم داشت، لازم بود تا این لحظات شیرین به وجود بیان!
رمانت عالیه آیدا، نخواه که به بقیه ثابتش کنی.. چیزی که خوفه، همیشه ثابت شدس!?

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا