تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

نقد کاربران نقد رمان اپیزود آخر | شکارچی کاربر انجمن کافه نویسندگان

• شروع کننده موضوع شکارچی
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 1,853
  • پاسخ ها 47
سرپرست بازنشسته
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Apr
1,611
2,024
168
سلام عرض می‌کنم خدمت شما نویسنده عزیز?
رمان از لحاظ فضا سازی فوق‌العاده بود و ژانر به درستی انتخاب شده بود قلم بسیار قوی و دایره لغات وسیع از نقاط مثبت شماست. لیک ایرادات نگازشی چون (نیم فاصله و شکسته‌نویسی) توی رمان شما به ندرت ذیده می‌شد. شما توی توصیفات فوق‌العاده عمل کردید و رمان جوری بود که آدم خسته نمی‌شد و اینجوزی نبود که چند خط رو ول کنه و بعد دوباره یک خط رو از سر بگیره! توضیحات مختصر و به اندازه بود.
با ایمد موفقیت‌های روز افزون برای شما✨
قلمتون سبز و مانا?
ماه‌ناز عضو تیم کتاب خوان46.gif

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
2,053
3,774
148
18
سلام نسترن جان خسته نباشی عزیزم.
رمانت رو خوندم. اول از همه سبک نوشتنت عالیه جوری که واقعا سواد بالات رو میرسونه.
مورد بعدی سیر رمان عالی بود توصیفات حرف نداشت طوری بود که خواننده کاملا میتونست خودش رو تویی محیط فرض کنه ولی توصیفات بیش حد باعث میشه که باور پذیری یکم پایین بیاد مثلا اینکه دو سال پیش مینو وضعیت کوچه رو به طور کامل و با جزییات زیاد توصیف کرده، یکم باعث میشه که باور پذیری پایین بیاد نکته دوم این هست که تمام پارت‌ها توصیفات خیلی عالیه بود ولی پا*رتی که حامد تصادف میکنه یا مراسم مرگش خیلی سریع گفته شد و من به شخص اصلا با اون قسمت ارتباط برقرار نکردم تازه گیج هم شدم که اون بچه کی بود، مرجان کی بوده.
نقطه‌ای ضعفی که دیده میشد در مورد توصیفات چهره بود که به نظرم جای کار بیشتری هست.
نکته‌ای که باعث شده رمانت خیلی جذاب باشه این بود که پارت اول رمانت رو جوری انتخاب کردی که خواننده ترغیب بشه به خوندن و بدون اینکه بفهمه چقدر گذشته با اشتیاق به خوندن ادامه و این به خاطر اینه که تو هر پا*رتی یک قسمت معما گونه قرار داره که باعث میشه برای پیدا کردن جواب ادامه به خوندن بکنی.
قلمت مانا 977.gif
(عضو تیم کتاب‌خوان)
سلام دوست عزیز
تشکر و همچنین
در ارتباط با سیر سریع مرگ حامد خب حقیقتا جریان مرجان برمی‌گرده به جلد اول، همون‌طور که قبلا گفتم‌ این کارکتر‌های اسبق ک ریز اشاره بهشون کردم همشون در جلد اول معرفی شدن؛
مرجان میشه گفت عشق سابق دانش بوده، حالا اینکه شاید براتون سوال بشه دانش کیه؛ دانش برادر شکارچیه فصل اوله... اما ارتباطِ دانش با فصل دوم چیه، در ادامه رمان متوجه میشین.
توصیفات چهره کارکتر‌های اصلی اکثریت به صورت غیرمستقیم اشاره کردم چه ویژگی‌ها دارن، دریافت اونها به تیز بودن مخاطبین بستگی داره؛ چون شیوه پردازش توصیفات غیرصریح هم یک روش مجزاست..در صورتی که سوالی در ارتباط با جلد اول و دوم دارید خوشحال میشم در تاپیک گفتگوی رمان پاسختون رو بدم.

خسته نباشید بابت نقدتون
شکارچی

آخرین ویرایش:
نویسنده رسمی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
2,053
3,774
148
18
سلام خدمت نویسنده ی عزیز
رمان بسیار خوبی نوشتی و سبک نوشتنت من رو تحت تاثیر قرار داده
سبکت یه جورایی قدیمی هست و کمتر کسی ازش استفاده می کنه
ژانر رمان خوب بود و توصیفات و فضا سازی هم عالی به طوریکه من تو رمان غرق شدم ممنون بابت رمان خوبت
موفق باشی
عضو تیم کتاب خوانی
درود دوست عزیز
مچکرم بابت نظر ارزشمندتون.
خوشحال میشم در ادامه نیز اپیزود آخر رو همراهی کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نویسنده رسمی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
2,053
3,774
148
18
سلام عرض می‌کنم خدمت شما نویسنده عزیز?
رمان از لحاظ فضا سازی فوق‌العاده بود و ژانر به درستی انتخاب شده بود قلم بسیار قوی و دایره لغات وسیع از نقاط مثبت شماست. لیک ایرادات نگازشی چون (نیم فاصله و شکسته‌نویسی) توی رمان شما به ندرت ذیده می‌شد. شما توی توصیفات فوق‌العاده عمل کردید و رمان جوری بود که آدم خسته نمی‌شد و اینجوزی نبود که چند خط رو ول کنه و بعد دوباره یک خط رو از سر بگیره! توضیحات مختصر و به اندازه بود.
با ایمد موفقیت‌های روز افزون برای شما✨
قلمتون سبز و مانا?
ماه‌ناز عضو تیم کتاب خوان46.gif
درود و عرض تشکر
مچکرم بابت نقد و نظرتون
خوشحالم که اپیزود آخر باب میلتون بوده.
موید باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Sep
79
192
53
وضعیت پروفایل
به راستی من کیستم؟
من عاشق این طور خلاصه‌هام که پشت هر کلمه مفهومی خوابیده شده! عالی بود.
جلد و اسم رمان رو هم دوست داشتم.
توصیفات خیلی خوب بود.
کلمات ادبی در ابتدا یکم برقراری ارتباط رو برام مشکل و روند خوندن رو کند می‌کرد اما رفته رفته بهتر شد چرا که این کلمات هیچ جا قطع نشد در تمام متن رمان دیده می‌شد، بودند کسانی که ما بین متن از کلمات ثقیل ادبی استفاده می‌کردند اما رمان اپیزود آخر از این روش استفاده نکرد و این ارتباط رو برای من قطع نکرد و به متن خو کردم!
البته به کار بردن کلمات ادبی یه جورایی باعث شد که شما از کلیشه هم دوری کنید و این از هوش شما و نوع سبکی‌ست که برای نوشتن انتخاب کردین.
«آمیختن هُرم دَم‌های سنگین و مملوء از بی‌پناهش در هوای دودی این شهر به منزله‌ ثانیه‌ای هم گذر نکرد.» نمی‌دونم چرا ولی از این جمله بی‌نهایت لذ*ت بردم متشکرم که این رو برامون نوشتی!
فقط این دو اسم بودن «مینو و مینا» یکم اذیتم کرد و دنبال دلیل برای این کار شما هستم!
خسته نباشید و بدرخشید.

یسنا عضو تیم کتابخوان

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Sep
614
130
104
Arak
سلام خسته نباشی نسرین عزیز.
رمان اپیزود آخر عالی بود.
خلاصه ومقدمه عالی بودن.
جلد و اسم هم بخوبی باهم هم‌خونی داشتن و بسیار زیبا.
نگارش خوب؛ توصیفات خوب و فضا سازی خیلی خوبی داشت. بشخصه خیلی خوب تونستم با اون ارتباط برقرار کنم‌. واین که از جملات و ادبیات قدیمی استفاده شده قابل تحسینه. واقعا خیلی دوستش داشتم. مشتاقانه منتظر ادامه رمان هستم.
فقط یه نکته این‌جا?(-بابک قبل این‌که ما برسیم، کارش رو ساخته! بچه‌ها یه ربع پیش بهم‌ دادن.) قطعاً بهش ( خبر ) دادن.
ولی خوب خواننده ب این فکر می کنه که چی بهش دادن؟ و می‌تونه چیزای زیادی رو جاش بزاره. خوبه ک اصطلاح بشه
امیدوارم همچنان موفق و پاینده باشی.❤️
زینب عضو تیم کتابخوان ✅

آخرین ویرایش توسط مدیر:
منتقد ادبی+ طراح آزمایشی وبتون
ناظر رمان
منتقد انجمن
مقام‌دار آزمایشی
تیم کتابخوان
مدیر بازنشسته
برترین‌ مقام‌دار سال
May
1,614
1,074
133
22
سلام نسترن جان

رمان اپیزود اخر واقعا میگم بی‌نظیر بود
سطح قلمت واقعا عالیه
من از خوندنش لذ*ت بردم?
فضاسازی و شخصیت پردازی خیلی خوب بود طوری که واقعا غرق رمان میشه ادم،
ایدتم از نظرم کلیشه ای نبود?
در کل همه چی عالی✔
قلمت ماندگار ?

@Diva عضو تیم کتابخوان

آخرین ویرایش:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Jun
459
1,137
118
ورامین
سلام و خسته نباشید به شما نویسنده‌ی عزیز....
خب در مورد رمانتون نمیشه اصلا ایرادی گرفت همه چیز عالی و خوب در کنار هم چیده شده بود.
فقط تنها چیزی که نمی‌ذاشت با متن ارتباط بگیری نوع لحن بودنش و برای هرکسی خوانا نیست.
قلمت مانا.
Emerald عضو تیم کتاب‌خوانی?

آخرین ویرایش:
کاربر انجمن
کاربر انجمن
Jan
11
0
28
19
yₒᵤᵣ dₐdᵢ ₕₒᵤₛₑ
وضعیت پروفایل
‌그들은 내 꿈의 나라에서 왔습니다.....?
سلام
نوع نگارش داستانتون قشنگه ، فقد از کلمات پیچیده ادبی خیلی استفاده کردین ، اینو کم کنین.
داستانتون خیلی پیچ در پیچه و این یه فراز و فرود پر شور میخاد، یکم هیجانشو ببرین بالا که خواننده رو مجبور به ادامه دادن به خوندن داستان کنه .
و اینکه در کل جز این دو مورد بقیش اوکی بود خسته نباشید میگم بهتون.
عضو تیم کتابخوان.

آخرین ویرایش:
نویسنده رسمی
نویسنده رسمی
مدیر بازنشسته
Jun
2,053
3,774
148
18
من عاشق این طور خلاصه‌هام که پشت هر کلمه مفهومی خوابیده شده! عالی بود.
جلد و اسم رمان رو هم دوست داشتم.
توصیفات خیلی خوب بود.
کلمات ادبی در ابتدا یکم برقراری ارتباط رو برام مشکل و روند خوندن رو کند می‌کرد اما رفته رفته بهتر شد چرا که این کلمات هیچ جا قطع نشد در تمام متن رمان دیده می‌شد، بودند کسانی که ما بین متن از کلمات ثقیل ادبی استفاده می‌کردند اما رمان اپیزود آخر از این روش استفاده نکرد و این ارتباط رو برای من قطع نکرد و به متن خو کردم!
البته به کار بردن کلمات ادبی یه جورایی باعث شد که شما از کلیشه هم دوری کنید و این از هوش شما و نوع سبکی‌ست که برای نوشتن انتخاب کردین.
«آمیختن هُرم دَم‌های سنگین و مملوء از بی‌پناهش در هوای دودی این شهر به منزله‌ ثانیه‌ای هم گذر نکرد.» نمی‌دونم چرا ولی از این جمله بی‌نهایت لذ*ت بردم متشکرم که این رو برامون نوشتی!
فقط این دو اسم بودن «مینو و مینا» یکم اذیتم کرد و دنبال دلیل برای این کار شما هستم!
خسته نباشید و بدرخشید.

یسنا عضو تیم کتابخوان
سلام وقتتون بخیر دوست عزیز.
منم ممنونم از شما بخاطر تک تک جمله‌های سازنده نقدتون که پر از انرژی مثبت و مهربونیه و انگیزم رو بیدار کرد برای نوشتن رمان.
حقیقتش مینو همون کارکتر مینا سپه‌وند هست، برا تنوع بخشیدن این شیوه رو دنبال کردم و از طرفی هم نخواستم وسط رمان با نصف کردن اسم کارکتر یا قرار دادن لقب های مختلف مثل مینی و پینی و ..: ) و این موارد، کلیشه رو دنبال کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا